دسته ها
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

برای مهاجرت به کشور روسیه چه راه هایی وجود دارد؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۴ آبان ۱۳۹۹
  • ۰

شرایط و شیوه های مهاجرت به روسیه می تواند اطلاعات مناسبی را برای مهاجرت کردن به این کشور در اختیار مهاجران قرار دهد همانطور که می دانید هر ساله متقاضیان زیادی خواهان مهاجرت به این کشور می باشند و با وجود پیشرفت های اقتصادی و شغلی در این کشور این امکان وجود دارد تا بتوانید به موقعیت های شغلی مناسبی در این کشور برسید و رشد زیادی داشته باشید.

روسیه یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر به دلیل موقعیت اقتصادی خود و پیشرفت های شغلی که داشته است مقصد مهمی برای مهاجران ایرانی است موقعیت های تحصیلی و شغلی مناسبی که در این کشور وجود دارد موجب شده است تا افراد زیادی سالانه تقاضای مهاجرت به این کشور را داشته باشند. خیلی از مهاجران پیش از اقدام به مهاجرت کردن به دنبال پرس و جو درباره شرایط مهاجرت کردن به کشور مقصد خود هستند با توجه به اینکه که هر فردی از مهاجرت خود قصد و هدفی دارد باید این کشور با توجه به اینکه  یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در دنیا است هر ساله تعداد زیادی از مهاجران توریستی نیز می پذیرد و یکی از ویزاهایی که برای این کشور صادر می شود ویزای توریستی است. همانطور که اشاره کردیم برای مهاجرت به این کشور شیوه های مختلفی وجود دارند مهاجرت های تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت سرمایه گذاری از مهم ترین انواع مهاجرت کردن به این کشور هستند که به دلیل متقاضیان زیادی که دارند دارای ضوابط و شرایطی هستند. برخی دیگر از مهاجران نیز هستند که قصد مهاجرت از شیوه های پناهندگی، تولد فرزند و ازدواج را دارند این شیوه ها نیز می توانند روشی راحت برای مهاجرت کردن باشند اما به دلیل اینکه هر فردی شرایط آن را ندارد کمتر فردی از این شیوه استفاده می کند. شما در این مقاله می توانید با شیوه های مهم مهاجرت کردن به این کشور آشنا شوید و اطلاعات کافی را در این زمینه کسب کنید همچنین شرایط لازم برای دریافت ویزای این کشور را نیز معرفی می کنیم.

درباره مهاجرت به کشور روسیه بیشتر بدانید:

بسیاری از مراکز و موسسات حقوقی با ارائه مشاوره کامل در زمینه مهاجرت کردن اطلاعات بسیار جامع و مفیدی را در اختیار متقاضیان خود قرار می دهند در صورتی که شما نیز قصد مهاجرت کردن دارید و هنوز هیچ اطلاعاتی را درباره نحوه مهاجرت کردن و شرایط آن در دست ندارید بهتر است به یکی از این موسسات مراجعه کنید و با کسب اطلاعات کامل به شیوه ای درست و اصولی اقدامات اولیه مهاجرت خود را انجام دهید. کشور روسیه در سال های اخیر رو به رشد بوده است و جمعیت آن نیز بالغ بر ۱۴۵ میلیون می باشد که با این حجم است جمعیت توانسته امکانات رفاهی مناسب برای یک زندگی راحت را برای مردمان خود فراهم کند و از این رو هر ساله افراد زیادی خواهان مهاجرت کردن به این کشور می باشند. با وجود این موقعیت های مناسب این کشور یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کردن می باشد.

ویزای کاری در روسیه

اقامت تحصیلی:

یکی از پرطرفدارترین شیوه ها برای مهاجرت کردن مهاجرت تحصیلی است این شیوه در میان علاقه مندان از اهمیت بالایی برخوردار است و بسیار مهم می باشد برای اینکه بتوانید مهاجرت تحصیلی به روسیه را داشته باشید باید به زبان روسی و انگلیسی تسلط داشته باشد این شرط یکی از شروط اساسی برای اقامت گرفتن می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های این کشور در طول سال باید هزینه ۳ تا ۷ هزار یورو را در نظر بگیرید هزینه های جاری تحصیل با توجه به نوع رشته ای که دارید متفاوت خواهد بود افرادی که برای بهتر شدن زبان روسی خود نیاز به آموزش های خصوصی دارند برای پذیرش در دانشگاه های این کشور باید کارنامه تحصیلی خود را به دانشگاه مقصد ارسال کنید و در صورت دریافت نامه تاییدیه می توانید به راحتی ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. افرادی که می خواهند هزینه های تحصیلی خود را کاهش دهند می توانند از امتیازات بورس تحصیلی استفاده کنند بورس تحصیلی ویژه افرادی است که دارای سطح نمرات بالا هستند.

دریافت تابعیت روسیه

  •  قاصدک 24

اقامت سرمایه گذاری:

شیوه ای دیگر برای مهاجرت به روسیه شیوه سرمایه گذاری است افرادی که از این شیوه استفاده می کنند می توانند اقامت دائمی این کشور را دریافت نمایند برای استفاده از این شیوه مهاجرتی باید بخشی از سهام های شرکتی و بانکی در این کشور را خریداری کنید. شرکت هایی که در این کشور در زمینه های تجاری اقدام می کنند می توانند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری کردن شما خواهند بود همچنین پیش از اقدام برای مهاجرت به این شیوه باید حساب بانکی خود را پر کنید و همانطور که می دانید برای این شیوه مهاجرتی باید هزینه های کافی سرمایه گذاری کردن را داشته باشید. شرکت های نفت، گاز، کشاورزی، فرآورده های غذایی، تحقیق و فناوری، انرژی، دارو و … از مهم ترین شرکت های برای سرمایه گذاری کردن می باشند.

مهاجرت به روسیه

اقامت کاری:

دسته ای دیگر از مهاجران طرفداران پر و پا قرص مهاجرت کاری هستند وجود موقعیت های شغلی مناسب در این کشور موجب شده تا متقاضیان زیادی قصد مهاجرت کردن به این کشور را داشته باشند و از این طریق می توانند موقعیت خود را ارتقا دهند. هر ساله متقاضیان بسیار زیادی خواهان مهاجرت کاری به این کشور می باشند موقعیت های شغلی این کشور بسیار متنوع است و امکان کار کردن در موقعیت های شغلی برای شما فراهم خواهد بود و اگر می خواهید از طریق تحصیلی اقدام به کار در این کشور کنید باید روزمه تحصیلی خود را ارائه دهید و در صورتی که در شغل های مهارتی قصد پیشرفت دارید با یک مصاحبه کاری می توانید کارهای مهاجرت خود را انجام دهید.

ویزای روسیه

شیوه های دیگر مهاجرت:

از دیگر شیوه های مهاجرت کردن به روسیه مهاجرت از طریق ازدواج، تولد نوزاد و پناهندگی است افرادی که با فرد تابع روسیه ای ازدواج می کنند می تواند اقامت این کشور را دریافت نمایند از سویی افرادی که فرزندشان در این کشور متولد می شود می توانند از طریق فرزندشان تابعیت خود را دریافت نمایند. افرادی که قصد دارند از طریق پناهندگی به این کشور مهاجرت کنند نیز باید دوره هایی چند ساله در کمپین های این کشور باشند و در صورت تایید می توانند به زندگی عادی خود ادامه دهند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.