دسته ها
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

دیدنی های مالت و ۱۵ جاذبه توریستی که باید ببینید

  • محدثه خاکشور
  • ۵ فروردین ۱۴۰۰
  • ۰

اماده ی سفر به مالت و دیدنی های مالت شوید؛ باز همراهی با آرگا و سفر به منطقه ای بکر و دوست داشتنی با کلی جاذبه های دیدنی و چشم نواز که هر کدام برای لحظاتی طولانی می تواند شما را مبهوت و انگشت به دهان نگه دارد.

مالت در واقع یک جزیره کوچک می باشد که در دریای مدیترانه و سمت جنوبی اروپا قرار گرفته است،  این کشور به مرکزیت والتا جاذبه های تاریخی و طبیعی زیادی را شامل می شود که معرفی این جاذبه ها قطعا برای علاقه مندان به مرور سابقه و تاریخچه این مکان فرصتی مغتنم و عالی محسوب می شود. در ادامه مطلب با آرگا در جهت میسرسازی این هدف و آشناسازی با دیدنی های مالت همراه باشید.

شناخت بیشتر مالت کشوری اروپایی

همانطور که گفته شد کشور مالت دارای منظره های طبیعی خاص و ساختار قدیمی و تاریخی بوده و به واسطه ی این دارا بودن و همچنین آب و هوای معتدل و مدیترانه ای هرساله جاذب توریست هایی به تعداد میلیونی است. جالب توجه می باشد که از نظر کیفیت و سطح زندگی درجه بالایی را به خود اختصاص داده است. این کشور زمانی پیش قسمتی از خاک کشور ایتالیا محسوب می شد که در حال حاضر نیز زبان ایتالیایی در آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. زبان های رسمی آن مالتایی و ایتالیایی می باشد.

آشنایی با دیدنی های خارق العاده مالت

برای آشنایی با دیدنی های ایتالیا کلیک نمایید.

معرفی دیدنی های مالت

۱-شهر والتا

این شهر پایتخت کشور مالت امی باشد که تاریخ ارزشمند و قابل توجه ای را به خود اختصاص داده است از جمله ی ان می توان به نخستین شهر دارای برنامه ریزی مصوب شده ی اروپایی به شمار می رود؛ شهر نامبرده پیوسته توسط حکومت های مختلف رومی ها، عرب ها، یونانی ها اشغال می شد.

  •  قاصدک 24
  • کالا چیو

معرفی دیدنی های کشور مالت اروپایی

۲-اقامتگاههای مالت و کاخ شارا

این کشور جزیره ای تقریبا دویست هتل و اقامتگاههای دیگر با ۳۸ هزار تختخواب مهمان دارد که ۵۰ درصد آنها در هتل های ۴ و ۵ ستاره جای گرفته است. کاخ تاریخی شارا از جمله هتل های پیشنهادی واقع در دیوارهای مدینا می باشد.

۳-کلیسای جامع سنت جان

این کلیسا در نگاه اول و کلی از نمای بیرونی شاید انقدرها هم مورد پسند واقع نشده و با یک قضاوت سریع از بازدید آن کمی پشیمان شوید؛ ولی این قضاوت و نظر شما پس از مشاهده درون صومعه تغییر پیدا می کند. نقاشی های پرشکوه کاراواژیو و نقره تمامی بخش های این صومعه را در برگرفته است, کف آن را نیز سنگ مرمر پوشانده که آرامگاه چهارصد نفر از بزرگان و اساتید مطرح و برجسته مالتی را در دل خود جای داده است. به بیانی ساده تر می توان این مکان را یکی از جاذبه های توریستی و گردشگر پذیر قرار گرفته در دسته ی تاریخی به شمار آورد.

آشنایی با جاذبه های گردشگری زیبا و منحصر به فرد مالت

۴-استخر سنت پیتر

این استخر در فاصله ی نزدیکی از مارساکسلوک واقع شده که از جمله مکان های دیدنی و گردشگری کشور مالت محسوب می شود؛ استخر سنت پیتر در اثر فرسودگی و ساییدگی گود شده اما با این وجود محل مناسبی برای شنا کردن می باشد که به منظور داخل شدن در آب لازم است از نردبانی کمک بگیرید.

معرفی جادبه های توریستی زیبا و جذاب مالت

۵- شهر مارساکسلوک 

مارساکسلوک شهری ساحلی است که به دلیل دارا بودن بندرگاههای گوناگون و متلون، همچنین رستوران های شامل غذاهای دریایی خوش طعم مشهور می باشد، برای رسیدن به این مقصد می توانید از شهر والتا با استفاده از اتوبوس شماره ۸۵ و ۸۱ بهره ببرید.

۶- جزیره ساحلی کومینو

این جزیره از جمله جزایر ساحلی و کوچکترین جزیره کشور مالت محسوب می شود که مناظر طبیعی و چشم نواز زیادی را مشمول می گردد، زیبای، سکوت و دنج بودن، زندگی پرندگان خاص و همچنین طبیعت دست نخورده, صخره های عجیب از جاذبه های این جزیره به حساب می آیند که در مجموع جاذبه های مالت را تشکیل می دهند.

جاذبه های گردشگری و دیدنی مالت

۷- کلیسای ماستا

این کلیسا که اجرای آن تاثیر گرفته از پانتئون رم می باشد از جمله صومعه های زیبای کشور مالت بوده و دارای بزرگترین گنبد در اروپا است، علاوه بر این ویژگی های شاخص برخورد یک بمب از سوی آلمان اما منفجر نشدن آن از دلایل دیگر این محبوبیت و مشهور بودن به شمار می آید. سال تاسیس این کلیسا به سال ۱۸۳۳ باز می گردد که با استفاده از هزینه ی گردآوری اهالی انجام گرفت.

معرفی جاذبه های گردشگری دیدنی کشور مالت

۸-باغ باراکا (بالا و پایین)

این باغ دارای مساحت کمی می باشد که صومعه ی فوتوژنتیک را در خود جای داده است. بخش پایینی باغ از بخش بالایی باغ کوچکتر بوده و در باغ بالا چشم اندازی متفاوت از سه شهر و ستون هایی زیبا را می توانید ببینید. جالبتر وجود باتری یک توپخانه است که در زمان گذشته جهت سلام گفتن کشتی های غریبه به کار می رفته و تاکنون فعال بوده است.

معرفی دیدنی های مالت کشو.ری در دریای مدیترانه

۹-سه شهر مالت (شهرهای دیدنی مالت)

۳ شهر به نام های «ایسلا»، «برملا»، «بیرگو» در مالت جای گیری کرده اند و از جاذبه های گردشگری این منطقه محسوب می شوند که البته ملقب به «سه شهر» هستند.

معرفی و لیست کردن مکان های دیدنی تاریخی و طبیعی مالت

۱۰-برج سنت آگاتا یا برج سرخ

این برج که سال تاسیس آن به ۱۶۴۹ می رسد، در «مارفا» و در بین دو برج گوزو و والتا بنا شده و دیوارهای آن به رنگ قرمز می باشد و به همین دلیل هم برج سرخ نام گرفته است. دارای ۵ توپ بوده و در آن زمان به منظور نظاره کردن ساحل ها و همچنین نگهبانی و نگهداری از برج و تاجران آن در مقابل دزدهای دریایی بوده است.

معرفی دیدنی های زیبای کشور مالت

۱۱-عبادتگاههای مگالیتیک کشور مالت

تعدادی عبادتگاه در کشور مالت قرار گرفته اند که قدمت آنها به قرون ۳ و ۴ و پیش از میلاد می رسد و بعضی از این معابد در فهرست جهانی یونسکو جای گرفته اند.

آشنایی با دیدنی های منحصر به فرد مالت

۱۲-صخره دینگلی

این صخره دریایی در سمت جنوب غربی ساحل واقع شده است که از دیدنی های مالت شمرده می گردد.

آشنایی با مکان های دیدنی و گردشگر پذیر کشورمالت

۱۳-ساحل خلیج طلایی

در شمال غربی کشور مالت جزیره ای به نام «خلیج طلایی» قرار دارد که ساحل آن از ماسه های طلایی رنگ نرم پوشانده شده و جزو سواحل جذاب و چشم نواز این کشور محسوب می شود. از ساحل های شنی آن صخره هایی دارای شیب زیاد و همچنین دره سفید مراقبت می نمایند.

۱۴- ساحل خلیج غان

در حومه ی تپه ها و صخره ها تنها با بالا رفتن مساحتی به اندازه ۲۰۰ قدم ساحل خلیج غان مشهود است، این ساحل از ساحل های ممتاز و مشهور کشور مالت محسوب می شود که از سوی اهالی آن و البته گردشگران دارای اهمیت بالایی می باشد، شنا کردن در این مکان یکی از تفریحات سالم و پیشنهاد شده می باشد که همه وقت غیر از هنگامی که برای اطلاع رسانی نامناسب بودن آن از پرچ قرمز برافراشته استفاده شده، می توانید بهره ببرید.

۱۵-غار آبی

این غار واقع شده در قسمت فوقانی صخره ای در دریای مدیترانه می باشد که پناهگاهی دریایی برای ملوان ها بوده که در حال حاضر غارهایی با جنس آهک و منار ساحلی القا کننده ی حس آرامش می باشند. شنا کردن در آن بدون محدوده سنی از جمله جاذبه های تفریحی و توریستی شمرده می شود.

آشنایی با جاذبه های تماشایی و دیدنی مالت

قاره اروپا معروف به قاره سبز کشورها، شهرها، ساحل و جزایر زیادی را در خود جای داده است که هر یک از آنها گزینه های انتخابی ایده آل و مناسبی به عنوان مقصد بازدید و گردشگری محسوب می شوند. در این مطلب آرگا کشور مالت را به عنوان مقصد توریستی و سفر انتخاب کرد و به معرفی دیدنی های مالت پرداخت که امیدواریم مورد توجه شما واقع شده باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.