دسته ها
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹

مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی شهر تریر آلمان

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۹
  • ۰

شهر تریر یکی از شهرهای دیدنی و مهم در کشور آلمان است این شهر به واسطه پیشینه تاریخی و فرهنگی ارزشمند خود یکی از جاذبه های مهم در کشور آلمان به شمار می آید که توجه حجم زیادی از گردشگران را به سوی خود کشانده است. دیدنی های این شهر به قدری دارای تنوع هستند که می تواند بسیار مورد توجه قرار گیرد و دوست داران زیادی را به سوی خود بکشاند.

تریر یکی از شهرهای قدیمی در کشور آلمان است این شهر به دلیل جاذبه هایی که برای گردشگران دارد بسیار مورد توجه است و می تواند یکی از مهم ترین جاذبه های در کشور آلمان به شمار آید همانطور که می دانید کشور آلمان دارای جاذبه های بسیار زیادی است و یکی از جاذبه های مهم آن نیز شهر تریر است شهری که دارای قدمتی ۲۰۰۰ ساله است و گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند قرار گرفتن این شهر در کنار رودخانه موجب می شود تا جذابیت های گردشگری آن برای علاقه مندان بیشتر شود. این شهر به دلیل پیشینه تاریخی و فرهنگی خود بسیار ارزشمند و یکی از شهرهای پر جاذبه در کشور آلمان به شمار می آید که از سوی گردشگران زیادی مورد توجه است در این شهر ساختمان هایی وجود دارند که به ساختمان های رومی شهرت دارند و در آن دوران ساخته شده اند سفر به این شهر می تواند تجربیات متعددی را در اختیار شما قرار دهد و لذت سفر به یکی از مناطق پر جاذبه را تجربه خواهید کرد این شهر دارای یک موزه است فضای این موزه با آن ها آشنا خواهید شد.

دیدنی های تریر کشور آلمان:

این شهر ویژه گردشگرانی است که می خواهند سفری دور و دراز به یکی از مناطق تاریخی دنیا داشته باشند مناطقی که هنوز رنگ و بویی از گذشته را در خود دارند و از این حیث می توانند برای علاقه مندان خود جذابیت بی شماری داشته باشند. این شهر می تواند انتخاب خیلی از گردشگران باشد این شهر دروازه ای رو به گذشته دارد و با قدم زدن آن می توانید وارد گذشته شوید و همین موضوع می تواند یکی از امتیازهای مهم این شهر برای گردشگران باشد این شهر کهن و تاریخی یک شهر باستانی است که در گذشته یکی از مستعمره های رومی بوده است و بسیاری از بناهای آن نیز بناهای روم ثانی اند.

  • بلج

جاذبه های تریر

ساختمان هایی که در این شهر می بینید دارای جذابیت های زیادی هستند سازه ها و ساختمان های این شهر باستانی و تاریخی هستند و یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا به شمار می آیند هر ساله بیش از ۳ میلیون گردشگر جذب این منطقه می شوند و از جاذبه های توریستی آن بازدید می کنند. جاذبه های گردشگری این شهر شامل بناهای تاریخی و موزه های فرهنگی هستند که هر یک از جذابیت های بسیار زیادی هستند در گوشه و کنار این شهر سازه های متنوع و زیبایی است که شامل حمام رومی ها نیز هستند شاید تاکنون نام دروازه تاریخی این شهر را نیز شنیده باشید دروازه تاریخی پورتا نیگرا که جذابیت های تاریخی زیادی دارد.

جاذبه های مهم تریر:

با وارد شدن به مرکز اصلی شهر می توانید با یکی از قدیمی ترین دیدنی های تریر آلمان آشنا شوید میدانی قدیمی که متعلق به قرون وسطی است از سوی دیگر کلیسای جامع شهر را مشاهده می کنید که یک بنای باستانی با ارزش فرهنگی و تاریخی بالایی است و می تواند بسیار مورد توجه باشد. همانطور که در بالا اشاره شد دروازه تاریخی پورتا نیگرا نیز یکی از جاذبه های مهم این شهر است که در سال ۱۶۰ ساخته شده است بسیاری از جاذبه های تاریخی این شهر در معرض دید عموم هستند و از جذابیت های تاریخی بسیار زیادی برخوردار هستند. قدم زدن در خیابان های این شهر با ارزش تاریخی خود و با نوع معماری که در ساختمان ها مشاهده می کنید می تواند جذابیت های بی شماری برای هر گردشگری داشته باشد.

طبیعت تریر

پل چوبی که بر روی رود موزل واقع شده است نیز یکی دیگر از جاذبه های توریستی و دیدنی های تریر آلمان است این پل از نظر زیر ساخت دارای اهمیت زیادی است و در دوران رومیان ساخته شده است با توجه به اینکه این شهر در دوران تاریخی مختلف ارزش های گوناگونی داشته است می توان به اهمیت آن پی برد به ویژه در دوران قرون وسطی که از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است و به دلیل برخورداری از کلیساها و صومعه های مختلف شهر مقدس نامیده می شده است.

آشنایی با دیدنی های تریر

کلیسای بانوی عزیز ما و کلیسای لیب فراوان از مهم ترین کلیساهای این شهر هستند و به عنوان یکی از مهم ترین سازه های گوتیک در کشور آلمان شناخته می شوند این کلیساها در شمار کلیساهای جامع دنیا قرار دارند و جدای از معماری ارزشمند خود دارای ارزش مذهبی و فرهنگی بالایی می باشند. بهتر است در میان این همه جاذبه ها نامی از دروزاه عظیم و زیبای شهر نیز ببریم دروازه براندنبورگ که از مهم ترین سازه های نئوکلاسیک است و بسیار باشکوه می باشد این سازه ارتفاع ۲۶ متری دارد و جزء مهم ترین بناهای رومی می باشد.

در این میان باید سری به جنگل های سیاه آلمان نیز بزنید این جنگل ها از مهم ترین جاذبه های طبیعی در این شهر و در کشور آلمان هستند این جنگل ها دارای تپه هایی انبوه هستند و به دلیل تیر رنگ بودنشان به جنگل های سیاه شهرت دارند. این جنگل می تواند یکی از پربازدیدترین جاذبه هایی باشد که از آن می توانید دیدن کنید این جنگل محبوب دارای چشم اندازهای بسیار زیادی است و ارزش طبیعی و توریستی بالایی دارد.

جنگل تریر

همانطور که می دانید کشور آلمان یکی از کشورهای پر جاذبه در دنیا به شمار می آید این کشور دارای شهرهای مختلفی است و شهر تریر نیز تنها یکی از مکان های دیدنی آلمان به شمار می آید که به خودی خود در جذب توریست اثرگذار بوده است و جذابیت های بسیار زیادی دارد. این شهر بلندترین قله های جهان را در خود جای داده است قله فلدبرگ با بیشترین ارتفاع یکی از بزرگ ترین قله هایی محسوب می شود که باید از آن دیدن کنید و از جذابیت های آن لذت ببرید تماشای چشم اندازهای این قله در میان جنگل های انبوه و سیاه نیز جذاب تر و دیدنی تر خواهد بود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.