دسته ها
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

بازدید از جزیره سقطرا و شناخت جاذبه های شگفت انگیز آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۴ مرداد ۱۳۹۹
  • ۰

جزیره زیبا و خارق العاده سقطرا یکی از مهم ترین مکان های دیدنی واقع در یمن است این جزیره شگفت انگیز با وجود جاذبه های زیبا و متفاوت خود در این کشور شناخته شده است و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. گردشگران از این جزیره با عنوان جزیره ای نشناخته در دریای عرب یاد می کنند تنوع زیستی در این منطقه بسیار بالا است و دارای سواحل بسیار زیبا و فوق العاده است.

سقطرا منطقه ای زیبا با چشم اندازهای بسیار بکر است این جزایر را جواهری زیبا در دریای عرب می دانند این منطقه به دلیل جذابیت های متعددی که دارد مورد توجه خیلی از گردشگران قرار می گیرد این منطقه دارای تنوع زیستی بسیار زیادی است و جاذبه های عجیب و غریبی در این منطقه را می توانید مشاهده کنید. جاذبه های دیدنی در این منطقه شامل طبیعتی بکر و فوق العاده، غارهای آتشفشانی، آب های بلوری، سواحل افسانه ای، صخره های مرجانی، سواحل و درختان متفاوت است که می توانید با دیدن این جاذبه با یکی از بکرترین مناطق دنیا آشنا شوید. این جزایر شگفت انگیز و سحرآمیز مجمع الجزایری است که در منطقه ای از شمال غربی اقیانوس هند واقع شده است جمعیت این منطقه ۴۲ هزار نفر است و این سال ها به یکی از مناطق توریستی تبدیل شده است که جاذبه های آن بسیار متفاوت است. این مجمع الجزایر به عنوان یکی از مهم ترین میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند و به دلیل تفریحات دریایی متعددی که دارند بسیار مورد توجه گردشگران است. شما گردشگران در این منطقه این امکان را داردی تا از جاذبه های بسیار متنوعی دیدن کنید و با استفاده از امکانات تفریحی جذابی که در اختیار شما قرار دارد نهایت لذت را از سفر خود ببرید در این مقاله نیز درباره این منطقه توریستی اطلاعات بیشتری را کسب خواهید کرد.

آشنایی با جزیره سقطرا و جاذبه های سحرآمیز:

شاید یکی از مهم ترین تفریحاتی که برای شما گردشگران در این جزیره وجود دارد تفریحات دریایی و زمینی گوناگون است این منطقه بازدیدکنندگان بسیار زیادی دارد و در ایام تعطیلات گردشگران و توریستان زیادی را به خود جذب می کند در تعطیلات می توانید خاطرات به یادماندنی را در این منطقه داشته باشید عکس های خاطره انگیزی که گردشگران از این منطقه ثبت کرده اند بسیار خارق العاده و دوست داشتنی هستند شما علاقه مندان برای اینکه سفری خاطره انگیز به این منطقه داشته باشید باید یک برنامه ریزی درست برای سفرتان در نظر بگیرید و تا پایان این مطلب نیز می توانید اطلاعات بیشتری را درباه این منطقه به دست آورید.

طبیعت سقطرا

پیشنیه تاریخی این جزیره به قبل از آبادانی آن باز می گردد در واقع پیش از انتصاب رئیس جمهور یمن، علی عبدالله این جزیره یک منطقه متروک بوده است و با احداث اولین فرودگاه در این جزیره چندان شناخته شده نبوده است و گردشگران زیادی نیز نداشته است. اما با احداث فرودگاه آسفالت بازدیدکنندگان این منطقه نیز بیشتر شده است و به یکی از مناطق توریستی در یمن تبدیل شده است پیش از اینکه این منطقه از یمن فرودگاه داشته باشد برای بازدید از این جزیره باید با استفاده از هواپیماهای توربوپراب به این منطقه سفر می کردید به ویژه در فصل های پر باران این منطقه گردشگران بیشتری داشته است.

جزیره سقطرا

این جزیره چه جاذبه هایی دارد؟

جاذبه های دیدنی در جزیره سقطرا به قدری متنوع و متفاوت هستند که نظیر آن ها در هیچ جای دنیا دیده نمی شود طبیعت این جزیره بسیار بکر و دیدنی است و یک سوم از پوشش گیاهی منطقه را در خود جای داده است مناظر عجیب در این جزیره موجب شده اند تا هر ساله گردشگران بسیار زیادی به این جزیره جذب شوند. چنین مناظر عجیبی را نمی توانید در هیچ جای دنیا مشاهده کنید این گیاهان دارای گونه های منحصر به فردی هستند و تنوع زیستی آن نیز زبان زد دنیا است. یکی از مهم ترین گونه های درختان که می توانید در این جزیره آن را مشاهده کنید درخت خون اژدها است این درخت یک نمونه نادر و بی نظیر است که تنها می توانید در این منطقه شاهد آن ها باشید. این گیاه به قدری دارای اهمیت است که در برخی از موارد نیز اهمیت دارویی دارد از دیگر گونه های ارزشمند درختان این منطقه می توان به درخت بطیر غول اشاره نمود این درخت بسیار غول پیکر است و ریشه های بشیار قوی دارد طبیعت این جزیره پوشیده شده از چنین گونه های درختی ارزشمند هستند که می توانید از نزدیک جاذبه های زیبای آن را مشاهده نمایید.

دریاچه سقطرا

تنوع زیستی این جزیره از یک سو و تنوع جانوری آن از سوی دیگر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است این منطقه دارای گونه های مختلفی از پرندگان است که حیات وحش این منطقه را ارزشمند کرده اند گونه های مختلفی از این پرندگان بر روی درخت ها قابل مشاهده هستند و می تواند توجه شما را به خود جلب کند. از مهم ترین گونه های این پرندگان نیز می توان به سارها اشاره نمود که بسیار زیبا و دیدنی هستند.

گونه ها دیگر جانوران در آب های جزیره سقطرا نرم تنان هستند خزندگان نیز بخشی از حیوانات این منطقه را تشکیل می دهند این حیوانات ۹۰ درصد از گونه های جانوری این منطقه را تشکیل می دهند گونه های مرجانی، ساحلی، خرچنگ و میگو مهم ترین بخش های جانوری را در این منطقه تشکیل می دهند. این جزیره دارای طرفداران بسیار زیادی است و این روزها نیز جاذبه های آن در دنیا بیشتر در حال معرفی هستند و می توانید از آن از نزدیک دیدن کنید.

درختان سقطرا

جزیره سقطرا یکی از مهم ترین مکان های دیدنی یمن محسوب می شود و با وجود جذابیت های خارق العاده خود شناخته شده است و یک مقصد توریستی گردشگری مهم در این کشور است شما علاقه مندان و گردشگران در سفر شگفت انگیز خود به یمن و این جزیره توریستی زیبا می توانید با جاذبه های بسیار زیادی آشنا شوید که در این بخش با بخشی از این جاذبه ها آشنا شدید و اطلاعات گردشگری زیادی را درباره این منطقه به دست آوردید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.