دسته ها
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

بازدید حمیدرضا صدر از دانشگاه هاروارد

  • محدثه خاکشور
  • ۷ فروردین ۱۳۹۹
  • ۰

حمیدرضا صدر کارشناس سینما و ورزش ایرانی که چند وقتی است در خارج از کشور به سر می برد، او از دانشگاه هاروارد بازدید نموده و پستی را از این بازدید و در مورد این دانشگاه منتشر نمود.

حمیدرضا صدر کارشناس سینما و ورزش که مدتی می باشد به خارج از کشور مهاجرت نموده و در آنجا زندگی می نماید، از دانشگاه هاروارد بازدید نمود و نظر خودش را در مورد این دانشگاه معروف نوشته و در صفحه اینستاگرامی اش منتشر نمود. در این پست عکسی نیز انتشار یافته که حمیدرضا صدر در دانشگاه نامبرده دیده می شود.

او نوشت:

«دانشگاه هاروارد در شرق ایالات متحده، در شهر بوستون نهادی است با دانش آموختگانی از مشاهیر جهان، با نویسندگان بزرگ، با شخصیت های هنری برجسته، با سیاستمداران سرشناس.

نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه هاروارد در سال ۱۶۴۲ برگزار شد، بر سردر دانشگاه لوحه ای نصب شد که در آن، این متن جسورانه «…. چون خداوند به سلامت ما را به این سرزمین رساند، به یاری او خانه هایمان را ساختیم و برای ادامه زندگانی خود وسایلی بر انگیختیم و مکان های مناسبی برای پرستش پروردگار پی افکندیم و به تشکیل یک دولت غیر نظامی همت گماشتیم. اما آرزوی بزرگی را که در قلب خود می پروراندیم و در پی تحقق آن روزشماری می کردیم، آموزش و پرورش بود که سعادت جاودانه در پی داشت. ما نمی خواستیم که دیو بی سوادی در کلیساها به جای ماند و کشیشان ما در تاریکی نادانی به سر برند.

کتابخانه آن نه تنها قدیمی ترین مجموعه فرهنگی در آمریکا بلکه با شعبات خود، بزرگ ترین کتابخانه دنیاست و در حال حاضر دارای بیش از چهارده میلیون دلار، ثروتمندترین دانشگاه جهان است. پروژه تاریخ شفاهی ایران شناسی این دانشگاه هم بسیار فعال است.

بازدید حمیدرضا صدر از دانشگاه هاروارد

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.