دسته ها
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

بیوگرافی نرگس امینی و آشنایی با نقش آفرینی های وی و ویژگی های اخلاقی اش

 • محدثه خاکشور
 • ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
 • ۰

در این مطلب شما عزیزان علاقه مند به هنرمندان فعال در عرصه های سینما، تلویزیون و تئاتر را با بیوگرافی نرگس امینی بازیگر نقش زیور در «ستایش ۲ و ۳ » آشنا کردیم، امیدواریم زندگینامه این بازیگر کم حاشیه و بااستعداد مورد توجه شما قرار بگیرد.

نرگس امینی هنرپیشه و همچنین کارگردان باسابقه و موفق ایرانی در سینما، تلویزیون و تئاتر می باشد، او که دارای لیسانس کارشناسی نمایش می باشد فعالیت حرفه ای خود را به عنوان بازیگر از سال ۱۳۷۹ آغاز نمود، وی آثار ارزشمند و محبوبی را در کارنامه حرفه ای خود بر جای گذاشته است.

خانم نرگس امینی بازیگر فعال در سینما، تلویزیون و تئاتر می باشد که البته بیشتر در عرصه ی تئاتر فعالیت دارد و با نمایش های مختلف بسیاری بر روی صحنه حضور یافته و با بازی بینظیر خود خاطره سازی نموده است. نرگس دارای ۱۶۳ سانتی متر قد است. در ادامه مطلب با بیوگرافی نرگس امینی همراه آرگا باشید.

آشنایی با زندگینامه نرگس امینی بازیگر باسابقه تئاتر و همچنین محبوب تلویزیون

بیوگرافی نرگس امینی

وی متولد یافته در سال ۱۳۵۷ در تهران می باشد، او بازیگری را از تئاتر آغاز نمود و سپس وارد دنیای سینما و تلوزیون گردید، که می توان از جمله فعالیت های اخیر او در حوزه تلویزیون به بازی در سریال«احضار» و سریال«ستایش ۳» اشاره نمود، هرچند بیشتر فعالیت و تمرکز وی بر روی بخش تئاتر می باشد، خانم امینی علاوه بر بازیگری در زمینه کارگردانی نیز فعالیت دارند.

مدرک تحصیلی و ازدواج نرگس امینی

وی دارای لیسانس نمایش با گرایش بازیگری از دانشکده هنر و معماری است که سابقه همکاری با هنرمندان باتجربه ای مانند نادر برهانی مرند و قطب الدین صادقی را در کارنامه حرفه ای خود دارد. اطلاعات زیادی از ماجرای ازدواج وی در دست نیست، اما با استناد به شواهد بدست آمده وی تاکنون ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

آشنایی با بیوگرافی نرگس امینی بازیگر نقش جن در سریال احضار

از تئاتر تا سینما

نرگس امینی فعالیت خود را از تئاتر در سال ۱۳۷۹ با بازی در نمایش «هفت قبیله» به کارگردانی قطب الدین صادقی آغاز نمود، که البته این حضور پررنگ هنوز هم در عرصه تئاتر بیشتر دیده می شود.

و اما وی در سال ۱۳۹۳ با بازی در فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» به کارگردانی احمد رمضان اولین تجربه نقش آفرینی خود در عرصه سینما را تجربه نمود و این نقش آفرینی آغاز ورود او به سینما بود.

آشنایی با شرح زندگی نرگس امینی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

بازی در سریال های «احضار» و «ستایش ۳»

خانم امینی با بازی در سریال «احضار» و همچنین «ستایش ۳» حضور خود را در تلویزیون به تصویر کشید، او با بازی در این دو سریال توانست به خوبی توانای و استعدادهای خود را به نمایش بگذارد و خود را محک بزند، این نقش آفرینی موجب اثبات توانایی او در بازیگری نه تنها بر روی صحنه، بلکه مقابل دوربین بود.

در سریال «احضار» نرگس امینی با بازی در نقش جن مقابل دوربین رفت، همچنین در سریال «ستایش ۲ و ۳» در نقش زیور همسر دوم صابر، خدمتکار سابق خانه حشمت مقابل دوربین رفت.

آشنایی با بیوگرافی نرگس امینی بازیگر محبوب و بااستعداد تلویزیون و تئاتر

تغییر بازیگر نقش زیور در سریال ستایش ۲

هنرپیشه نقش زیور در سریال «ستایش ۱» شایسته ایرانی بود، که به خاطر حضور نیافتن و همراهی نکردن وی در «ستایش ۲» نرگس امینی از سوی کارگردان و تهیه کننده برای بازی در نقش زیور انتخاب شد و ایفای نقش نمود.

آشنایی با بیوگرافی نرگس امینی بازیگر کم حاشیه و محبوب

بازیگران سریال ستایش ۲ و ۳»

داریوش ارجمند، مهدی سلوکی، رامستین کبریتی، حدیث میرامینی، کمند امیر سلیمانی، سیما تیرانداز، فریبا طالبی، سینا شفیعی ، مینا دلشاد، نرگس محمدی،لاله مرزبان، فریبا نادری، مهدی میامی، اکرم محمدی، رسول نجفیان، و … و نرگس امینی از جمله بازیگران سریال محبوب ستایش ۲ و ۳» می باشند.

شرح زندگی نرگس امینی بازیگر و کارگردان موفق

ویژگی های حرفه ای و اخلاقی نرگس امینی

نرگس امینی بازیگری باسابقه بخصوص در زمینه تئاتر، که توانسته مهارت های زیادی را برای او در این راه فراهم سازد، یکی دیگر از ویژگی های خوب و شاخص وی بی حاشیه بودن وی می باشد، این بازیگر با وجود حضور در عرصه های سینما، تلویزیون و تئاتر به خوبی توانسته با وجود محبوبیت از حاشیه ها دور بماند، بازی خلاقانه و باساتعداد وی موجب تحسین و رضایت کارگردانان شده است.

آشنایی با زندگینامه نرگس امینی بازیگر سریال ستایش 2 و 3

تئاتر اولویت نرگس امینی

نرگس امینی در رابطه با تئاتر و فعالیت خود در این عرصه چنین می گوید:

«اولویت و دغدغه من همیشه تئاتر بوده و هست، اما تئاتر چند سالی است که سمت و سویی گیشه و استفاده از بازیگران مطرح سینمایی پیدا کرده است، بنابراین تصمیم گرفتم علیرغم حضور ۲۰ ساله ام در تئاتر، با حضور پررنگ تر در سینما و تلویزیون و بیشتر شناخته شدنم برای مخاطبان، نامم به عنوان بازیگر گیشه پسند در تئاتر مطرح شود و آنوقت بیشتر در تئاتر بازی کنم.»

همچنین در پاسخ به این سوال که در تئاتر نمایش های پر مخاطبی هم روی صحنه می رود، گفت:

«به من از این نوع کارها پیشنهاد نشده است و اغلب کارهایی که در سال های اخیر در تئاتر بازی کرده ام بازده مالی زیادی نداشته است، الان خیلی از همکلاسی هایم که تجربه بازیگری در چند کار تئاتر را دارند و بعد از دانشگاه جذب بازیگری تصویر شده اند، وضعیت مالی بهتری دارند.»

آشنایی با بیوگرافی نرگس امینی بازیگر فیلم سینمایی حکایت عاشقی

افتخارات نرگس امینی

نرگس امینی در سال ۱۳۸۰ جایزه اول بازیگری در نمایش «شب» را دریافت نمود، وی در سال ۱۳۸۲ نامزد جایزه بازیگری از جشن بازیگر برای بازی در نمایش مریم و مرداویچ شد.

آثار ارزشمند نرگس امینی

تئاتر

 • نمایش هفت قبیله گمشده
 • نمایش شب
 • نمایش معادله مثلثاتی
 • نمایش فصل مادربزرگ
 • نمایش هملت
 • نمایش مریم و مرداویچ
 • نمایش نگارش نمایشنامه خانه کاغذی
 • نمایش تهران زیر بال فرشتگان
 • نمایش چراغ ها را خاموش نکنید

تلویزیون

 • سریال ستایش ۲
 • سریال ستایش ۳
 • سریال تا خوشبختی راهی نیست
 • سریال احضار
 • سریال ترور خاموش
 • سریال سال های مشروطه

سینما

 • فیلم سینمایی حکایت عاشقی

آشنایی با زندگینامه نرگس امینی بازیگر فعال در عرصه ی تئاتر و سینما و تلویزیون

در این مطلب شما را با بیوگرافی نرگس امینی هنرپیشه و کارگردان بااستعداد و البته محبوب تئاتر و تلویزیون و سینما آشنا ساختیم، امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.