دسته ها
سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲

آموزش ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی ساده

  • یلدا محمدی
  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
  • ۳

در این مطلب با آموزش ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی و مدل هایی از کاردستی که با وسایل بازیافتی ساخته شده اند در خدمت شما همراهان عزیز و گرامی خواهیم بود.

ساخت کاردستی با وسایل بدون استفاده هنر جالب و مفیدی است که با کمی خلاقیت و سلیقه میتوان از کاردستی های تهیه شده بهترین استفاده را کرد. برای ساخت این مدل کاردستی ها از همه وسایلی که به نظر کاربردی ندارند و تصمیم دارید دور بریزید استفاده کنید و وسایل جدیدی و زیبایی بسازید.

ایده های جدید برای ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی :

ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی و ساده ایده جالب و متفاوتی است که با روش های مختلفی انجام می شود. یکی از این وسایل دور ریز شانه تخم مرغ است که تقریبا همه آن را دور می اندازیم چون تصور می کنیم هیچ مورد استفاده ای ندارد. اما این وسیله مقوایی را می توان در بخش های مختلف خانه و برای ساخت انواع کاردستی ها به راحتی استفاده کرد. ساخت قاب آینه به عنوان کاردستی یکی از ایده های عالی و بکر است که خیلی ساده آماده می شود و به شکل های گوناگون می توانید آنرا تزیین کنید و مورد استفاده قرار دهید.

کاردستی با وسایل دور ریختنی

ساخت کاردستی

کاردستی

برای ساخت گلهای مختلف فقط کافیست شانه تخم مرغ را به درستی برش زده و بعد آن را با رنگ های اکرلیک مناسب رنگ آمیزی کنید. همینطور که در تصاویر پایین می بینید با استفاده از شانه تخم مرغ گل های نرگس زیبایی درست شده که ایده خوبی برای شما است.

ساخت کاردستی

  •  مبل و میز
  •  آرون گروپس

ساخت گل های ریز و رنگ آمیزی آنها میتواند شروع جالبی برای ساخت حلقه گل برای تزیین منزل باشد. بعد از تهیه گل ها آنها را به کمک چسب حرارتی به نوار مقوایی و یا حلقه ایی که از قبل در منزل دارید متصل کنید و یک حلقه گل زیبا برای در اتاق خواب ها بسازید.

کاردستی با مقوا

در ادامه چند مدل کاردستی ساده با وسایل دور ریز می بینید که با استفاده از شانه تخم های بی مصرف درست شده و ایده های جالب و جدیدی برای ساخت این نوع کاردستی می باشند.

ساخت کاردستی

ساخت کاردستی

کاردستی

کاردستی با وسایل دور ریختنی

آموزش ساختن گیتار با جعبه دستمال کاغذی

ساخت گیتار به کمک وسایل بازیافتی از ساده ترین کارها است که شما می توانید آن را به راحتی انجام دهید. در ادامه مراحل ساخت گیتار با وسایل دور ریختنی را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

ساخت گیتار با وسایل بدون استفاده

مراحل ساخت کاردستی

۱. ابتدا یک جعبه دستمال کاغذی خالی تهیه کنید. توجه داشته باشید که جعبه دستمال کاغذی باید بزرگ و مستطیلی باشد.

ساخت گیتار با وسایل دور ریختنی

۲. به کمک قیچی یا چاقویی تیز درپوش دستمال کاغذی را به صورت کامل جدا نمایید و پلاستیک دور لایه داخلی دستمال کاغذی را خارج کنید.

جدا کردن درپوش دستمال کاغذی

۳.یکی از دو قسمت دستمال کاغذی را برش بزنید تا لوله را از درون آن رد نمایید. برای عبور دادن لوله از جعبه دستمال کاغذی ابتدا آن را روی قسمت مورد نظر خود قرار دهید سپس به کمک ماژیک این قسمت را علامت گذاری نمایید تا بریدنش برای شما آسان تر شود.

قرار دادن لوله درون جعبه

۴. لوله دستمال کاغذی را باید وارد سوراخی که ایجاد کرده اید نمایید. توجه داشته باشید که لوله باید به اندازه ۵ تا ۷ سانت داخل باشد. می توانید برای جلوگیری از جدا شدن لوله از چسب استفاده کنید.

قرار دادن لوله درون دستمال کاغذی

۵. رشته های کشی را در این مرحله باید به این کاردستی کودکانه با وسایل بازیافتی اضافه نمایید. برای اضافه کردن رشته های کشی باید چند کش را دور جعبه دستمال کاغذی قرار دهید به صورتی که کش ها از روی برشی که ایجاد کرده اید عبور نمایند. ضخامت و اندازه کش ها می توانند صداهایی متفاوت را ایجاد نمایند.

افزودن رشته کشی به جعبه

۶. می توانید این کاردستی را به کمک رنگ آمیزی و پولک گذاری و … تزیین نمایید.

ساخت گیتار با وسایل بدون استفاده

امیدوارم از این خلاقیت های زیبا با وسایل بی استفاده و آموزش ساخت کاردستی نهایت استفاده را ببرید و کاردستی های زیبایی را تهیه کنید و از ساخت آنها لذت ببرید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۳ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *