دسته ها
یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

آشنایی با ساحل شیشه ای در کالیفرنیا

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۰ آبان ۱۳۹۹
  • ۰

ساحل شیشه ای کالیفرنیا از جذابیت های طبیعی و توریستی بسیار زیادی برخوردار هستند و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند این ساحل دارای سنگ های شفاف و شیشه مانند است در قرن ها پیش این ساحل به دلیل وجود زباله های شیشه و بطری ها به یک ساحل زشت تبدیل شده بود و در حال حاضر نیز یکی از جاذبه های توریستی مهم در کایفرنیا آمریکا است.

سواحل در تمام نقاط دنیا از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار هستند از مهم ترین و پر جاذبه ترین سواحل دنیا نیز می توان به ساحل شیشه ای کالیفرنیا اشاره نمود این منطقه ساحلی دارای چشم اندازهای بسیار زیادی برخوردار است و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. سفر رویایی به کالیفرنیا و این منطقه ساحلی برای هر گردشگری دارای جذابیت است و امروز قصد داریم تا شما را بیشتر با جاذبه های این منطقه آشنا کنیم این ساحل بکر دارای چشم اندازهای منحصر به فردی است که نظیر آن را در هیچ جای دنیا نخواهید دید با قدم زدن در خط ساحلی این منطقه و تماشای سنگ های گوناگون و رنگارنگ زیبایی های بیشتری از این منطقه ساحلی مشاهده خواهید کرد که با داشتن تجربه سفر به این منطقه نیز این جذابیت ها برای شما بیشتر خواهد شد. تصاویر ثبت شده از این ساحل و سنگ های متنوع آن توجه شما را به خود جلب می کند که در ادامه این بخش می توانید این تصاویر ثبت شده را مشاهده کنید این ساحل یکی از مکان های دیدنی مهم در کالیفرنیا است که دارای زیبایی های بسیار خارق العاده ای است وجود امکانات تفریحی و توریستی در این ساحل موجب شده است تا هر ساله گردشگران زیادی از زیبایی های این منطقه دیدن کنید و به کالیفرنیا سفر کنند.

ساحل شیشه ای معروف در کالیفرنیا:

این ساحل زیبا یکی از مکان های دیدنی واقع در کالیفرنیا است و در منطقه فورت براگ واقع شده است این ساحل زباله های زینتی زیادی دارد و به دلیل وجود این زباله ها و سنگ های زیبا است که به عنوان یکی از مهم ترین سواحل دنیا شناخته می شود. چشم انداز بی نظیر این ساحل موجب شده است تا سالانه گردشگران زیادی از زیبایی های آن بازدید کنند وجود سنگ های براق، زباله های مختلف و … این ساحل را دیدنی تر کرده اند و این می تواند یکی از عجایب توریستی در دنیا باشد.

ساحل شیشه شکل

  • بلج

ترکیب تکه هایی از شیشه ها، سنگ های رنگارنگ و براق و گوش ماهی ها به این منطقه زیبایی بی حدی بخشیده است شما با قدم زدن در این ساحل و دیدن این مناظر می توانید با یکی از مناطق پر جاذبه دنیا شنا شوید تابش نور خورشید در میان این سنگ های شفاف و براق نیز جذابیت این ساحل را دو چندان می کند تصویر زیبا و بی نطیری که در این سواحل به چشم می خورند می تواند از سوی گردشگران زیادی مورد توجه باشد. جالب است بدانید که ریختن زباله ها در این سواحل موجب زیباتر شدن این ساحل شده است و شاید همین ویژگی جذابیت این ساحل را دو چندان کرده است.

ساحل شیشه ای

این ساحل چگونه شکل گرقته است؟

شاید اطلاع از نحوه شکل گیری این ساحل برای شما گردشگران و بازدیدکنندگان جذاب باشد این ساحل یکی از زیباترین سواحل در کالیفرنیا است در واقع تاریخچه پیدایش این ساحل رنگارنگ و درخشان در سال ۱۹۴۳ بوده است که در حقیقت دو قرن پیش از این ساحل خلوت برای جمع آوری کردن زباله ها استفاده می شده است مردم اهالی فروت براگ زباله های خود را در این ساحل می ریخته اند انواع زباله هایی که در است ساحل ریخته شده است زباله های قوطی و شیشه بوده اند با مرور زمان این زیاله ها در اثر فرسایش های آب و خاک شکل های مختلفی به خود گرفته اند و همانند سنگ های شیشه مانند شده اند که جذابیت زیادی به این ساحل بخشیده اند و آن را به یکی از زیباترین ساحل های شیشه ای دنیا تبدیل کرده اند.

ساحل شیشه مانند

در سال های ۱۹۶۰ به دلیل بالا رفتن حجم زباله ها سازمان محیط زیست تصمیم گرفت تا ممنوعیت ریختن زیاله در آب های این ساحل را اتخاذ کند با توجه به پاکسازی های مختلفی در این سواحل شکل گرفت نتیجه دلخواهی حاصل نشد از این رو از ورود افراد به این خط ساحلی نیز جلوگیری شد تا آسیب های کمتری به محیط زیست آن وارد شود. طی سالیان دراز این زیاله ها در کنار ساحل باقی ماندند موجب های دریا زباله های خط ساحلی را به دورن دریا کشاند و با صیغلی شدن زباله ها این زباله های شکسته شده به سنگ های زینتی تبدیل شدند.

ساحل معروف شیشه

حالا با قدم زدن در این ساحل شاهد سنگ های گوناگون و شیشه مانند هستید که با تابش خورشید بر خط ساحلی جذابیت های آن دو چندان می شود و آن را به یکی از مهم ترین ساحل های شفاف دنیا تبدیل کرده است حالا دریای افسرده این منطقه به یکی از زیباترین دریاهای دنیا تبدیل شده است و از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار می باشد. در سال ۱۳۹۸ این ساحل به یکی از زیباترین ساحل های دنیا تبدیل شد و یک منطقه توریستی پر جاذبه شد که سالانه گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب کرده است.

این ساحل یکی از مکان های دیدنی کالیفرنیا است که دارای جذابیت های بسیار زیادی است این ساحل توریستی هر ساله گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند این منطقه در حال حاضر یکی از پارک های تفریحی و توریستی است و در شما پارک های ملی در کالیفرنیا است که باید حتما از چشم اندازهای آن دیدن کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.