دسته ها
پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱

از سیر تا پیاز مهاجرت به لوکزامبورگ

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
 • ۰

مهاجرت به لوکزامبورگ دارای شرایطی است که متقاضیان با توجه به هدفی که از مهاجرت خود دارند به شیوه های مختلفی متوسل می شوند از این میان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از پرطرفدارترین شیوه ها است همچنین مهاجرت کاری نیز این امکان را در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا بتوانند پیشرفت بیشتری را داشته باشند.

لوکزامبورگ از جمله کشورهای اروپایی است که با وجود وسعت کم خود خواستگاه بسیاری از مهاجران است همسایگی این کشور کوچک با دیگر کشورهای مهم همچون آلمان و فرانسه موجب اهمیت آن شده و وضعیت جغرافیایی آن را با اهمیت کرده است. همسایگی این کشور با آلمان و فرانسه موجب شده است تا تقاضای مهاجران برای رفتن به این کشور بیشتر شود تا بتوانند از این طریق به کشورهای همسایه نیز بروند و برای اقامت خود اقدام نمایند. طبق آمارهایی که در سال های اخیر از مهاجران این کشور به دست آمده است می توان گفت که مهاجران سرمایه گذار بیشترین  آمار را به خود اختصاص داده اند افزایش این آمار نشان دهنده پیشرفت های اقتصادی در این کشور است که از سویی موجب شده تا رشد اقتصادی داشته باشد و از سوی دیگر نیز موجب بالا رفتن آمار مهاجران شده است با توجه به بالا رفتن رفاه اجتماعی نیز این آمار  رو به افزایش است. این کشور در زمینه سرمایه گذاری ها بسیار مطمئن است و هر ساله مهاجران زیادی را نیز می پذیرد این کشور همانند سایر کشورها دارای شیوه های مختلف مهاجرتی است بسیاری از شرکت هایی که در این کشور در زمینه های سرمایه گذاری ثبت شده اند مهاجران زیادی را می پذیرند و واجد شرایط می باشند.

شیوه های مهاجرت به لوکزامبورگ:

با توجه به اینکه نرخ بیکاری در کشورهایی همچون لوکزامبورگ پایین است تقاضای مهاجر نیز بسیار بالا است همچنین در سال های اخیر نیروهای متخصص زیادی به این کشور رفته اند و در این کشور موقعیت های شغلی مناسبی را داشته اند. از سوی دیگر میزان تقاضا در میان مهاجران تحصیلی نیز بسیار بالا است زیرا موقعیت های تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور نیز مناسب است طبیق تحقیقات رضایتمندی ها از اقامت در این کشورها بسیار بالا بوده است و اغلب مهاجران سطح رفاهی مطلوبی را در این کشورها داشته اند. همانطور که اشاره شد شیوه های گرفتن اقامت در این کشور مختلف است اما یکی از راحت ترین شیوه هایی که از این طریق می توانید وارد این کشور شوید سرمایه گذاری کردن است که در ادامه با شرایط آن بیشتر آشنا خواهید شد.

 کشور لوکزامبورگ

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

این شیوه یکی از شیوه هایی است که از طریق آن می توانید اقامتی دائم در این کشور داشته باشید برای پذیرش مهاجرت از این طریق شما ابتدا باید سرمایه و تمکن مالی این کار را داشته باشید در صورتی که شما شرایط مالی بسیار مطلوبی دارید می توانید با ثبت شرکت اقدام به مهاجرت نمایید. ثبت شرکت های سرمایه گذاری برای مهاجرت به لوکزامبورگ تنها سه الی چهار روز کاری طول می کشد شما در این شیوه می توانید در مشاغل مختلفی سرمایه گذاری های خود را انجام دهید افرادی که قصد اقامت دارند می توانند بعد از گذشت ۳ سال از ثبت شرکت خود اقامت را نیز دریافت نمایند.

ویزای سرمایه گذاری لوکزامبورگ

مهاجرت تحصیلی:

مهاجرت تحصیلی شیوه ای دیگر از مهاجرت کردن است افرادی که قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه ها را دارند می توانند این کشور را برای مهاجرت خود انتخاب کنند برای تحصیل در این کشور نیاز به ویزای بلند مدت دارید افرادی که مهاجرت تحصیلی دارند نیازی به پرداخت مالیات ندارند تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی این کشور برای متقاضیان امکان پذیر است برای پذیرش در دانگشاه های این کشور ابتدا باید مدارک تحصیلی خود را برای کالج ارسال نمایید و در صورت تایید می توانید به سفارتخانه مراجعه کنید و با ارائه کپی، شناسنامه، گواهی عدم سوء پیشینه، پاسپورت، مدارک زبان انگلیسی و … به سفارتخانه می توانید ویزای خود را دریافت نمایید.

راه های مهاجرت به لوکزامبورگ

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

مهاجرت کاری:

یکی از پر طرفدارترین شیوه هایی که برای مهاجرت کردن وجود دارد مهاجرت کاری است این شیوه مهاجرتی موقعیت شغلی متقاصیان را ارتقا می دهد برای این شیوه مهاجرتی باید ابتدا از طریق کارفرمای خود اقدام نمایید نامه ای که به کارفرما صادر می کنید در صورت پذیرش باید به سفارتخانه ارائه شود. برای این منظور باید مهارت خود را در زمینه شغلی خود بالا ببرد موقعیت های شغلی در لوکزامبورگ ۴۰ ساعت کار در هقته است شما متقضیان برای پذیرش این ویزا باید گذرنامه معتبر، نامه صادر شده و مدارک شغلی را به سفارتخانه ارائه دهید.

مهاجرت از طریق تولد و ازدواج:

شاید در اطرافیان شما افرادی بوده اند که از این شیوه مهاجرتی برای مهاجرت کردن خود استفاده کرده اند برخی از متقاضیان با تولد نوزادشان در لوکزامبورگ این امکان را دارند تا ویزای این کشور را دریافت نمایید و تحت پوشش فرزند اتباع این کشو قرار بگیرند این شیوه مهاجرتی دارای شرایطی است که در سفارت باید درباره آن پرسش و جو نمایید. در شیوه ای دیگر نیز این امکان برای فرد مهیا می شود تا با ازدواج کردن با فرد اتباع این کشور ویزای این کشور را دریافت نماید سن قانونی برای این کار باید ۱۸ سال باشد همچنین به شکل رسمی ثبت شده باشد این شیوه دارای شرایطی است و باید توسط سفارتخانه تایید و بررسی شود.

ویزای توریستی لوکزامبورگ

مهاجرت پناهندگی:

خیلی از متقاضیانی که دارای هیچ یک از شرایط فوق نیستند و تقاضای مهاجرت به کشور دیگری هستند می توانند از آخرین شیوه مهاجرت که پناهندگی است استفاده کنید در این شیوه فرد پناهنده سیاسی است و باید مدتی را در کمپ های این کشور سپری کند و آموزش های لازم را در این زمینه کسب نماید.

 یکی دیگر از ویزاهای پرطرفدار در این کشور ویزای توریستی است که هر ساله متقاضیان زیادی از این طریق به این کشور مهاجرت می کنند این ویزا دارای انواع کوتاه مدت و بلند مدت است و بیشتر افراد از ویزای کوتاه مدت استفاده می کنند تا در صورت نیاز ویزای خود را تمدید نمایند.  مهاجرت به لوکزامبورگ دارای شرایطی است که در این بخش با آن ها آشنا شدید شما متقاضیان می توانید برای وقت سفارت از طریق اینترنت اقدام نمایید دانستنی های جالب درباره کشور لوکزامبورگ اطلاعات مهمی را درباره این کشور در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.