دسته ها
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

آشنایی با آبشار گولفوس ایسلند و چشم اندازهای زیبای آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۴ تیر ۱۳۹۹
  • ۰

آبشار گولفوس یکی از زیبایی های منطقه ایسلند است طبیعت بی نظیر و بکری که می توانید در این منطقه از ایسلند مشاهده بسیار دوست داشتنی و ویژه است این آبشار به قدری زیبا است که شهرت جهانی دارد و هر اله گردشگران زیادی از مناطق مختلف دنیا به آن سفر می کنند این آبشار مرتفع و باشکوه در کمتر جایی از دنیا دیده است و یک آبشار پلکانی و عجیب است.

ایسلند از مهم ترین کشورهایی است که در شمال اروپا واقع شده است منطقه ای که به دلیل داشتن طبیعت بکر و بی نظیر خود شناخته شده است این منطقه شهرت جهانی زیادی در زمینه جذب توریست دارد و سالانه گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کند. این منطقه دارای آب و هوایی نسبتا سرد است و از موقعیت جغرافیایی مناسبی نیز برخوردار می باشد زیبایی ها و جاذبه های طبیعی این منطقه بسیار متنوع و گوناگون هستند یکی از مهم ترین جاذبه هایی که در این منطقه واقع شده است این آبشار مرتفع و زیبا است که در ادامه با آن آشنا خواهید شد. شاید بیشتر گردشگران منطقه ایسلند را با وجود آب و هوای سرد آن و مناطق قطبی بشناسند در صورتی این منطقه از زبیایی های بی نظیری برخوردار است که از دید همگان دور مانده است. مهم ترین و معروف ترین آبشاری که در این کشور وجود دارد به دلیل وسعت و عظمت خود به آبشار طلایی شهرت یافته است این آبشار به قدری جذابیت دارد که گردشگران آن را یک آبشار معمولی نمی دانند تصاویری که از این آبشار زیبا منتشر شده است می تواند اطلاعات گردشگری بیشتری را در اختیار علاقه مندان قرار دهد شما علاقه مندان می توانید در ادامه این بخش تصاویری جذاب از این آبشار را مشاهده کنید.

آبشار گولفوس را بشناسید:

این آبشار عظیم در ایسلند نه تنها کاربرد توریستی و گردشگری دارد بلکه به دلیل اهمیتی که در منطقه دارد یکی از مهم ترین آبشارهای دنیا محسوب می شود به طوری که در قرن بیستم خیلی از سرمایه گذاران قصد داشته اند تا با سرمایه گذاری بر روی قدرت آب این آبشار نیروی برقی تولید کنند و از آن استفاده های لازم را داشته باشند. قرار گرفتن این آبشار در یک زمین زراعی موجب شد تا این سرمایه گذاران قصد خرید آبشار از مزرعه دار را داشته باشند اهمیتی که این آبشار به جهت زیست محیطی داشت موجب شد تا پژوهش ها و تحقیقات مهمی بر روی آن صورت بگیرد این آبشار یکی از مناطق محافظت شده در ایسلند است که به دلیل جاذبه های دیدنی و اهمیت خود شناخته شده است.

چشم انداز گولفوس

ویژگی های آبشار:

آبشار گولفوس یکی از زیباترین آبشارهای دینا است شکوهی که در این آبشار دیده می شود بسیار ستودنی است از این رو خیلی از افراد این آبشار را به عنوان آبشار طلایی نیز می شناسند این آبشار از مهم ترین آبشارهای طبیعی است و شکوه زیادی را به ایسلند بخشیده است. زیبایی های این آبشار بسیار زیاد هستند طبیعتی که در اطراف آن مشاهده می کنید بسیار حیرت انگیز و خاص است این منطقه در سال های اخیر یکی از مهم ترین مناطق توریستی در ایسلند محسوب می شود که از جذابیت های بسیار زیادی برخوردار است. این آبشار تنها بخشی از زنجیره های طلایی ایسلند است رودخانه های سفید و خروشانی که در جنوب این منطقه واقع شده اند نیز بخشی دیگر از این زنجیره طلایی هستند.

گولفوس را بشناسید

اهمیت این آبشار به دلیل این است که یکی دیگر از مهم ترین یخچال های طبیعی دنیا است آب این آبشار از یخچال های لانجوکول تهیه می شود از این رو بسیار پر آب و وسیع است از زیبایی های ظاهری در این آبشار نیز می توان به پلکانی بودن آن اشاره کرد همانطور که می دانید کمتر آبشاری در دنیا به شکل پلکانی است و همین موضوع یکی از جذابیت های مهم برای این آبشار محسوب می شود. این آبشارها ۳۲ متر ارتفاع دارند حتی در برخی از نقاط صخره ای ارتفاع این آبشار به ۷۰ متر نیز می سرد زیرا همانطور که اشاره شد این آبشار از یخچال ها تامین می شود و در بخش هایی که آبشار از ارتفاعات صخره ای سرازیر هستند ارتفاعات بیشتری نیز دارند. ویژگی های ظاهری چشم اندازهای طبیعی این آبشار قابل بحث نیست و توصیه می کنیم تا از نزدیک جاذبه های طبیعی این منطقه را مشاهده کنید این منطقه از آب و هوای مناسبی برخوردار است و در فصل های گرم از سال می توانید با سفر به این منطقه تجربه های لذت بخشی را از آبشار گولفوس داشته باشید.

آبشار گولفوس

جاذبه های آبشار:

جدای از جاذبه های طبیعی و چشم اندازهای بکری که می توانید در این آبشار مشاهده کنید می توانید در طول مسیر با پیاده روی کردن از چشم اندازهای زیباتری بهره مند شوید در فصل های مختلف از سال این آبشار دارای جاذبه های خاص خود است به ویژه زمستان که با یخ زدن آب ها حیرت انگیزی بیشتری دارد. گاها دیده شده که تشکیل رنگین کمان در اطراف این آب ها موجب جذابیت بیشتر شده است این منطقه به قدری بکر است که می توانید در سفر به آن جاذبه های مختلفی را مشاهده کنید.

این آبشاز از پر آب ترین آبشارهای واقع در اروپا است و همانطور که اشاره شد آبشار گولفوس به عنوان آبشار طلایی نیز شناخته شده است در روزهایی که این منطقه آفتابی است تابش نور در میان آب موجب طلایی رنگ شدن آن می شود از این رو خیلی از گردشگران آن را به عنوان آبشار طلایی نیز می شناسند. این آبشار دو طبقه است و دارای ۳۲ مر ارتفاع است فاصله این منطقه از سطح دریا ۲۰۰ متر است و همانطور که اشاره شد یکی از مناطق محافظت شده در ایسلند است. این آبشار برای اینکه مورد محافظت قرار بگیرد در سال ۱۹۷۹ یکی از مناطق محافظت شده معرفی شد و تدابیر لازم برای او انجام شد. این آبشار یکی از معروف ترین آبشارها است و در بسیاری از وب سایت ها اطلاعات زیادی درباره آن وجود دارد.

ارتفاعات گولفوس

این آبشار یکی از دیدنی های و جاذبه های گردشگری کشور ایسلند به شمار می آید دیدنی های ایسلند بسیار جذاب هستند و تنها شامل این جاذبه طبیعی نمی شوند شما علاقه مندان می توانید در لینک با جاذبه های بیشتری از این کشور آشنا شوید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.