دسته ها
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

آموزش ساخت زیر لیوانی با روش های فانتزی و زیبا

 • محدثه خاکشور
 • ۴ فروردین ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب برای شما عزیزان ایده های زیبا و جذابی از ساخت زیر لیوانی با شکلی دوست داشتنی جمع آوری و ارائه داده ایم، امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد و بتوانید زیر لیوانی های زیبایی را با استفاده از ذوق و هنر خود خلق نمایید.

زیر لیوانی یکی از وسایل کاربردی با تنوع در طرح، رنگ، شکل و جنس آن می باشد، و بر روی میز غذاخوری قرار می گیرد، کاربرد این وسیله این است که فنجان های چای، قهوه، لیوان انواع نوشیدنی و .. بر روی آن قرار می گیرد، این اکسسوری جذاب را می توتنید به راحتی در منزل تهیه نموده و مورد استفاده قرار دهید، در این مطلب برای شما  عزیزان ساخت زیر لیوانی را آموزش می دهیم.دست سازهای زیبای بسیاری وجود دارد که توسط کدبانوهای هنرمند تهیه می شود، شاید یکی بتوان یکی از جالب ترین این دست سازها را زیر لیوانی دانست، که شاید در وهله ی اول وجود آن زیاد مهم به نظر نیاید، اما پس از زیبایی و جلوه ی فوق العاده ای که آن به میز غذای شما می بخشد، به عنوان یکی از اکسسوری ها یدوست داشتنی از سوی شما قبولانده شده و تایید گردد، انواع مختلفی از زیر لیوانی ها متفاوت در طرح، شکل و جنس سازنده در بازار وجود دارد، که در صورت تمایل می توانید خریداری کنید، اما راه حل بهتر دیگری نیز وجود دارد، شما به راحتی می توانید رد منزل آن را با کمتری وسایل لازم و کمترین زمان تهیه کنید.

آموزش ساخت زیر لیوانی به شکل هایی زیبا

وسایل لازم

 • روبان با جنس پلاستیک

ابتدا تعدادی از روبان های پلاستیکی در رنگ های مختلف و زیبا را انتخاب کنید، توجه داشته باشید که روبان ها یک سانتی متری باشد.(چنانچه روبان های پهن دارید، می توانید همان ها را به ۲ قسمت باریک تقسیم کنید،)

برای این منظور می توانید از چند عدد رول ۵ متری بهره ببرید تا زیر لیوانی های رنگارنگ زیادی را تهیه کنید،

روبان ها را دور یک عدد خلال دندان محکم بپیچید، می توانید برای بیشتر سفت شدن، هر بار پس از پیچیدن آن را بکشید.

پس از کمی که گذشت و رول روبانی شما بزرگتر شد، می توانید آن را بر روی زمین قرار داده روبان ها را بپیچید تا وقتی که قطر آن ۱۳۰ سانتی متر شود، روبان را بریده و پیچیدن خود را قطع کنید.

ایده هایی بینظیر و منحصر به فرد برای ساختن زیر لیوانی ها

انتهای روبان  قطع شده را به اول روبان جدید با رنگ دیگر چسب زده و پیچیدن روبان رنگ دیگر را آغاز نمایید، و به همین ترتیب روبان را پس از مقدار مشخصی پیچیدن، قطع کرده و انتهای ان را به ابتدای روبان جدید با رنگی متفاوت چسب زده و دوباره شروع به پیچیدن کنید، این عمل را انجام دهید تا رول زیر لیوانی شما به اندازه مد نظرتان برسد.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

شما می توانید از یک یا دو رنگ برای ساختن این این زیر لیوانی بهره ببرید، با توجه به تعداد رنگ هایی که بکار می برید میزان پیچیدن از یک روبان مشخص می شود؛ یعنی اگر از سه یا چهار رنگ استفاده می کنید، قطعا دورهای کمتری را از روبان ها برای پیچیدن نیاز دارید.

زیر لیوانی روبانی رنگارنگ شما آماده شده است، حالا برای استحکام بخشیدن به آن می توانید از پلی اورتان به شکل اسپری و یا رنگ بهره ببرید، پلی اورتان را از تمام جهت و اطراف زیر لیوانی مورد استفاده قرار دهید، به طوری که هم صیقلی و براق شود و هم اینکه هم با چسباندن روبان ها به یکدیگر باعث دوام و ضخامت بخشیدن به زیر لیوانی شود.

زیر لیوانی را در کناری قرار دهید تا خوب خشک و پلی اورتان محکم شود، برای این منظور نیاز به زمانی مابین ۲-۳ روز می باشد.

حالا در مرحله ی آخر زیر لیوانی رول روبانی را بر روی سطحی از پنبه قرار داده و اطراف آن را به وسیله ی مداد خطی رسم کرده و در آخر با قیچی آن را برش دهید.

انواع زیر لیوانی ها و روش ساخت آن

چوب پنبه را با کمک چسب داغ در زیر آن چسبانده و زیر لیوانی را بر روی آن بفشارید.

با استفاده از چسب داغ، چوب پنبه را زیر روبان بچسبانید و روی آن فشار دهید.

ایده هایی ایده آل و متفاوت برای ساخت زیر لیوانی

نمونه هایی زیبا و منحصر به فرد از ساختن زیر لیوانی

 

وسایل لازم

 • دکمه و یا مداد های رنگی
 • رزین
 • قالب

روش دوم

در ابتدا باید مداد رنگی ها را با استفاده از اره رومیزی مداد ها را در اندازه های یک سانتی ببرید. البته می توانید از دکمه، و یا هر وسیله ی زیبا و تزیینی دیگر که خلاقیت شما آن را کشف می کند، بهره ببرید.

در این آموزش مجددا به سراغ رزین؛ این ماده دوست داشتنی در بین هنرمندان، می رویم. این بار قصد داریم در بافت رزین بی رنگ، اشیاء معلق نیز به کار ببریم. اشیاء معلقی که در بافت رزین استفاده می کنیم می تواند بر اساس شغل، ورزش و فعالیت های مورد علاقه شما باشد. به عنوان ممکن است بخواهید برای یکی از دوستان عکاس خود زیرلیوانی مخصوص بسازید، می توانید در بافت رزین از قطعات خرد شده نگاتیو عکاسی استفاده کنید. و یا برای قدردانی از پزشک خود، زیرلیوانی رزینی با قرص ها و کپسول های رنگارنگ بسازید و به ایشان هدیه دهید. اگر از خواندن مقدمه به هیجان آمده اید و بی صبرانه قصد ساخت این زیرلیوانی ها را دارید، با ادامه مطلب همراه شوید.

حالا نوبت به تهیه یک قالب مناسب می رسد که ما قالب های سلیکونی را پیشنهاد می کنیم، زیرا به راحتی رزین از آن جدا می گردد، این قالب ها را می توانید از فروشگاه های وسایل شیرینی فروشی ها تهیه کنید.

در ته قالب تکه های مداد رنگی یک سانتی را ریخته و پخش کنید تا لایه ای متوسط بدست آید.

رزین را نیز گرم نمایید و هاردنر را به اندازه مشخص و معین به آن اضافه کنید و خوب ترکیب کنید، برای این کار می توانید روی بسته بندی رزین ها را مطالعه نمایید، و یا از هر دو به یک میزان بهره ببرید.

سپس دوباره کمی از تکه های مداد می ریزیم و کمی رزین بر روی آن ریخته و به این ترتیب چند لایه از مداد های برش خورده و رزین را بر روی یکدیگر ریخته و در آخرین مرحله وقتی که آخرین لایه ی رزینی را می ریزید، ریختن رزین به صورتی باشد که همه ی تکه ها را پوشانده و در نتیجه سطح نهایی صاف و صیقلی شود.

به مدت تقریبا ۱ روز زمان می برد تا رزین خشک گردد، بعد از خشک شدن می توانید رزین را به خوبی و آسانی از قالب جدا نمایید. زیر لیوانی رزینی و متفاوت شما آمده است.

درست کردن زیر لیوانی با استفاده از انواع نمد پارچه و ...

چند نکته طلایی برای ساختن زیر لیوانی

 • برای زیر لیوانی رزینی می توانید از انواع مدادهای رنگی، دکمه های رنگارنگ، درب های رنگی شیشه نوشابه، قرص ها، و هزاران مواد زیبا که توجه شما را به خود جلب می کند، بهره ببرید.
 • می توانید از این زیر لیوانی به عنوان هدیه استفاده کنید، که بر اساس شغل و علاقه فرد آن را بسازید.
 • در مورد رزین باید گفت که دارای بخاراتی پر خطر می باشد که اید به مواردی در این باب توجه کنید، از جمله آن را آرام به هم بزنید تا درون آن حباب ایجاد نشود، همچنین این کارها را در بیرون از خانه و در محیطی باز اجرا کنید.
 • برای اینکار نیازی نیست تا قالب های سیلیکونی چرب شوند، اما در صورت استفاده از قالب های دیگر کف قالب را چرب نمایید.
 • روش دیگری نیز وجود دارد به این صورت که ابتدا لایه ای از رزین در ته قالب بریزید و سپس تکه های مداد رنگی را بر روی آن بریزید؛ این عمل برای این است که تکه های مداد به دلیل سبک بودن در رزین معلق نشوند.
 • هاردنر و رزین را می توانید از فروشگاه های وسایل هنری و لوازم التحریر، فروشگاه رنگ فراهم کنید.
 • ایده های خلاقانه و هنرمندانه ی دیگری نیز برای ساخت زیر لیوانی وجود دارد، از جمله ساختن زیر لیوانی با نمد، ساختن زیر لیوانی با پارچه، ساختن زیر لیوانی کاموا، و زیر لیوانی با چوب و .. که هر کدام دارای جذابیت منحصر به فردی می باشند.

و در ادامه ایده های زیبایی را مشاهده می کنید که می توانید الگوبرداری کرده و مورد استفاده قرار دهید:

ایده هایی لاکچری و شیک برای ساخت زیر لیوانی به شکلی نو
ایده هایی بینظیر و جالب از درست کردن زیر لیوانی
ایده هایی زیبا و جذاب از ساختن زیر لیوانی برای تمامی سلیقه ها
ایده هایی لاکچری و فوق العاده ااز زیر لیوانی ها و روش درست کردن انها>
ساخت زیر لیوانی با استفاده از مواد مختلف
ایده هایی منحصر به فرد از درست کردن زیر لیوانی برای خانم های خوش سلیقه
ایده هایی خارق االعاده و شیک برای ساختن زیر لیوانی
ایده هایی بینظیر از ساخت زیر لیوانی
زیر لیوانی زیبای نمدی با رنگ سبز
آموزش ساختن زیر لیوانی با شکل های زیبا و نفیس
ایده هایی نو و جذاب از ساخت زیر لیوانی
ایده هایی شیک و خواستنی برای درست کردن زیر لیوانی
ایده هایی شیک و منحصر به فرد زا زیر لیوانی و روش ساختن آن
ایده هایی ناب و نفیس از ساخت زیر لیوانی با کاموا
ایده هایی خارق العاده و خلاقانه از ساخت زیر لیوانی برای تمامی سلیقه ها
نمونه های دوست داشتنی از ساختن زیر لیوانی
ایده هایی زیبا و شیک از ساخت زیر لیوانی برای تمامی سلیقه ها
ایده هایی زبیا و جالب برای ساختن زیر لیوانی
ایده های خاص و خواستنی برای درست کردن زیر لیوانی
آموزش ساخت زیر لیوانی با نمد و کاموا و ...
آموزش ساخت زیر لیوانی برای تمامی سلیقه ها
گالری زیبایی از زیر لیوانی های مختلف و رنگارنگ و روش ساختن آن
ساخت زیر لیوانی یک از اکسسوری های متفاوت
نمونه هایی خواستنی برای ساختن زیر لیوانی برای تمامی سلیقه ها
ایده هایی متفاوت برای ساخت زیر لیوانی به شکلی زیبا و شیک
آموزش ساختن زیر لیوانی با وسایل مختلف
در این مطلب برای شما عزیزان آموزش ساخت زیر لیوانی یکی از اکسسوری های جذاب و خواستنی را به دو روش به رشته ی تحریر در آورده ایم، امیدواریم مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد، و بتوانید زیر لیوانی های جذاب و متفاوتی را تیهه کنید، برای آشنایی بیشتر با  ساخت جا قاشقی، ساخت جاسوزنی، ساخت زیر قابلمه ای کلیک نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.