دسته ها
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

راهنمای سفر به ازبکستان و آشنایی بیشتر با دیدنی های این کشور

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۹ آذر ۱۴۰۱
  • ۰

ازبکستان از جمله مهم ترین کشورهای آسیا میانه است کشورهایی که در این قاره واقع شده اند کمتر در میان گردشگران شناخته شده اند از این رو دارای طبیعتی بکر و بناهای تاریخی دست نخورده هستند. در سفر به ازبکستان شما گردشگران با تجربه های جدیدی رو به رو هستید در این منطقه می توانید تاریخ و فرهنگ مردمان منطقه را از نزدیک ببینید و بیشتر با جاذبه های تاریخی آن آشنا شوید.

در کشور ازبکستان می توانید از جاذبه های دیدنی بسیاری بازدید کنید در این کشور خانه هایی با معماری های جذاب و تماشایی وجود دارند که برای هر گردشگری دارای جذابیت است سبک معماری این بناها بسیار ارزشمند است و دارای معماری های بی نظیری می باشند. اغلب ما مردمان این کشور را به هنرمندی می شناسیم همسایگی ازبکستان با تاجیکستان، قزاقستان، افغانستان، قرقیزستان و ترکمنستان موجب اهمیت بیشتر این کشور شده است شهر تاشکند یکی از مهم ترین شهرهای این کشور است و به عنوان پایتخت رسمی آن شناخته می شود. در ادامه با نکاتی که در مورد سفر با ازبکستان باید بدانید، آشنا می شوید.

از دیگر شهرهای مهم و پر جاذبه نیز در این کشور می توان به شهرهای بخارا، خیوه و سمرقند اشاره کرد مردمان این منطقه از فرهنگ غنی برخوردار هسند پیشینه تاریخی این کشور نیز بسیار غنی و پر بار است. کشور ازبکستان به لحاظ آب و هوایی مطبوع است و اغلب دارای بارندگی های کمی است زمستان های این کشور بسیار ملایم هستند و تابستان هایی گرم نیز دارد. گشت و گزار در این کشور در فصل های مختلفی از سال برای گردشگران امکان پذیر است و در هر فصل جاذبه های توریستی مختلفی از آن را می توانید مشاهده کنید. مردمان این منطقه زبان رسمی تاجیکی دارند و مردمانی بسیار خون گرم می باشند که دارای سبک های خاصی از زندگی هستند. آشنایی با جاذبه های توریستی و مکان های دیدنی ازبکستان اطلاعات گردشگری مهمی را درباره این کشور همسایه در اختیار شما عزیزان قرار می دهد و در صورت تمایل در ادامه این مطلب می توانید بیشتر با دیدنی های ازبکستان آشنا شوید.

همه چیز درباره سفر به ازبکستان:

اگر می خواهید به شهری مدرن از ازبکستان بروید بهتر است شهر زیبای تاشکند را انتخاب کنید این شهر در سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته است و رنگ و بوی مدرنیته را به خود گرفته است از این رو آن را پایتخت مدرن این کشور می نامند. اما اگر می خواهد یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین شهرهای این کشور را ببینید حتما باید به شهر ۲۵۰۰ ساله بخارا بروید بی شک می دانید که این شهر در گذشته پایتخت مهم این کشور بوده است و نقش مهمی در برقراری ارتباطات جاده ابریشم داشته است این شهر پایتخت تاریخی و باستانی ازبکستان است و یکی از مهم ترین جاذبه هایی است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و به یادگار باقی مانده است.

دیدنی های ازبکستان

با سفر به ازبکستان باید به سراغ جاذبه های تاریخی این کشور بروید همانطور که بیان شد این کشور دارای بناهای ارزشمند با معماری های دیدنی است که اغلب این بناها در شهر بخارا هستند تنوعی که در میان شهرهای این کشور وجود دارد موجب جذابیت بیشتر آن در میان علاقه مندان شده است. از دیگر شهرهای مهم و معروف در این کشور شهر سمرقند با قدمت تاریخی است که این شهر نیز در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در کشور ازبکستان هزینه های جاری با واحد پول ازبکستان که ” سم ” است محاسبه می شود برای اینکه بتوانید راحت به گشت و گزارهای خود ادامه دهید بهتر است تا پول خود به واحد پول این کشور تبدیل کنید از دیگر اطلاعات مهمی که برای رفتن به این کشور باید بدانید هزینه های غذا است که ۲/۵ دلار تا ۵ دلار در نظر گرفته می شود همچنین هزینه های حمل و نقل کردن در این کشور نیز با وسایل عمومی هزینه جاری ۱-۲ دلار را در بر می گیرد. برای آشنایی با جاذبه های توریستی این کشور نیز می توانید در ادامه این بخش با این جاذبه ها آشنا شوید.

خیوه:

این شهر یکی از جاذبه های توریستی است که می توانید در سفر به ازبکستان از آن دیدن کنید این شهر در سال ۱۹۹۰ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است این شهر در برقراری ارتباطات در جاده ابریشم نقش بسیار مهمی داشته است و از این جهت به عنوان یکی از شهرهای باستانی مهم در دنیا شناخته می شود. شما در این شهر می توانید ۵۱ اثر تاریخی ارزشمند را مشاهده کنید بسیاری از آثار تاریخی موجود در این منطقه موزه های تاریخی و فرهنگی هستند. یکی از مهم ترین جاذبه هایی که می توانید در این شهر از آن دیدن کنید قلعه تاریخی ایچان است که از جذابیت های تاریخی زیادی برخوردار است.

  •  بلیط کیش
  •  قاصدک 24

سفر به ازبکستان

سمرقند:

شهر سمرقند را همه ما به خوبی می شناسیم این شهر نیز به دلیل آثار تاریخی ارزشمندی که دارد در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است این شهر تاریخی به دلیل تاثیراتی که از تکنولوژی های روز داشته است تغییراتی در آن ایجاد شده است به همین دلیل می توان جاذبه هایی از مدرنیته را نیز در این شهر مشاهده کرد. این شهر که امروزه یکی از شهرهای پر جنب و جوش است محلی برای گشت و گزار توریست ها و گردشگران است اما با وجود این تغییرات سمرقند آداب و رسوم و سنت های خود را همچنان حفظ کرده است و جالبت است بدانید طبق بررسی هایی که در این منطقه صورت گرفته است این شهر قدمتی ۳۵۰۰ ساله دارد.

بنای تاریخی ازبکستان

تاشکند:

تاشکند شهری است که به عنوان پایتخت مدرنیته ازبکستان شناخته می شود و در سفر به این شهر می توانید از جاذبه های دیدنی بسیاری دیدن کنید تاشکند زیبایی های منحصر به فرد خود را دارد و از جمله شهرهای بزرگ در آسیای مرکزی شناخته می شود این شهر دارای ساختمان های مدرنی است که طراحی و معماری این بنا به سبک معماری های شوروی انجام شده است. شهر تاشکند در طول تاریخ با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است این شهر درطول تاریخ بسیار مورد تخریب قرار گرفته است اما به دلیل اهمیتی که داشته است مجدد مورد بازسازی واقع شده است و امروزه یکی از شهرهای مدرن و زیبا محسوب می شود.

شهر سبز :

این شهر تاریخی یکی از جاذبه های گردشگری ازبکستان است که محل تولد امیر تیموریان می باشد و قدمت آن به بیش از دو هزار سال می رسد.

برخی نکات و قوانین کلی این کشور

مردمان ازبکستان بسیار مهربان و مهمان نواز می باشند، ولی با این وجود نباید از قوانین محلی و رسم و رسومات آنها سرپیچی کرد و در مسافرت گردشگری به ازبکستان نیز همانند سایر کشور ها لازم است حتما گذرنامه و ویزا به همراه داشته باشید. در مورد امنیت در ازبکستان نیز کشوری امن بوده و جرم و جنایت در آنجا پایین است. همچنین برای آشامیدن آب نباید از آب شیر استفاده کنید، بلکه باید آب معدنی بخرید.

مسافرت به ازبکستان

عکاسی در ازبکستان

از هر مکانی که دوست دارید می توانید, عکسهای یادگاری و سلفی بگیرید، البته عکاسی در برخی از مکان های ازبکستان می تواند ممنوع باشد که از جمله این مکان ها می توان به ایستگاه متروی ازبکستان اشاره کرد.

راهنماهای محلی

یکی از چیز های جالب توجه در ازبکستان، مهمان نوازی محلی ها و بومیان آنجا می باشد، جالب است بدانید که بسیاری از جوان ها به زبان انگلیسی و فرانسه آشنایی دارند و در نتیجه با کمال میل شما را راهنمایی خواهند کرد.

حمل و نقل عمومی در این کشور

در ازبکستان بسیار از وسایل نقلیه عموم از استاندارد های معمولی برخوردار هستند و سوخت آنها از گاز است، ضمن اینکه در اغلب مراکز مهم شهر رفت و آمد می کنند. بنابراین در سفر به ازبکستان می توانید خیلی راحت با وسایل نقلیه عمومی به هر نقطه از شهر بروید.

البته بهتر است از سفر در شب خودداری کنید، زیرا امکان اینکه شب با گله ای از حیوانات در حال عبور از جاده ها رو به رو شوید، زیاد است، حال در صورتی که مجبور به سفر در شب هستید، حتما مراقب جلویتان باشید.

گردشگری در ازبکستان

راهنمای دریافت ویزای ازبکستان اطلاعات مهم دیگری را درباره نحوه سفر به ازبکستان و راه های دریافت ویزای توریستی این کشور در اختیار شما قرار می دهد و می توانید در مطلب مشخص شده بیشتر با نحوه دریافت ویزای این کشور آشنا شوید. بازدید از شهرهای مختلف این کشور تجربه ای خاص را در اختیار شما قرار می دهد بیشتر جاذبه های تاریخی در این کشور شامل بناهای تاریخی و باستانی هستند و قدمت تاریخی که شهرهای مختلف در این کشور دارند برای بسیاری از گردشگران دارای جذابیت و اهمیت هستند.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *