دسته ها
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

تله کینزی چیست و آیا واقعیت دارد؟

 • ساناز براتی
 • 16 می 2020
 • ۰

هر زمان با نیرویی مواجه شدید که با نیروهای موجود در طبیعت تعارض دارد، در وهله اول به دنبال حقه های موجود در آن نمایش باشید. تله کینزی یک روش برای جابجایی اشیا بدون دخالت دست و با کمک نیروی روان است که هنوز اثباتی برای درست بودن آن وجود ندارد.
اول باید به دید انتقادی، به آن مساله نگاه کرده و به دنبال حقه موجود در طرح نمایش بگردید.

در این مطلب می خواهیم درباره جابجایی اشیاء بدون دخالت دست و هر چیزی صحبت کنیم. به نظر شما آیا امکان جابجایی اشیاه بدون دخالت دست و فقط با نیروی ذهن وجود دارد؟ برای بررسی این موضوع و روشن شدن آن در این مطلب همراه ما باشید.

تله کینزی چیست؟

تله کینزی به توانایی حرکت اجسام و اشیاء بدون دخالت فیزیکی با استفاده از انرژی روانی و ذهنی گفته می شود. تئوری که در این مورد ارائه شده نشان می دهد که اجسام با استفاده از انرژی یا امواج انرژی روانی به اندازه کافی متراکم می شوند و این موضوع باعث حرکت آنها می شود. هر فردی با توجه به تلاش و توانایی های خود نیروی خود را تحت کنترل خویش در آورده و از آن استفاده می کند. همانطور که مشخص است و تقریبا همه از آن اطلاع دارند، انسان ها به طور کامل از مغز خود استفاده نمی کنند، هر فرد به طور متوسط فقط از ۸ درصد از نیروی مغز خود استفاده می نماید و ۹۲ درصد از آن بدون استفاده باقی می ماند.

سایکو کینزی چیست؟

انسان ها توانایی انجام کارهای غیر ممکن بسیاری را دارند به شرط آنکه به اندازه کافی از مغزشان استفاده کنند. هر فرد با توجه به استعدادهایی که دارد از مغزش استفاده می کند، افراد با توجه به استعدادی که دارند از قسمتی از مغزشان استفاده می کنند به عنوان مثال فردی که در ریاضیات تبحر دارد از یک قسمت مغز خود و فردی که نویسنده است از قسمت دیگری از مغزش استفاده می کند. این موضوع در رابطه با نیروهای روان و ذهن افراد نیز صدق می کند. برخی از افراد به کمک نیروی ذهن خود می توانند تشخیص دهند که چه چیزی در حال اتفاق افتادن است و برخی نتایج را نسبت به دیگران بهتر پیشگویی کنند، همچنین می توانند بد یا خوب بودن برخی از افراد را تشخیص دهند. تمامی موارد گفته شهد نشان دهنده وجود نیروی ذهن و روانی در افراد مختلف می باشد، هر فرد با تمرین کردن می تواند تله کینزی را یاد بگیرد، و تنها موضوعی که امکان دارد باعث مشکل شود فقط باور خود فرد است، اگر فردی بگوید که نمی تواند مطمئنا نخواهد توانست این کار را انجام دهد.

آیا سایکو کینزی علمی است؟

آیا سایکوکینزی از لحاظ علمی اثبات شده است؟

در جواب این سوال باید بگوییم که  متاسفانه با وجود ازمایشات انجام شده و تحقیقات بسیاری که در این زمینه صورت گرفته است، این موضوع ثابت نشده است. سایکوکینزی در حال حاضر قسمتی از شبه علم محسوب می شود. البته اگر توجه بیشتری به این موضوع داشته باشیم، این تله حتی از حوضه شبه علم نیز خارج شده است. یکی از شاخه های که در پاراسایکولوژی مورد بررسی قرار دارد موضوع سایکوکینز می باشد که تا به حال نتوانسته اثری قابل اعتماد و تکرار پذیر از این پدیده را کشف نماید. موسسه تحقیقاتی ملی آمریکا در سال ۱۹۸۸ اعلام کرد که با توجه به بررسی های انجام شده ۱۳۰ ساله در موضوعات این چنینی، هیچ نوع اثبات علمی در این مورد پیدا نشده است، یعنی علم وجود چنین پدیده ای را ثابت نمی کند.

تله کینزی و بررسی آن

سایکوکینزی و قوانین علمی

تله کینزی با بعضی از قوانین شناخته شده در فیزیک به ویزه قانون دوم ترمودینامیک همخوانی ندارد، به همین دلیل دانشمندان برای اثبات این موضوع شرایط سخت و استاندارهای بالایی را مشخص کرده اند، از طرفی ما در زمان رو به رو شدن با مسئله هایی مثل تله کینزی در وهله اول به وجود حقه یا طراحی ضعیف آزمایش فکر می کنیم تا بازنویسی قوانین فیزیک. جان تایلور این موضوعرا چنین شرح می دهد: ما در طبیعت ۴ نیرو داریم در صورت پزیرش این تله، مسلما این موضوع تحت تاثیر این ۴ نیرو قرار خواهد گرفت. از طرفی با پذیرفتن نیروی پنجم باید اثرات آن قابل مشاهده باشند، و اینطور نباشد که فقط در زمان بررسی اتفاقات غیر طبیعی ظهور پیدا نمایند.

رابطه شعبده بازی و جلوه های ویژه با سایکوکینزی

در حال حاضر حقه های زیادی وجود دارد که شعبده بازان خبره و همچنین آماتور به راحتی آنها را انجام می دهند. حقه هایی مثل توانایی معلق نگه داشتن اشیا، خم کردن قاشق وجود دارند که به عنوان اثر انرژی های روحی از آنها نام می برند. در واقع اینکارها به اشکالی انجام می شود که به آنها دقت نمی شود و به صورت مخفیانه انجام می شود.

بررسی سایکو کینزی از لحاظ علمی

مطالعات در مورد سایکو کینزی

مطالعات در رابطه با سایکو کینزی به دو دسته تقسیم می شوند: مشاهده اثرات سایکوکینزی در ابعاد ماکرو که شامل تاثیرات این کار به صورت آشکار است و مشاهده اثرات سایکو کینزی در ابعد میکرو.

ابعاد ماکرو: مثلا برای دیدن تاثیر قدرت ارداه در افراد بر روی نمایش اعداد تاس، پرتاپ تاس در تعداد زیادی توسط فرد انجام می شود، و فرد مورد آزمایش روی یک عدد خاص تمرکزمی نمایند، سپس در پایان کار نتایج تاس مورد بررسی قرار می گیرد و مشخص خواهد شد که آیا از لحاظ عددی نتایج غیر قابا تفسیری دیده شده است یا خیر.

نحوه کار تله کینزی

ابعاد میکرو: در ابعاد میکرو نتایج مختلفی به وسیله پژوهشگران این حوزه گزارش شده، با توجه به مهم بودن این موضوع و نیاز یه مدرارک غیر قابل انکار در این مورد آزمایشات زیادی با استاندارد های بالا انجام شده است و تکرار شده است. اما در حال حاضر هیچ نتیجه ای قادر به عبور از استانداردهای بالای تعریف شده وجود ندارد.

در سال ۲۰۱۶ کارولین وات اعلام کرد که تا حالا هیچ اثری از سایکوکینزی در ابعاد ماکرو دیده نشده است.

سایکو کینزی و بررسی آن

آموزش سایکو کینزی

در ادامه بررسی سایکو کینزی می خواهیم یک آموزش ساده از این تله را داشته باشیم. اگر به سایکو کینزی اعتقاد ندارید با انجام دستورالعمل های گفته شده می توانید این کار را انجام دهید.

 • در شروع کار یک تکه کاغذ یا فویل آلومینیومی خیای سبک مثل فویل های مورد استفاده در بسته بندی شکلات را بردارید و در اندازه های ۵ در ۵ سانتی متری برش بزنید.
 • قطرهای مربع بدست آمده را از دو طرف تا بزنید، بعد از تا زدن هر طرف را صاف کرده و سمت دیگر را تا بزنید تا رد تا روی کاغذ بماند.
 • در قسمت وسط کاغذ به شکل بعلاوه کاغذ را تا کنید، توجه کنید که سمت تا زدن باید با تا کردن قطرها در جهت مخالف باشد.

آشنایی با تله کینزی

 • حال به یک سوزن خیاطی و پاک کن نیاز داریم. سوزن خیاطی را در وسط پاک کن فرو کنید و کاغذ اماده شده را بر روی سوزن از قسمط وسط فرو نمایید.

آشنایی با سایکو کینزی

با انجام مراحل بالا فرفره مخصوص سایکو کینزی شما آماده شده است، حالا باید روش چرخاندن این فرفره را بدن تماس دست یاد بگیرید:

 • اینکار را حتما در زمان شب و وقتی که دمای هوا پایین است انجام دهید، برخی بر این عقیده هستند که نیروی درونی در شب بیشتر میشود.
 • فرفره آماده شده را روی زمین بگذارید و یک جای ثابت برایش در نظر بگیرید، در مکان مورد نظر نباید جریان هوا و باد وجود داشته باشد تا جواب درستی از آزمایش بگیرید.
 • حالا دستانتان را با آب خیلی گرم و حدالامکان داغ بشویید، تا کانال های انرژی در دستانتان باز شوند. بعد از شستن دست ها آنها را خشک نکنید.
 • دستان خود را در زیر تله قرار دهید. فرفره در ابتدا به آرامی حرکت خواهد کرد و کم کم سرعتش بیشتر خواهد شد. شما نتوانسته اید با انجام اینکار نیروی درونی خود را کشف کنید.
 • اگر فرفره شما نچرخید مطمئنا در زمان ساخت آن اشتباهاتی داشته اید و روند انجام کار را به درستی انجام نداده اید. با بررسی موارد دوباره امتحان کنید.

حال که موفق به انجام این سایکو کینزی شده اید باید بگوییم که فرفره سایکو کینزی در واقع یک حقه ساده علمی است که از طریق گرمای دستان شما کار می کند. دمای بالای دستان شما نسبت به محیط اطراف باعث ایجاد جریان همرفتی میشود و فرفره شروع به چرخیدن می کند، به همین دلیل هرچه دمای دست شما بالاتر باشد فرفره با سرعت بیشتری خواهد چرخید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.