دسته ها
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

طرز تهیه ژله نوشابه خانگی با دو روش متفاوت

 • ندا خوشرو
 • 8 آوریل 2020
 • ۰

در این مطلب با طرز تهیه ژله نوشابه خوش طعم و خوشمزه با ساده ترین روش و به صورت مرحله به مرحله آشنا خواهید شد که امیدواریم از تهیه این دسر بی نظیر در منزل نهایت لذت را ببرید.

ژله نوشابه از انواع دسرهای خوش طعم می باشد و شما می توانید این نوع دسر را در منزل با روش های مختلف و در مدت زمان کوتاهی تهیه نمایید. در دستور تهیه ژله نوشابه از ترکیب ژلاتین یا ژله آلوئه ورا با نوشابه مشکی و آب جوش استفاده می شود.

طرز تهیه ژله نوشابه با دو روش مختلف

برای تهیه ژله روش های زیادی وجود دارد و شما می توانید به کمک انواع روش ها نظیر ژله خرده شیشه و ژله نوشابه و ژله ساده و ژله رنگی و … دسرهای مختلفی را در منزل تهیه نمایید. در ادامه با دستور تهیه ژله نوشابه با دو روش مختلف آشنا خواهید شد.

روش تهیه ژله نوشابه

روش اول ( دستور تهیه ژله نوشابه با ژله آلوئه ورا )

مواد لازم

 • نوشابه مشکی گازدار : یک لیوان
 • ژله آلوئه ورا : دو بسته
 • آب جوش : دو لیوان

روش تهیه ژله نوشابه

برای تهیه ژله نوشابه ابتدا یک بسته ژله آلوئه ورا را درون ظرفی مناسب بریزید و به پودر ژله یک لیوان آب جوش و یک لیوان نوشابه مشکی گاز دار را اضافه نمایید و به آرامی مخلوط مواد را هم بزنید تا ژله درون آب و نوشابه حل شود.

حل کردن ژله آلوئه ورا

۲/۳ از ژله حل شده را درون لیوان های سرو بریزید و لیوان ها را داخل یخچال قرار دهید تا بسته شوند.

ریختن نوشابه درون لیوان

۱/۳ باقی مانده از ژله حل شده را به کمک همزن هم بزنید تا کف کند و بعد از اینکه ژله نوشابه درون یخچال نیم بند شد کف را به صورت قاشق قاشق روی ژله بریزید.

روش تهیه ژله نوشابه در منزل

یک بسته از ژله آلوئه ورا را با آب جوش مخلوط نمایید و ژله را درون یخچال قرار دهید تا ببندد سپس آن را به صورت مربع مربع برش بزنید و مانند یخ روی نوشابه ها بریزید.

ژله خوش طعم نوشابه

یک نی برای طبیعی جلوه دادن نوشابه ها درون لیوان های سرو قرار دهید.

دستور تهیه ژله نوشابه با دو روش مختلف

روش دوم ( دستور تهیه ژله نوشابه ای به صورت بطری نوشابه )

مواد لازم

 • نوشابه : یک بطری
 • ژلاتین بدون طعم : ۸ ورق کوچک
 • چسب نواری
 • قابلمه متوسط
 • قیچی یا تیغ

روش تهیه ژله نوشابه

برای تهیه این نوع ژله ابتدا نوشابه را درون قابلمه ای مناسب بریزید و برچسب روی بطری را از آن جدا نمایید و به کمک تیغ یا قیچی برشی عمودی و به طول ۷.۵ سانت را در کنار بطری نوشابه ایجاد نمایید سپس روی شکاف یک چسب پهن بزنید تا در زمان ریختن مایه درون بطری از آن بیرون نریزد سپس ژلاتین را به نوشابه اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت گاز قرار دهید و نوشابه را به صورت مرتب هم بزنید تا ژلاتین درون آن حل شود و بعد از اینکه ژلاتین حل شد و کف ها ناپدید شدند شعله گاز را خاموش نمایید و اجازه دهید تا مخلوط مواد خنک شوند.

 ژله نوشابه به شکل نوشابه

مایه دسر را درون بطری نوشابه بریزید و درب بطری را ببندید و آن را به مدت سه ساعت درون یخچال قرار دهید و بعد از اینکه ژله بسته شد چسب روی بطری را از آن جدا نمایید و به کمک قیچی از دو طرف برش روی بطری را بردارید و پلاستیک را از روی ژله جدا نمایید و برچسب نوشابه را دور ژله بپیچید و درب نوشابه را روی سر آن قرار دهید و این ژله خوشمزه را برای سرو درون ظرفی مناسب قرار دهید.

ژله نوشابه خوش طعم

در این بخش از آشپزی مجله آرگا طرز تهیه ژله نوشابه را پیش رو داشتید که امیدواریم با توجه به مراحل ذکر شده بتوانید ژله خوش طعمی را در منزل تهیه کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.