دسته ها
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

بازدید از پارک جنگلی واز و نگاهی به تفریحات آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • ۰

پارک جنگلی واز یکی از زیباترین مکان های دیدنی استان مازندران است این منطقه جنگلی و ییلاقی دارای طبیعتی بکر و پر جاذبه است و با وجود مناظر جنگلی خود مورد توجه گردشگران زیادی است. وجود روخانه ها، گونه های گیاهی مختلف و … از مهم ترین ویژگی های این منطقه جنگلی برای گردشگران می باشد که با آن آشنا می شوید.

جنگل های ییلاقی واز یکی از مناطق بکر و پر جاذبه در استان مازندران هستند این مناطق جنگلی دارای طبیعتی سرسبز و پر جاذبه می باشند و دارای مناظری منحصر به فرد هستند برای رسیدن به این جنگل زیبا و بازدید از جاذبه های طبیعی آن باید از مسیر خاکی شهرستان زیبای نور عبور کنید و به شهر توریستی چمستان بروید. بی شک سفر به این منطقه جنگلی با تجربیات بسیار ویژه ای همراه خواهد بود پارک جنگلی واز یک منطقه ییلاقی است که امروزه به یکی از تفرجگاه های اصلی تبدیل شده است و از نقاط مختلف ایران گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. با توجه به اینکه این جنگل از نواحی اطراف به شهرهای مختلفی متصل می شود مسیرهای ارتباطی گوناگونی نیز برای سفر به این منطقه وجود دارد به عنوان مثال مسیرهای جاده هراز نیز به این جنگل ها مرتبط می شوند. این جنگل ها با وجود طبیعت بکر و هوای پاک خود از جذابیت های زیادی برخوردار می باشند همچنین روستاهایی که در نواحی اطراف این منطقه واقع شده اند نیز دارای زیبایی های ویژه خود می باشند.

پارک جنگلی واز:

از ویژگی های مهم این منطقه جنگلی برای تفریح و گشت و گزار می توان به آب و هوای معتدل و مناسب آن اشاره کرد از سویی وجود طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبا در این مناطق نیز می تواند از دیگر امتیازات این منطقه ییلاقی باشند. برای سفر به این منطقه باید لوازم و وسایل لازم را به همراه داشته باشید این جنگل ها در شمار جنگل های هیرکانی نیز قرار می گیرند طبیعت زیبای این جنگل در فصل های مختلفی از سال دیدنی است و زیبایی های ویژه خود را دارد.

پارک جنگلی واز

نزدیک بودن این جنگل ها به شهر چمستان نیز امتیازات آن را بیشتر کرده است این جنگل ها از مهم ترین مکان های دیدنی مازندران هستند این منطقه ییلاقی از شرایط جغرافیایی و آب و هوایی مساعدی برخوردار است و از مهم ترین امتیازات آن می توان به مسیرهای آسفالت اشاره کرد. این مسیرها از زیبایی های بی شماری برخوردار هستند و در طول مسیر این امکان را دارید تا از زیبایی های زیادی دیدن کنید پارک جنگلی واز یکی از زیباترین پارک های جنگلی در این استان است که با وجود این ویژگی ها بسیار با اهمیت و دیدنی می باشد.

زیبایی جنگل واز

این منطقه بی شک یک منطقه تفریحی مناسب در این استان است همچنین این جنگل ها به دیگر مناطق ییلاقی نیز نزدیک می باشند گزنا و سرا از جمله مناطق ییلاقی و جنگل های وسیع در این نواحی می باشند. با توجه به اینکه این منطقه از زیبایی های زیادی برخوردار است و دارای طبیعتی ویژه است می توانید تجارب ویژه ای از سفر خود داشته باشید چشم اندازهای جنگلی این منطقه و هوای مناسب آن لذت بخش و آرامش بخش است.

این جنگل چه جاذبه هایی دارد؟

همانطور که می دانید اغلب نواحی جنگلی در استان مازندران دارای طبیعت بکر و چشم اندازهای سرسبز هستند این مناطق کوهپایه ای دارای دشت های وسیع و سرسبزی می باشند که از دور دیدنی تر می شوند. با گذر رودخانه از دورن این مسیرهای جنگلی نیز می توانید جاذبه های بیشتری را مشاهده کنید روستاهای اطراف این منطقه نیز دارای چشم اندازهای زیباتری خواهد بود.

طبیعت دوست داشتنی واز

از دیگر جذابیت های این منطقه جنگلی و دیدنی های پارک جنگلی واز می توان به آب گرم لاویج اشاره کرد که در اطراف این منطقه واقع شده است و نزدیک به این منطقه جنگلی است و می توانید از زیبایی های آن بازدید کنید.

مسافرت به این منطقه توریستی و تفریحی از جذابیت های بسیاری برخوردار است زیرا در این منطقه جنگلی می توانند تجربیات بسیار ویژه و متنوعی داشته باشند و از زیبایی های زیادی در این جنگل ها بازدید کنند. همانطور که گفتیم آب و هوای مناسب و مساعدی که در این منطقه گردشگری حاکم است موجب شده تا یک منطقه ییلاقی بسیار مناسب باشد که در فصل های مختلفی از سال به ویژه بهار جذابیت های زیادی دارد. این جنگل ها پوشیده از مراتع و دشت های وسیع و سرسبز است چشم اندازهای زیبایی که در این مناطق وجود دارند می توانند از سوی گردشگران زیادی مورد توجه باشند.

طبیعت واز

باسفر به این منطقه از یک سو دره های وسیع و عمیقی را مشاهده می کنید و از سوی دیگر شاهد زیبایی های طبیعت سرسبز این مناطق هستید این دره های پر پیچ و خم برای خیلی از افراد هیجان انگیز می باشند و تماشای آن ها از نزدیک می تواند هر کسی را به حیرت بیاورد. جاده های که به این مسیر منتهی می شوند باریک و تنگ هستند و و در اغلب مواقع سطح آن ها پوشیده از باران است دیدن این مناظر آن هم در هوای بارانی آرامش خاصی را به شما القا خواهد کرد و از دیدن آن نهایت لذت را خواهید برد وتوصیه می کنیم تا تجربه سفر به این مناطق را از دست ندهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.