دسته ها
شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰

مهاجرت به شیلی و نکات ریز و درشتی که باید بدانید

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
 • ۰

مهاجرت کردن به کشور شیلی می تواند موجب پیشرفت و ارتقا تحصیلی و شغلی شود این کشور دارای شیوه های مهاجرتی گوناگونی است مهاجرت تحصیلی، کاری، توریستی و سرمایه گذاری از مهم ترین شیوه های مهاجرت به این کشور از مهم ترین شرایط لازم برای مهاجرت به این کشور نی تسلط به زبان اسپانیایی می باشد.

شیلی یکی از کشورهایی است که دارای تنوع قومیتی است این کشور دارای اقوام گوناگون است و جمعیت عظیمی از آن را بومیان آمریکایی تشکیل می دهند این کشور امروزه یکی از مقاصد گردشگری است و هر ساله متقاضیان زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. همچنین تعداد مهاجران اروپایی نیز در سال های اخیر و از قرن ۱۹ به بعد در این منطقه رو به افزایش بوده است بسیاری از این مهاجران از مهاجرت خود انگیزه اقتصادی دارند و به دلیل تجارت های مالی به این منطقه مهاجرت می کنند هر ساله مهاجرت های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … در این منطقه دیده می شود علت این مهاجرت ها نیز وجود دانشگاه های متعدد در این کشور است سرمایه گذاری ها متعدد نیز در این کشور موجب شده است تا میزان این مهاجرت ها بیشتر شود و امروزه به یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا تبدیل شود. همچنین این امکان در اختیار مهاجرن این کشور قرار داده شده است که از طریق بورس تحصیلی بتوانند به این کشور مهاجرت کنند و شرایط مساعدی که برای مهاجران در این کشور وجود دارد موجب می شود تا این مهاجران این کشور را برای اقامت خود انتخاب کنند.

مهاجرت به کشور شیلی:

برای مهاجرت کردن به این کشور شیوه های مختلفی وجود دارد با توجه به نوع هدفی که افراد می توانند از مهاجرت خود داشته باشند ویزاهای مختلفی برای آن ها صارد می شود و نحوه اقامت آن ها نیز متفاوت خواهد بود. اغلب مهاجران از شیوه های مهاجرت تحصیلی و یا کاری برای مهاجرت خود استفاده می کنند این شیوه ها هم دارای مزایای خوبی است و هم افراد زیادی می توانند واجد شرایط آن باشد.

مهاجرت شیلی

این دولت برای برای بهبود شرایط مهاجران انواع ویزا را برای متقاضیان ارائه می دهد ویزاهایی که برای این کشور صادر می شود ویزاهای اقامتی موقت هستند که به مدت یک سال صادر می شوند انواع ویزای این کشور شامل موارد زیر می باشند:

 • ویزای توریستی: ویزای گردشگری برای افرادی که قصد اقامت ۳۰ تا ۹۰ روزه در این کشور را دارند
 • ویزای تحصیلی: ویزای مخصوص دانشجویان خارجی که از طریق قانونی در این کشور تحصیل می کنند
 • ویزای کاری: این ویزا ویژه افرادی است که در این کشور کار می کنند و قرارداد کاری با این کشور دارند.
 • ویزای اقامتی موقت: ویژه متقاضیانی که روابط خانوادگی و یا دوستانی در این کشور دارند و به ملاقات آن ها می آیند همچنین این ویزا برای افراد کارآفرین صادر می شود.

مهاجرت تحصیلی شیلی

 • قاصدک 24

مدارک لازم:

مدارک لازم برای مهاجرت به کشور شیلی شامل مدارک احراز هویتی می باشد متقاضیان هنگام درخواست برای دریافت ویزای این کشور باید مدارک لامز را داشته باشند در غیر این صورت نمی توانند یزای خود را دریافت کنند و تقاضای ویزا نمایند این مدارک شامل موارد زیر است:

 • اصل پاسپورت ۶ ماه اعتبار و کپی صفحات آن
 • مدارک لازم برای تایید اقامت قانونی در این کشور
 • عکس پرسنلی دیجیتالی
 • بلیط رزرو رفت و برگشت هواپیما و هتل
 • نامه توضیحی درباره علت مهاجرت به این کشور
 • مدارک لازم برای تمکن مالی
 • اثبات عدم سوء پیشینه

نحوه مهاجرت به شیلی

مهاجرت تحصیلی:

این روش یک روش اقامتی برای مهاجرت به این کشور است افرادی که از این نوع ویزا استفاده می کنند قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند تحصیل در این کشور نیاز به اقامت ۹۰ روزه دارد و متقاضیان بعد از پایان یافتن دوره تحصیلی خود می توانند با تبدیل اقامت موقت خود به دائم و از طریق کار در این کشور تغییر دهند. افراد برای تحصیل در این کشور نباید سوء پیشینه داشته باشند همچنین باید به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشند.

مهاجرت کاری:

یکی از پرطرفدارترین شیوه های مهاجرتی در دنیا مهاجرت کاری است موقعیت مناسبی که از طریق این نوع مهاجرت برای متقاضیان فراهم می شود موجب بالا رفتن میزان تقاضاها شده است برای داشتن اقامت از این طریق باید قرارداد کاری داشته باشید افرادی که از این شیوه برای مهاجرت استفاده می کنند باید اجازه کاری در این کشور را داشته باشند که از طریق کارفرمای این کشور صادر می شود و شامل دعوت نامه کاری می باشد. برای کار در این کشور نیز فرد باید به زبان اسپانیایی مسلط باشد و مدارک تحصیلی خود را به کارفرما ارائه دهد.

مهاجرت سرمایه گذاری:

برخی از متقاضیان برای مهاجرت به شیلی از شیوه سرمایه گذاری کردن استفاده می کنند سرمایه گذاری کردن در این کشور به دو روش امکان پذیر است در یکی از شیوه ها فرد می تواند از طریق واریز درآمد ماهیانه به حساب بانکی موجود در این کشور واریز کند و در یکی دیگر از شیوه ها نیز این امکان وجود دارد تا از طریق سرمایه گذاری کردن در بخش های تجاری این کشور ویزای اقامتی در این کشور را دریافت نماید.

راه های مهاجرتی شیلی

مهاجرت توریستی:

این شیوه مهاجرتی نیز متقاضیان زیادی دارد این شیوه اقامت موقتی است و متقاضیان مدت زمان ۳۰ تا ۹۰ روز می توانند در این کشور بمانند این ویزا می تواند برای هدف های خاصی صادر شود بسیاری از متقاضیان با هدف تفریح، تجارت، دعوت نامه خانوادگی، سمینار و … از این ویزا استفاده می کنند.

با توجه به اینکه دیدنی های شیلی از اهمیت زیادی برخوردار هستند هر ساله گردشگران زیادی تقاضای ویزای توریستی این کشور را دارند این ویزا با شرایط ویژه ای صادر می شود و به همین دلیل اغلب از این شیوه برای دریافت ویزا استفاده می شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.