دسته ها
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳

۳۳ طرح باغ کوچک و زیبا برای طراحی فضای باغ در مکان های کوچک

  • محدثه خاکشور
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۰

علاقه به طبیعت و سرسبزی در درون هر کسی نهفته است، این سرسبزی می تواند به صورت های مختلف و در ابعاد گوناگون انجام گیرد، ایجاد باغ در ابعاد بزرگ و یا کوچک هیچ تفاوتی ندارد. باغ کوچک برای محوطه های کوچک انتخاب می شود.

باغ ها مکان هایی زیبا و سرسبز هستند که پناهگاههایی و همچنین تفریحگاههای خوبی محسوب می شوند. برای زمانی که از دغدغه و روزمرگی خسته شده اید این طراوت و پاکی مسکن و آرامش بخش روح و روان شما هستند. باغ ها در ابعاد مختلفی ایجاد می شوند، باغ کوچک در فضای کوچک ساخته می گردند که قابل دسترس و بسیار متنوع نیز می باشند. در ادامه تصاویر منحصر به فردی از طرح باغ کوچک را مشاهده خواهید کرد.

گالری زیبایی از طرح باغ کوچک

طبیعت بخشی از زندگی است که در گذشته بسیار پر رنگ تر و بیشتر از امروز وجود داشت و یا به بیانی ساده تر زندگی انسان ها را تشکیل می داد. در صورتی که این زیبایی و آرامش با آمدن تمدن و شهرنشینی تغییر شکل داده است و انسان ها برای جستجوی آرامش و برطرف کردن نیاز خود به طبیعت بکری که دیگر نیست، ناچار به باغ ها و جنگل ها پناه ببرند. برخی از طبیعت دوستان علاقه ی زیادی به حضور سرسبزی و طبیعت در منزل خود و در ابعادی کوچک دارند تا پیوسته و لحظه به لحظه آرامش مهمان ذهن و روح خود نمایند.

انواع نمونه های زیبا و شیک طرح باغ کوچک

انواع نمونه های باغ کوچک وجود دارد که افراد با توجه به سلیقه و محیطی که دارند، مورد استفاده قرار می دهند. این طراحی ها علاوه بر بخشیدن زیبایی به محیط، های سالم و پاک را به فضای شما می بخشند، که این تصفیه علاوه بر مفیذ بودن برای سلامتی بر چرخه ی اکوسیستم تاثیر مثبت می گذارد.

با بیان ویژگی ها و تاثیرات مثبت طبیعت و سرسبزی اعم از هر نوع و هر ابعادی باید اقدامات و روش های کاربردی برای ایجاد یک باغ کوچک زیبا و پرانرژی را برای شما بازگو کنیم که برای طراحی و تبدیل مجوطه ی مورد نظر خود به باغ لازم می باشد. حالا می توان این باغ را در فضایی کم نیز به خوبی ایجاد نمود.

مجموعه ی متنوع مدل باغ کوچک

ابعاد محیط باغ

باغ های کوچک نه تنها قابل اجرا هستند بلکه مزیت هایی نیز نسبت به باغ های بزرگ نیز دارند، باغ کوچک به سادگی مراقبت و رسیدگی می شود، به دلیل کم بودن ابعاد محیط دست طراح برای طراحی به سلیقه دلخواه باز می باشد، علاوه بر این موارد هزینه ی کمتری هم استفاده می شود.

  •  آرون گروپس

ایجاد دیوارهای کم ارتفاع

شاید حیاط و فضای مورد نظر کوچک است و قسمتی که برای نشستن در نظر گرفته شده است، بسیار محدود و کم باشد. و در نتیجه با کمبود محیط مواجه خواهید شد، پس به این ترتیب با ایجاد دیواری کوتاه با حفظ فاصله از دیوار اصلی، محیطی در میان این دو دیوار برای کاشت گیاه و گل به وجود آمده و از لبه های دور تا دور دیوار کوتاه به عنوان سکویی برای نشستن استفاده نمایید. در صورت تمایل می توانید کوسن هایی هماهنگ با رنگ گل ها نیز برای تکیه، پیشنهادی خوب محسوب می شود.

ایده هایی ناب و نفیس از مدل باغ کوچک

استقرار شلف در فضای باغ

با اسقرار شلف به دیوارها محیط بیشتری برای قرار گرفتن وسایل تزئینی و گلدان ها آزاد می شود، برای ایجاد این شلف ها می توانید از تخته های چوبی، و آجری بهره ببرید. آجر بهتر اما تختخ چوبی مقرون به صرفه می باشد.

دیوار سبز

دیوار سبز از اهمیت بالایی در ایجاد باغ کوچک دارد، ایجاد یک باغ در محیط مسکونی در کنار تشابه هایی با باغ های بزرگ و متفاوت دیگر دارد، دارای مجموعه نکاتی ظریف و ریز می باشد. با کاشتن گیاه بر روی دیوار؛ در واقع از فضای موجود استفاده بهینه را برده و سرسبزی و زیبایی را بیشتر نموده اید. برای آشنایی با گیاهان مناسب دیوار سبز کلیک کنید.

انواع نمونه های طرح باغ کوچک

رنگ آمیزی سفید دیوارهای باغ

طراحی باغ تنها یک محیط پوشیده از گل و گیاه نیست، کاربردن هنر و طراحی دقیق و با سلیقه اهمیت فوق العاده ای دارد. همانطور که می دانید در طراحی داخلی از رنگ های روشن از جمله سفید برای بزرگتر جلوه دادن محیط استفاده می گردد، در طراحی باغ کوچک پیشنهاد می شود دیوارها را با رنگ سفید رنگ آمیزی کرده و از مبلمان سفید نیز بهره ببرید؛ البته استفاده رنگ های شاد مانند نارنجی، صورتی و آبی فیروزه ای قطعا ایده های خوبی به شمار می روند.

مجموعه ای زیبا و متنوع از الگوی باغ کوچک

گیاهان گلدانی

می توانید با ساده ترین روش ها باغ زیبایی را در محوطه کوچک طراحی نمایید، بکارگیری سنگ ریزه ها برای پوشش کف باغ، و همچنین استفاده از گیاهان گلدانی با تنوع فراوان ایده هایی ناب هستند.

گیاهان رونده انتخاب خوبی برای این نوع از باغ ها محسوب می شوند، با کمی خلاقیت و سلیقه زیبایی در جای جای باغ پراکنده سازید. نرده های رنگی در کنار این گیاهان زیبا و گل های جذاب از جمله رز مینیاتوری و … یکی از این خلاقیت ها است.

نمونه هایی شیک و جذاب از مدل باغ کوچک

نورپردازی در هر نوع طراحی و برای هر مکانی اهمیت ویژه ای را به خود اختصاص می دهد، داشتن نورپردازی خوب در طراحی باغ تاثیر مهمی داشته باشد، نورپردازی مناسب شما را در رسیدن به هدفتان زیبایی باغ و همچنین بزرگتر جلوه دادن باغ کمک کند. چراغ های محوطه ای و چراغ های باغی وسیله های خوبی برای این منظور هستند.

مجموعه ای فوق العاده از طرح باغ کوچک

 انواع نمونه های باغ کوچک

کلکسیون بینظیر مدل باغ کوچک

طرح های شیک باغ

ایده های شیک و نفیس طرح باغ با ابعاد کم

طرح باغ زیبا با ابعاد کم

ایده هایی ناب و زیبا از طرح باغ کوچک

طرح باغ برای شادابی

گالری متنوع و متفاوت الگوی باغ کوچک

ایده های ناب باغ کوچک

کلکسیون امروزی و باسلیقه مدل باغ کوچک

طرح باغ کوچک برای حیاط

ایده های شیک و منحصر به فردی از طرح باغ کوچک

طرح باغ با گیاهان مختلف

کلکسیون امروزی مدل باغ کوچک

ایده هایی جالب از باغ کوچک

انواع مدل های متنوع باغ کوچک

طرح باغ کوچک زیبا

انواع ایده های ناب و شیک طرح باغ کوچک

طرح باغ دوست داشتنی

ایده هایی ناب و نفیس از الگوی باغ کوچک

طرح باغ به شکل باغچه

مدل هایی از باغ کوچک برای حیاط و محوطه های کوچک

الگوهایی نفیس از باغ کوچک

ایده هایی ناب و نفیس از طرح باغ کوچک برای سرسبزی حیاط

طرح باغ لاکچری

مجموعه ای خارق العاده از مدل باغ کوچک

مدل های زیبای باغ کوچک

انواع طرح های لوکس باغ با ابعاد کم

طرح باغ با ابعاد کم

انواع طرح های بینظیر و لاکچری باغ کوچک

ایده هایی نو از باغ کوچک

انواع نمونه های الگوهای باغ کوچک برای تقویت روحیه

طرح باغ برای حیاط

انواع نمونه های زیبای مدل باغ کوچک

ایده هایی جالب از باغ کوچک

ایده هایی ناب و متفاوت از طرح باغ کوچک

طراحی باغ با گیاهان زیبا

انواع نمونه های شیک و زیبای الگوی باغ کوچک

انواع ایده های شیک باغ کوچک

انواع الگوهای جدید و جالب باغ کوچک

الگوهای جدید باغ کوچک

ایده هایی نفیس و جالب از طرح باغ کوچک

طرح باغ برای ابعاد کم

ایده های جذاب و شیک از الگوی باغ کوچک

مدل های باغ کوچک با گلدان های زیبا

انواع مدل های شیک و لاکچری باغ کوچک

طراحی باغ گیاهان متنوع

انواع متفاوتی از طرح باغ کوچک برای محوطه های حیاط و ..

در این مقاله نمونه هایی از طرح باغ کوچک را گنجانده ایم، طبیعت موجب تقویت روحیه و بالا بردن انگیزه زندگی می گردد. محوطه های کوچک را نیز می توانید با رعایت موارد لازم به باغ زیبا و سرسبز تبدیل نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *