دسته ها
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

چه المان‌هایی را باید در طراحی یک دفتر کار در نظر بگیریم؟

  • فرهاد هاشمی
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۹
  • ۰

تک‌تک جزئیاتی که در طراحی دفتر کار خود به کار می‌برید، علاوه بر بهبود عملکرد کارکنان، می‌تواند مزایای بسیار زیاد دیگری هم داشته باشد. ولی چه المان‌هایی را باید در طراحی یک دفتر کار در نظر بگیریم تا همه چیز استاندارد و اصولی باشد.

دفتر کار برای خیلی‌ها خانه دوم و حتی برای بعضی‌ها خانه اول است. پس باید تلاش کنیم تا بهترین لحظات را در آن داشته باشیم و از طرف دیگر به بهترین شکل ممکن بتوانیم کارمان را انجام دهیم. گاهی هم مشتری‌ها به ما سر می‌زنند و وظیفه ماست که میزبان خوبی باشیم. ولی یادمان باشد که برای یک پذیرایی خاطره‌انگیز و خلق یک تجربه به‌یادماندنی، علاوه بر آداب معاشرت حرفه‌ای، باید به تک‌تک جزئیات محیط توجه کنیم.

با اینکه میز پذیرش و میز مدیریت، فایل‌ اداری، کمد یا پارتیشن‌بندی محیط مهم است، ولی المان‌هایی که در طراحی دفتر کار وجود دارند به همین‌جا ختم نمی‌شود. درواقع باید همه المان‌های لازم را در نظر داشته باشید تا بهترین حس را برای همکاران و مراجعه‌کنندگان خود فراهم کنید. اما کدام المان‌ها را باید در طراحی دفتر کار در نظر بگیریم؟

۱- طرح‌بندی قابل لمس با حس خوب

اولین و شاید مهمترین نکته‌ای که به عنوان طراح یا مدیر یک کسب‌وکار باید در نظر بگیریم این است که ما انسان هستیم، نه ربات و آدم آهنی! بنابراین باید از محیطی که در آن کار می‌کنیم لذت ببریم وگرنه کاهش راندمان و بهره‌وری خیلی هم دور از ذهن نیست. بنابراین فقط استفاده از پارتیشن اداری به‌تنها بیانگر طراحی داخلی جذاب نیست. در اصل باید دنبال ایجاد حس خوبی باشید که قابل لمس هم باشد. هرچه رضایت و خوشحالی بیشتر، بهره‌وری بالاتر!

پارتیشن شیشه ای یا فلزی

مدل های مختلف پارتیشن شیشه ای یا فلزی را در لینک زیر مشاهده کنید:

https://denitte.com/products/partition/

۲- طراحی دلباز

با توجه به ابعاد دفتر کار، نقشه، نورپردازی و پنجره‌ها، راحتی همکاران، قرارگیری بخش‌ها مرتبط در کنار و هم بسیاری از موارد دیگر، محیطی را طراحی کنید که دلباز و جادار باشد. قرار نیست تمام کارمندان و مشتریان مانند یک کلاس درس به صورت ردیفی پشت سر هم قرار بگیرند، یا در هر اتاق به شکل فشرده مشغول کار باشند. باید حواستان باشد که همیشه انرژی مثبت و حال خوب در فضا جریان داشته باشد و تنگ‌کردن فضا، شلوغی، سروصدا و نزدیک بودن زیاد افراد به همدیگر، باعث کاهش خروجی می‌شود. برای این کار می‌توانید در انتخاب و چیدمان میز پذیرش، فایل اداری، کمد اداری، محل انتظار و میزبانی از مراجعه‌کنندگان، طراحی و انتخاب پارتیشن اداری و… دقت کنید.

۳- اهمیت جریان کاری

کارمندان و مراجعه‌کنندگان بسته به ماهیت و جزئیات کارشان همیشه با هم در ارتباط و تعامل هستند. یکی از المان‌های مهم در طراحی دفتر کار در نظر گرفتن جریان کاری است. ممکن است بسیاری از کارهای شما نیاز به مراجعه حضوری و تعامل با همکاران داشته باشد. بنابراین باید واحدهای مرتبط به یکدیگر نزدیک باشند تا کارمندان و مشتریان به راحتی بتوانند مسیر کاری را دنبال کنند. از طرف دیگر توجه به این موضوع باعث تسریع انجام کارها، ایجاد فضای بیشتر، آزادی عمل و صرفه‌جویی در منابع می‌شود.

۴- نور و هوای طبیعی

هیچ‌کدام از ما در محیط تاریک و تنگ که جریان هوای طبیعی و نور خورشید ندارد نمی‌توانیم کار کنیم و تنها عایدی که حاصل می‌شود، کارمندان عبوث است و مشتریان ناراضی. بنابراین در بین المان‌های طراحی دفتر کار حتما باید به فکر راهی برای دریافت نور خورشید و جریان هوای طبیعی باشید. اینکه کارمندان متوجه شوند چه زمانی از روز هستیم یا با باز کردن پنجره هوای طبیعی به صورتشان بخورد، کارایی آنها را هم بهبود می‌بخشد. البته سیستم نورپردازی داخلی و استفاده از گیاهان زیبا نیز خیلی مهم است.

۵- محیط شاد و رنگی

حفظ هویت بصری و هویت سازمانی که رنگ‌ها جزوی از آن هستند اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر چه کسی را دیده‌اید که در یک اتاق سیاه‌رنگ بتواند دوام بیاورد و کار کند؟ رنگ‌ها یکی از مهمترین المان‌ها در طراحی دفتر کار و دکوراسیون داخلی هستند و به همین دلیل باید با طیف رنگی و روان‌شناسی آنها آشنا باشیم. رنگ‌ها تاثیر مستقیم روی عملکرد مغز دارند و باعث ایجاد انرژی مثبت می‌شوند. اما باید حواسمان باشد استفاده از رنگ‌ها تخصصی است و نمی‌توان فقط برای شاد کردن محیط سراغ هر رنگی رفت.

۶- اتاق یا فضای کار مدیریت

برخی از مدیران اتاق جدا دارند و برخی دیگر در کنار همکارانشان کار می‌کنند. فارغ از این موضوع نکته اصلی اینجاست که به دلیل جایگاه مهم مدیریت، محیط کاری او نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و کارمندان و مشتریان توجه ویژه‌ای به این قسمت دارند. بنابراین از میز مدیریت گرفته تا تجهیزات لازم و سبک طراحی آن باید نشان دهد که تک‌تک جزئیات برای مدیران مهم است و به همکارانشان نیز اهمیت می‌دهند.

۷- مبلمان اداری و راحتی همه

مبلمان اداری یکی از مهمترین المان‌ها در طراحی دفتر کار است که متاسفانه خیلی جدی گرفته نمی‌شود. صندلی‌هایی که ساعت‌ها در طول روز روی آنها می‌نشینیم، صندلی‌هایی که در اتاق جلسات داریم، یا مبلمانی که برای انتظار مراجعه‌کنندگان از هر چیزی مهمترند. مبلمان اداری باید طراحی ارگونومیک داشته باشد و کاملا روی آنها احساس راحتی کنیم، طوری که دیگر دلمان نخواهد از جایمان بلند شویم!

دنیته، طراح حال خوب!

همان‌طور که دیدید بخش قابل توجهی از مهمترین المان‌هایی که باید در طراحی دفتر کار و راحتی کارمندان و مراجعه‌کنندگان در نظر بگیرید، به تجهیزات و مبلمان اداری ارتباط دارد. شرکت مبلمان مدرن اداری دنیته با توجه به استقبال گسترده مشتریان خود در فضایی بالغ بر ۷۰۰ مترمربع و به کمک تیم حرفه‌ای طراحان و تولیدککندگان خود انواع مبلمان، میز مدیریت، میز پذیرش، پارتیشن اداری و… تلاش می‌کند تا بهترین کیفیت را در اختیار شما قرار دهد.

تمام مدل‌های مبلمان اداری دنیته ارگونومی و راحتی فوق‌العاده‌ای دارند و همه آنها مطابق با جدیدترین طراحی و تکنولوژی‌های روز تولید می‌شوند. اگر دنبال حال خوب و بهره‌وری بالا هستید، گزینه‌های جذاب ما روی میز است! کافیست به سایت دنیته مراجعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.