دسته ها
یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

با جذاب ترین دیدنی های واشنگتن دی سی آشنا شوید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۶ آذر ۱۳۹۹
  • ۰

واشنگتن یکی از شهرهای دیدنی در ایالت متحده آمریکا است این شهر در طول تاریخ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و امروزه به عنوان یکی از شهرهای مهم و مقاصد گردشگری در آمریکا تبدیل شده است. دیدنی های واشنگتن دارای جذابیت های زیادی هستند این شهر دارای جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی بسیار زیادی است.

واشنگتن به عنوان پایتخت ایالت متحده آمریکا شناخته می شود این منطقه به عنوان یکی از مهم ترین قطب های گردشگری نیز شناخته می شود و دارای اهمیت بسیار زیادی است تنوع جاذبه های گردشگری در این مناطق موجب شده اند تا گردشگران زیادی سالانه به این مناطق بیایند و از جاذبه های آن دیدن کنند. این شهر از مهم ترین شهرهای آمریکا است و بزرگ ترین مجموعه ها را به خود اختصاص داده است شهری که به دلیل جاذبه های مدرن و به روز خود در میان گردشگران شناخته شده است. دیدنی های شهر واشنگتن بسیار متنوع هستند این شهر مهم ترین موزه های آمریکا را در خود جای داده است از سویی با وجود به روزترین امکانات گردشگری و رفاهی مورد توجه گردشگران زیادی می باشد. گردشگران در سفر به این شهر می توانند از جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی دیدن کنند جاذبه هایی که از ارزش زیادی برخوردار هستند و نشان دهنده ویژگی ها و پیشینه تاریخی فرهنگی این شهر می باشند.

دیدنی های مهم واشنگتن:

واشنگتن به لحاظ جغرافیایی، سیاسی و گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است این شهر امروزه به یکی از مهم ترین قطب های اقتصادی آمریکا تبدیل شده است آب و هوای این منطقه متغییر است تابستان های این منطقه اغلب گرم هستند و از سویی دارای زمستان های سرد است. این شهر امروزه با پیشرفت های اقتصادی متعددی که پشت سر گذاشته است بسیار با اهمیت است و با وجود رستوران ها و هتل های لاکچری خود به یکی از شهرهای توریستی در این ایالت تبدیل شده است. این شهر یکی از مکان های دیدنی آمریکا است که تجربه ای ویژه از سفر به این منطقه برای شما عزیزان حاصل می شود.

 

موزه نشنال جئوگرافی:

این موزه به خودی خود یکی از مهم ترین جاذبه هایی است که در این شهر وجود دارد و شما با بازدید از این موزه می توانید تجربیات بسیار زیادی را کسب کنید این موزه مکانی بسیار فوق العاده است و تجربه بازدید از آن می تواند مورد توجه باشد. شما برای پی بردن به اسرار بیشتری از جهان می توانید سفری به این منطقه داشته باشید برنامه های متنوعی که در این موزه برگزار می شوند دارای اهمیت هستند نمایشگاه های تعاملی، گالری های عکاسی هنری و … از مهم ترین جاذبه های این موزه می باشند. این موزه چشم انداز جئوگرافی خوبی از جهان را ترسیم کرده است و برنامه های آن محافظت شده و حراست شده است.

مکان های تفریحی واشنگتن

  •  قاصدک 24
  •  بلیط کیش

 

کاخ سفید:

این کاخ از جمله بناهای معروفی است که در واشنگتن واقع شده است این بنا که متعلق به ایالت متحده است این بنا متعلق به قدرتمندترین رئیس جمهور است و برای خیلی از سیاست مدارها جالب است بدانند که در این بنا چه گذشته است. بنای این کاخ بسیار باشکوه و زیبا است و از معماری جذابی برخوردار است این خانه بزرگ در یکی از خیابان های واشنگتن واقع شده است و محل کار و زندگی رئیس جمهور آمریکا است. ساخت این بنا به سال ۱۷۹۲ تا ۱۸۰۰ باز می گردد در این دوره این بنا با استفاده از ماسه سنگ های سفید ساخته شده است و دارای معماری جرجی می باشد. ساخت این بنا همزمان با ساخت نیویورک است.

دیدنی های مهم واشنگتن

موزه ملی تاریخ آمریکا:

این موزه بخش مهمی از رویدادهای تاریخی و فرهنگی را به روایت می کشد بخش های مختلفی که در این موزه وجود دارند هر یک به نوعی تعیین کننده دوران تاریخی مختلف می باشند نمایشگاه های سیاسی، اجتماعی، تاریخی، فرهنگی، علمی و … از بخش های مهم این موزه می باشند. هر یک از این بخش ها ایالت متحده آمریکا را در دوره های مختلف و از زمان مهاجرت اروپایی ها تا امروزه به تصویر می کشند. این مجموعه بیش از سه میلیون قطعه و اثر را در خود جای داده است.

موزه واشنگتن

آبگیر تیدال:

این آبگیر یکی دیگر از دیدنی های واشنگتن محسوب می شود که دارای جذابیت های بسیار زیادی است سفر به این منطقه تفریحی و توریستی می تواند شما را با یکی دیگر از زیبایی های این شهر رو به رو کند. شما عزیزان و علاقه مندان برای اینکه از زیبایی های این شهر بیشتر بهره مند شوید و از تفریحات این آبگیر استفاده کنید باید قایق پارویی کرایه کنید این قایق ها می توانید تمامی این محوطه را دور بزنید و از دیگر جاذبه ها همچون محوطه یادبود جفرسون نیز بازدید کنید.

طبیعت زیبای واشنگتن

موسسه دومبارتون اوکس:

این موسسه متعلق به دانشگاه هاروارد است برخی از بورس های آموزشی بین المللی در زمینه های مختلف را در این موسسات برگزار می کنند این زمینه های آموزشی در عرصه تاریخ نگاری بیزانس، طراحی و معماری باغ ها و … برگزار می شوند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. این موسسه دارای معماری جالبی است و از زیبایی های آن می توان به طبیعت چشم نوازی اشاره نمود که در اطراف آن به چشم می خورد.

طبیعت واشنگتن

مرکز اسلامی واشننگتن:

این مرکز در سال ۱۹۵۰ ساخته شده است امروزه این مرکز یکی از بزرگ ترین مجموعه های اسلامی در آمریکا است یکی از نکات جالب درباره این مسجد این است که محمدرضا پهلوی فرش های این مسجد را اهدا کرده است سبک معماری و فرهنگی که در این مجموعه مشاهده می شود بسیار ارزشمند است.

دیدنی های معروف واشنگتن

سفر به این منطقه می تواند با تجربیات متعددی همراه باشد این شهر برای سفر ممکن است کمی پر هزینه باشد اما شما با یک برنامه ریزی درست می توانید هزینه های سفر خود را کاهش دهید برای این منظور باید سعی کنید تا هتل های ارزان قیمت را انتخاب کنید و سعی کنید وعده های غذایی را در طول سفر خودتان با مواد غذایی تهیه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.