دسته ها
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

اگر همسرتان شلخته است، بخوانید!

  • سمیه نیک فرجام
  • ۵ مرداد ۱۳۹۹
  • ۰

شلختگی و بی نطمی یکی از مشکلاتی است که ممکن است برخی از زوج ها با آن مواجه شوند این رفتار ممکن است اغلب در میان مردان دیده شود اما در برخی از موارد نیز ممکن است خانم ها نیز این رفتار را داشته باشند. اما برای اینکه بدانید رفتار با همسر شلخته چگونه است باید در این بخش با مطالعه مقاله به راهکارهایی درست برای مقابله با این افراد دست پیدا کنید که می تواند تاثیرگذار باشد.

شاید با شروع زندگی مشترک یکی از معظلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید بی نظم بودن همسرتان است این رفتار یک رفتار آزاردهنده است زیرا در طی روز ممکن است بر حجم کارهای روزانه شما بیافزاید بنابراین باید یک برنامه ریزی درست برای انی رفتار و مقابله با آن داشته باشید تا بتوانید آن را در همسرتان کاهش دهید و کنترل کنید. انجام این کار و مقابله با این رفتار همسر چندان دشوار نیست شاید شما این سوال برایتان ایجاد شود که چگونه می توان فردی با چنین عادت رفتاری را بعد از سالیان سال تغییر داد و او را وادار به منظم بودن کرد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که در صورتی که شما از مجرای درستی وارد شوید و تکنیک های اصولی را برای رفتار با این دسته از افراد به کار ببرید می توانید به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید. با توجه به اینکه این رفتار بیشتر در آقایان دیده می شود خانم ها باید سعی کنند تا با توجه به ویژگی های شخصیتی هر فرد با او رفتار کنند و باید به خوبی تفاوت های میان زن و مرد را بدانند اما بیشتر این رفتارها در نحوه استفاده از وسایل شخصی و انجام کارهای روزمره دیده می شود به عنوان مثال: ممکن است همسر شما بعد از اینکه از سرکار به خانه باز می گردد لباس های خود را در محل مناسب قرار ندهد و همین موضوع باعث می شود تا حجم کاری شما در خانه بیشتر شود ما در این بخش قصد داریم تا شیوه های اصلاحی را برای تغییر چنین رفتارهایی به شما بیاموزیم و توصیه می کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

نحوه صحیح رفتار با همسر شلخته چگونه است؟

با توجه به اینکه مردها تفاوت رفتاری زیادی با خانم ها دارند می توان گفت که این رفتارها در میان مردان گاها طبیعی است و باید با رفتاری درست نظم را در آن ها درونی کرد برای این کار باید ابتدا در همسر خود انگیزه زیادی ایجاد کنید و با رفتار خود به او بفهمانید که در صورت رعایت کردن نظم در انجام کارهایش می تواند کمک زیادی در انجام کارهای خانه کند. توجه داشته باشید که در صورت دعوا و مشاجره کردن درباره این موضوع ممکن است همسرتان رفتارهای لجبازانه از خود نشان دهد و بیشتر این رفتارهای خود را تکرار کند بنابراین باید توجه داشته باشید که در صورت غر زدن، تحقیر و بی احترامی این در رفتار در همسرتان شدت بیشتری می گیرد و بر روابط زناشویی شما نیز تاثیر می گذارد.

شلختگی همسر

درباه این رفتار حرف بزنید:

جالب است بدانید که شلختگی و نامرتب بودن خانه کمتر مردان را مورد آزار قرار می دهد و کمتر مردی نسبت به نامرتب بودن واکنش نشان می دهد این در صورتی است که این رفتار برای خانم ها اهمیت بیشتری دارد و در انجام کارهای روزمره خود از نظم و قواعد بیشتری پیروی می کنند. بهتر است تا درباره این دسته از رفتارهای آزاردهنده با همسرتان صحبت کند و این موضوع را با او در میان بگذارید زیرا گاها ممکن است همسر شما نسبت به این رفتار آگاهی کامل نداشته باشید. این رفتار یک شیوه صحیح رفتار با همسر شلخته است که با استفاده از آگاهی دادن می تواند مشکل شما را برطرف کند.

رفتار با همسر شلخته

خشم خود را کنترل کنید.

یکی از متداول ترین رفتارهایی که خانم ها در مقابل شلختگی و بی نظمی همسرشان از خود نشان می دهند خشمگینی است این رفتار متداول مجب می شود تا تاثیرات منفی بر روی همسرتان داشته باشد بنابراین باید سعی کندی تا در وهله اول خشم خود را کنترل کنید. یکی از مهم ترین و صحیح ترین تکنیک های رفتار با همسر شلخته کنترل خشم است زیرا که خشمگینی پایه بسیاری از دشمنی ها را در روابط ایجاد می کند برای اینکه بتوانید خشم خود را بیشتر کنترل کنید باید در وهله اول با کثیفی ها و بی نظمی های همسرتان همچون یک اشتباه برخورد کنید زیرا زوج ها با اشتباهات همسرشان به راحتی کنار می آیند و سعی می کنند تا آن ها را کاهش دهند.

رفتار با فرد شلخته

تذکر دادن و برنامه ریزی کردن:

سعی کنید این موضوع را به شکلی مثبت به همسرتان بیان کنید نشان دادن اینکه انجام کارهای خانه با این حجم از بی نظمی برای دشوار است می تواند کمی همسرتان را به این فکر ببرد که باید بیشتر به شما کمک کند حالا نوبت شما است که به او بگویید چگونه می تواند در امور خانه داری به شما کمک کند. شما در یک تکنیک ساده می توانید به او بگویید که تنها با مرتب کردن لوازم شخصی خود و رعایت بیشتر نظم می تواند از حجم این فعالیت ها کم کند و در نتیجه کمک زیادی نیز در انجام امور خانه داری به شما کند. برای اینکه بتوانید نظم را در همسرتان درونی کنید چند روزی را به شکل تمرینی با یکدیگر وسایلش را مرتب کنید تا به این شکل نحوه نظم دادن به وسایل شخصی خود را بیاموزد.

آموزش نظم به همسر

از نظم و آراستگی همسرتان تعریف کنید!

زمانی که از مرتب بودن همسرتان و نظم او تعریف می کنید احساس مثبت و خوشایندی در او ایجاد می شود این کار به شکل غیر مسقیم نیز او را متوجه می کند که مرتب بودنش در نزد شما ارزش بیشتری دارد از سوی دیگر نیز با رعایت کردن نظم می توانید از نظم و مرتب بودن او تعریف کنید و در نهایت انگیزه بیشتری در او ایجاد کنید. در این میان انجام برخی از رفتارهای خانم ها می تواند به شکل غیرمستقیم نوعی آموزش برای مردان محسوب شود مثلا شما می توانید از شب قبل لباس های همسرتان را اتو بزنید و آماده و مرتب کنار بگذارید این کار می توانید تکنیکی دیگر برای رفتار صحیح با همسر شلخته باشد و آموزش های مناسبی برای این دسته از افراد محسوب شود.

نظم دادن به امورات زندگی کاری دشوار نیست تنها باید شیوه های برنامه ریزی کردن و مدیریت کردن را بیاموزید تا بتوانید به راحتی نظم را در زندگیتان داشته باشید برای اینکه بتوانید به همسرتان کمک کنید تا نظم بیشتری در زندگی و انجام کارهای خود داشته باشد باید انگیزه، آرامش، آموزش و همراهی داشته باشید که بسیار در تغییر رفتارها موثر خواهند بود راهنمای برنامه ریزی روزانه می تواند اطلاعات جامعی را در اختیار همرستان قرار دهد که باید در لینک آن را مطالعه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.