دسته ها
پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰

سیر تا پیاز مهاجرت به لهستان و بررسی روش های مهاجرت به این کشور

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۹
  • ۰

شیوه های مهاجرت به کشور لهستان متعدد است یکی از آسان ترین شیوه های مهاجرتی به این کشور مهاجرت تحصیلی است همچنین افراد می توانند از طریق سرمایه گذاری کردن، ازدواج، تولد نوزاد، پناهندگی و کاری به این کشور مهاجرت کنند افراد باید برای مهاجرت به این کشور به زبان انگلیسی مسلط باشند و رزومه کاری و تحصیلی داشته باشند.

لهستان یکی از کشورهای مهاجرپذیر دنیا است این کشور شیوه های مهاجرتی مختلفی برای متقاضیان دارد بسیاری از متقاضیان سالانه مهاجرت های تحصیلی و توریستی زیادی به این کشور دارند زیرا این کشور امکان پیشرفت را برای آن ها فراهم می کند و موقعیت های تحصیلی و کاری زیادی را در اختیار آن ها قرار می دهد. بسیاری از متقاضیان نیز از شیوه های مهاجرتی دیگری استفاده می کنند اما این کشور مهاجرپذیر شیوه های مختلفی برای مهاجرت دارد و شرایط ویژه ای برای مهاجرت دارا است که از طریق اخذ پاسپورت امکان پذیر می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید برآوردی از هزینه های آن دشته باشند همچنین با بررسی وضعیت اجتماعی اقتصادی در این کشور باید تصمیم گیری مهمی را برای مهاجرت داشته باشند. با توجه به نوع هدفی که شما از مهاجرت به این کشور دارید شرایط متفاوت خواهد بود یعنی افرادی که به هدف ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند باید از نوع مهاجرت تحصیلی برای این کار استفاده کنند.

شیوه های مهاجرت تحصیلی به لهستان:

در سال های اخیر میزان تقاضای مهاجران این کشور رو به افزایش بوده است بنابراین ایرانیان مهاجر به این کشور میزان درآمدزایی بیشتری دارند همچنین افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند باید مجوز پاسپورت این کشور را داشته باشند در این صورت می توانند به ۱۶۱ کشور دیگر نیز مهاجرت کنند. با توجه به اینکه این کشور با هدف های مختلفی مهاجر می پذیرد شیوه های مختلفی برای مهاجرت کردن دارد که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم. مدارک مورد نیاز سفارت لهستان و شرایط اخذ ویزای لهستان شامل مدارک احراز هویتی، مدارک تحصیلی و رزومه کاری و عکس پرسنلی می باشد.

کار در لهستان

مهاجرت کاری:

یکی از پرطرفدارترین شیوه های مهاجرتی مهاجرت کاری به دیگر کشورها است افرادی که می خواهند از این شیوه مهاجرتی استفاده کنند باید یک کارفرمای لهستانی را جست و جو کنید که شما را تحت حمایت خود قرار دهد ویزایی که برای این نوع شیوه مهاجرتی صادر می شود ویزای یک ساله است و افراد با هدف کار این ویزا را دریافت می کنند و اقدام به مهاجرت می نمایند. همچنین امکان تمدید این نوع ویزا وجود دارد یکی از سختی های این نوع شیوه یافتن کارفرمایی است که در این کشور شما را حمایت کند. برای پیدا کردن یک موقعیت شغلی در این کشور باید باید یک رزومه لاتین تهیه کنید و درباره تخصص و نوع مهارت خود توضیح دهید همچنین اگر با مشکل رو به رو شدید می توانید تقاضای کارآموزی داشته باشید.

شرایط مهاجری لهستان

  •  نهال بیبی شاپ
  •  قاصدک 24

مهاجرت تحصیلی:

از شیوه های مهاجرتی سریع و آسان مهاجرت تحصیلی به لهستان است این شیوه مقرون به صرفه است برای ادامه تحصیل در این کشور باید زبان انگلیسی را بیاموزید با توجه به اینکه هزینه های تحصیلی در این کشور پایین است شما نگرانی های زیادی نخواهید داشت. برای داشتن یک زندگی دانجشویی در یک ماه باید مبلغ ۳۵۰ یورو تا ۵۵۰ یورو را در نظر بگیرید همچنین هزینه های تحصیلی نیز در یک سال ۴۵۰۰ دلار محاسبه می شود. برای مهاجرت تحصیلی به این کشور باید مدرک زبان آیلتس را داشته باشید همچنین بورس تحصیلی در این کشور می تواند هزینه های شما را کاهش دهد.

مهاجرت سرمایه گذاری:

این شیوه مهاجرتی تنها نیاز به سرمایه دارد و اگر شما این شرایط را دارید می توانید با ثبت شرکت در این کشور این شیوه های مهاجرتی را انتخاب کنید شما در این شیوه می توانید خانواده خود را همراهتان ببرید این نوع اقامت سه ساله است که شما امکان این را دارید این مدت را تمدید کنید با گذشت ۵ سال می توانید اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید. همچنین شما برای سرمایه گذاری در این کشور این امکان را دارید تا به صورت نقدی در یکی از پروژه های این کشور شرکت کنید.

ویزای لهستان

مهاجرت از طریق ازدواج و تولد:

این شیوه نیز از دیگر شیوه های مهاجرت به لهستان است طبق قانون تبعیت این کشور افرادی که فرزندن آن ها در این کشور متولد می شود می توانند از طریق فرزندشان تابعیت این کشور را دریافت کنند. مهاجرت از طریق ازدواج نیز دارای شرایطی است فرد باید با فردی که دارای تابعیت لهستان است ازدواج کند و این ازدواج باید به شکل واقعی باشد و توسط سفارت مورد بررسی قرار می گیرد از شرایط ویژه برای اقامت در این کشور از طرق ازدواج اختلاف سنی مناسب است و شما می توانید بعد از گذشت سه سال زندگی مشترک در این کشور اقامت دائم داشته باشید.

مهاجرت توریستی:

از شیوه های پرطرفدار مهاجرتی به این کشور شیوه مهاجرت توریستی است شما برای این شیوه باید ویزای توریستی داشته باشید این ویزا ویزای کوتاه مدت است و متقاضیان زیادی نیز دارد با مراجعه به سفارتخانه از شما سوال می شود که چه مدت در این کشور اقامت دارید و همچنین باید بلیط رفت و برگشت خود را رزرو کنید.

مهاجرت به لهستان

شرایط اقامت در لهستان چگونه است؟

تنها به افرادی اجازه اقامت در این کشور داده می شود که برنامه کار و سرمایه گذاری داشته باشند و فعالیت آن ها باید بیش از ۱۲ ماه باشد افراد باید بیمه بهداشتی و منابع کافی برای زندگی در این کشور را داشته باشند اقامت در این کشور ۵ ساله است و شما امکان تمدید آن را دارید.

افرادی که دارای مهاجرت از طریق ازدواج و تولد هستند باید مدارک لازم در این زمینه را داشته باشند افرادی که می خواهند اقامت دائم داشته باشند باید سه سال در این کشور زندگی کنند برای پاسپورت این کشور باید ۴ قطعه عکس پرسنلی داشته باشید و با مراجعه به سفارت خانه می توانید پاسپورت و یزای خود را دریافت نمایید. متقاضیان می توانند در لینک مراحل و نحوه  دریافت ویزای لهستان را مطالعه کنند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.