دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

افزایش اعتماد به نفس و خودباوری از راه باور زیبایی و سلامتی

  • فرهاد هاشمی
  • ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
  • ۰

اعتماد به نفس و خودباوری یکی از مهمترین ویژگی‌های ما، برای موفقیت در روابط اجتماعی شخصی و کاری است. زیبایی و سلامتی تاثیر متقابل و مهمی در باور ما نسبت به خودمان دارد. افزایش اعتماد به نفس، بدون شک در افزایش موفقیت تاثیرگذار است. به همین علت داشتن توجهی ویژه به زیبایی و سلامتی، می‌تواند برای ما بسیار کارساز باشد. یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای حفظ این زیبایی و سلامتی استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی است و به همین علت فعالیت برندهای آرایشی و بهداشتی در این زمینه می‌تواند، مفید باشد.

افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

خوشبختانه برند مای یکی از برندهایی است که با راه اندازی کمپین “تو به اندازه پروانه شدن زیبایی” به این مهم پرداخته است. به همین علت به بررسی راه‌های افزایش اعتماد به نفس از طریق زیبایی و سلامتی و معرفی این کمپین و بررسی آن پرداخته‌ایم.

احساس زیبایی کردن و افزایش اعتماد به نفس

مطالعات مرکز گارنر بر روی چهار هزار زن نشان می‌دهد که ۵۶ درصد از خانم‌ها از زیبایی ظاهری خود رضایت ندارند، ۸۹ درصد از کل بانوان تمایل به کاهش وزن داشته و ۱۵ درصد حداقل به مدت ۵ سال از روش‌های لاغری استفاده کرده بودند. از طرفی مطالعات محققان مرکز مک گروهیل نشان داده‌اند که افراد شما را ۲۰ درصد زیباتر از چیزی که خودتان تصور می‌کنید، می‌بینند.

واقعیت این است که آمارهای بالا به ویژه تمایل ۸۹ درصدی کاهش وزن نشان می‌دهد، که چقدر افراد نسبت به زیبایی خود بدبین بوده و اعتماد به نفس کمی دارند. بدون شک عواملی مانند تبلیغات و الگوهای مورد استفاده در فرهنگ مصرف گرایی تمایل به لاغری را افزایش داده است. باید توجه داشته باشید که اگر ما خود را با معیارهای غیرممکنی بررسی کنیم که بر اساس آمار بالا، تنها ۱۱ درصد از مردم می‌توانند به آن برسند، همواره خودمان را “زشت” تصور خواهیم کرد. جالب اینکه بسیاری از مدل‌ها نیز در این تحقیقات از وضعیت بدنی خود ابراز نارضایتی کرده‌اند!

خانم‌هایی که احساس زیبایی ندارند، در هنگام مواجه با تصویر خود در آینه یا عکس‌ها دچار نوعی از هیجان مقابله‌ای منفعل می‌شوند و کنترل خود را بر روی محیط از دست می‌دهند و توانایی مدیریت استرس برای انجام امور را ندارند. به همین علت اعتماد به نفس آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

در حقیقت باور زیبایی در هر فرد فارغ از وزن و چهره او، به احساس او نسبت به خودش وابسته است، شما می‌توانید، با یک آرایش زیبا و مراقبت از پوست زیبایی ظاهری خود را دو چندان کنید. پس خانمی که جذابیت یک مدل و چهره‌ای زیبا، اما مقابله منفعل دارد، احساس زیبایی نمی‌کند. برعکس زمانی که خانمی از روش مقابله فعال و مدیریت استرس برای باور زیبایی خود استفاده کند، احساس زیبایی بیشتر و اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت. اما راه‌های سلامتی و زیبایی برای افزایش اعتماد به نفس و خودباوری چیست؟ و چرا کمپین یک برند آرایشی و بهداشتی مانند مای می‌تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد و چه دلیلی برای راه اندازی این کمپین دارد؟

 افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

کمپین تو به اندازه پروانه شدن زیبایی در افزایش اعتماد به نفس

مای در این کمپین با معرفی راهکارهای افزایش اعتماد به نفس از طریق مراقبت‌های زیبایی و نیز راه حل‌های افزایش خودباوری، با اعتقاد به زیبایی‌شان، سعی در بالا بردن احساس زیبایی در زنان دارد. در این میان شما را به خواندن یکی از این راهکارهای جالب دعوت می‌کنیم:

مثبت اندیشی و انرژی مثبت و حس خوب آن، روی فعالیت مغز و بدن شما تاثیر گذاشته و ناخودآگاه اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. باور زیبایی چهره، مانند پرواز در آسمان مثبت اندیشی است. همیشه حتی وقتی ناراحت هستید، لبخند بزنید. لبخند، صورت زیبای شما را زیباتر می‌کند.

افزایش اعتماد به نفس و خودباوری

جالب است که بدانید گاهی با مراقبت‌های ساده و روزانه به راحتی می‌توان، به افزایش زیبایی و باورپذیری آن کمک کنیم. مای در این کمپین با مفاهیم ارزش دادن به زنان، و سلامتی آن‌ها، سعی در تقویت خودباوری و باور زیبایی در زنان دارد. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که بانوان واکنش مقابله فعال را جایگزین مقابله منفعل در ناخودآگاه خود کرده و حس اعتماد به نفس در آن‌ها افزایش می‌یابد. از طرفی استفاده از محصولاتی مانند مرطوب کننده های این برند، به سلامتی و زیبایی پوست کمک شایانی کرده و این مقابله فعال تبدیل به یک احساس قوی نتیجه بخش در آن‌ها خواهد شد.

بدیهی است که تغییر احساس نسبت به خود و رسیدن به اعتماد به نفس و افزایش آن، بسیار در بالا رفتن میزان موفقیت ما در روابط اجتماعی و فردی موثر است. همچنین استفاده از راهکارهای ساده مانند مراقبت روزانه از پوست و آرایش که رویکرد مقابله فعال را در ما تقویت می‌کنند، می‌تواند بسیار موثر باشد. پس کافی است برای باور زیبایی خودمان قدمی برداریم.

برگرفته از وبسایت مای (https://my.co.ir)

منبع : وبسایت مای

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *