دسته ها
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

سفر به جزیره ساموآ و آشنایی با جاذبه های تماشایی آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • ۰

جزیره ساموآ به دلیل داشتن چشمه های پر آب، اقیانوس و سواحل زیبای خود در دنیا شناخته شده است آرامشی که در این جزایر وجود دارد شما را جذب خود می کند دیدن االاچیق هایی که دست سازند و به شکلی زیبا طراحی شده اند در کنار رنگ فیروره ای آب ها ترکیبی بسیار جذاب و چشم نواز را ایجاد خواهد کرد درختان گرمسیری که در این منطقه نیز یافت می شوند بسیار زیبا هستند.

اقیانوس آرام دارای مجموعه جزایر ارزشمندی است که می توانید از آن ها دیدن کنید اقیانوس های بیکرانی که در این منطقه وجود دارند بسیار مورد توجه گردشگران هستند همچنین برخی از جزایر نیز هنوز شناخته نشده اند ساموآ یکی از ایالت های مستقلی است که در محدوده قاره اقیانوسیه و بخش هایی از اقیانوس آرام جنوبی واقع شده است. خیلی از گردشگران این مجموعه جزایر را همانند منطقه زیبا و چشم نواز هاوایی می دانند چشم اندازهای بکری که می توانید در این منطقه مشاهده کنید بسیار جالب توجه هستند زیبایی هایی که در این سواحل وجود دارند برای خیلی از گردشگران خیال انگیز می باشند.

زیبایی های ساموآ بسیار متنوع است جنگل های گرمسیری، آبشارها و صخره ها مرتفع از چشم اندازهایی هستند که طبیعت ساموآ را برای گردشگران زیباتر کرده اند همانطور که بیان شد در این منطقه مجموعه جزایر کوچک و بزرگی وجود دارند که ساموآ یکی از مهم ترین آن ها به شمار می آید و یکی از مناطق تفریحی ساحلی مهم در دنیا به شمار می آید.

جزیره ساموآ و زیبایی های بکر آن:

خیلی از گردشگران و علاقه مندانی که تا کنون به ساموآ سفر کرده اند به دنبال زیبایی های چشم گیر این منطقه هستند حال باید دید که چه چیزهایی موجب شده تا این منطقه گرمسیری جذاب و دیدنی باشد؟ یکی از دلایلی که موجب می شود منطقه توریستی ساموآ گردشگران زیادی داشته باشد طبیعت بکر و خارق العاده ای است که می توانید در این منطقه مشاهده کنید. طبیعت شگفت انگیز و دوست داشتنی ساموآ که با وجود گردشگران همچنان دست نخورده باقی مانده است در کمتر جایی از دنیا مشاهده می شود این منطقه در سال ۱۹۹۷ به عنوان یکی از مناطق ساموآی غربی شناخته می شده است این کشور که در حاشیه اقیانوس آرام جنوبی واقع شده است از نواحی شمالی نیز با تونگا همسایه است.

 

گودال تو سوا:

یکی از زیبایی هایی که می توانید در جزیره ساموآ مشاهده کنید گودال تو سوا است این گودال توسط صخره های مرتفع با ارتفاع ۱۰۰ فوت احاطه شده اند فضای سبزی که می توانید در اطراف این منطقه مشاهده کنید بسیار زیبا و دیدنی هستند. خیلی از گردشگران از این گودال زیبا برای شنا کردن استفاده می کنند پر آب بودن این گودال و زلال بودن آب های آن نیز موجب جذابیت بیشتر آن شده است شیرجه زدن در این آب ها خیلی لذت بخش است و حتما توصیه می کنیم تا آن را تجربه کنید. تونل زیر آبی که در زیر این گودال نیز وجود دارد به اقیانوس متصل می شود از این رو اهمیت این منطقه را نیز بیشتر می کند خیلی از گردشگرانی که شنای ماهرانه دارند می توانند از زیر این تونل آبی نیز سفر کنند و تجربه های هیجان انگیز بیشتری را به دست آورند. در اطراف گودال تو سوآ پارک و فضای وجود دارد که چشم اندازهای طبیعی آن را دیدنی تر و دلنوازتر کرده است طبیعت این منطقه گرمسیری و بسیار بکر می باشد.

طبیعت بکر ساموآ

فواره طبیعی آلوفاگا:

یکی دیگر از چشم اندازهای دیدنی و جذاب در جزیره ساموآ این فواره تماشایی است این فواره طبیعی در یکی از دهکده های زیبا با نام تاگا که در جنوب غربی جزیره است قرار گرفته است آّب های فراوانی که با شدت زیادی از حفره ها بیرون می زنند با پرتاب شدن به هوا با ارتفاعی بسیار زیاد بسیار تماشایی هستند جذابیت این فواره به طبیعی بودن آن ها است. تماشای این فواره ها از نزدیک بسیار جذاب تر است هیجانی که با پرتاب شدن هر فواره تجربه می کنید سفر را برای شما لذت بخش تر خواهد کرد جالب است بدانید که برخی از افراد محلی برای دیدن شدت پرتاب های هر فواره درون حفره ها آناناس می اندازند و در صورت شروع پرتاب آناناس ها در هوا به چندین تکه تقسیم می شوند این اتفاق برای خیلی از افراد شگفت انگیز است.

زیبایی های ساموآ

 

ساحل زیبای لالومانو:

لامانو از جمله دهکده های توریستی پر جاذبه است این دهکده در سواحل شرقی جزیره ساموآ قار گرفته است جاذبه هایی که می توانید در این ساحل مشاهده کنید بسیار دیدنی هستند آب های آرامی که در این منطقه وجود دارد با وجود شن زارهای ساحلی چشم اندازهای زیبایی را در منطقه ایجاد کرده است. جذابیتی که در این ساحل وجود دارد توجه خیلی از گردشگران را جذب می کند آب های این منطقه بسیار شفاف است و یکی از جذابیت هایی که می توانید در اطراف این ساحل مشاهده کنید غروب زیبای آفتاب است. خیلی از گردشگران دوست دارند تا غروب آفتاب را در فالئالوپو چشم انداز این ساحل در هنگام غروب بسیار دیدنی تر است خیلی از گردشگران در هنگام غروب در این ساحل استراحت می کنند و از چشم اندازهای آن نیز دیدن می کنند.

ساموآ را بشناسید

پناهگاه لاک پشت های ساتوالپای:

اگر می خواهید بعد از گشت و گزار کردن در سواحل و دیدن چشم اندازهای ساحلی به مناطقی بکر بروید که تا به حال ندیده اید بهتر است تا به پناهگاه لاک پشت ها بروید منطقه ای که دارای گونه های مختلفی از این حیوانات دوست داشتنی است. این پناهگاه در دهکده ساتوالپای قرار گرفته است ده ها لاک پشت سبز با گونه های مختلف که در این منطقه وجود دارند سالیان سال در این پناهگاه ساکن بوده اند و مورد صید نیز واقع شده اند متاسفانه در سال های اخیر نیز این لاک پشت ها به دلیل صید بی رویه رو به انقراض هستند. با توجه به این امر افراد محلی استخرهایی را برای این لاک پشت ها ساختند تا به راحتی بتوانند در این منطقه سکونت داشته باشند.

جزیره ساموآ

جزیره ساموآ یکی از مناطق زیبا و دیدنی اقیانوس آرام است وجود قبایلی عجیب در اقیانوس آرام بسیار مورد توجه علاقه مندان است ساموآ نیز یکی از این قبایل و مناطقی است که در این اقیانوس وجود دارد و دارای چشم اندازهای طبیعی و بکر زیبایی است. در این بخش نیز با جاذبه های مهمی از این منطقه آشنا شدید چشم اندازهایی که در سواحل این جزایر وجود دارند بسیار بکر و تماشایی هستند و همانطور که بیان شد در غروب جذابیت های آن برای گردشگران و علاقه مندان نیز بیشتر خواهد شد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.