دسته ها
چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

۷ روش عالی برای پاک کردن مداد رنگی از روی دیوار

  • حکیمه فهیمی
  • ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
  • ۰

اگر شما هم جزو خانواده هایی هستید که فرزند خردسال دارید و دیوارهای خانه تان با مداد رنگی خط خطی شده یا روی دیوار با نقاشی پر شده است. ما در این مقاله به روشهایی برای پاک کردن آثار مداد رنگی از روی دیوار اشاره می کنیم. همراه ما باشید.

احتمالا کودک شما نیز با کشیدن خطوط یا نقاشی روی دیوار منزل بسیار خوشحال شده و برای او نوعی سرگرمی جذاب است. اگر این کار خوشایند شما نیست و مایلید دیوارها را تمیز کنید، توصیه می کنیم بجای سرزنش کودک خود در این مقاله با روشهایی برای پاک کردن این شاهکارهای هنری فرزند دلنبدتان آشنا خواهید شد. 

آشنایی با ۷ راهکار پاک کردن مداد رنگی از روی دیوار

نحوه پاکسازی مداد رنگی از روی دیوار

یکی از سرگرمی های مورد علاقه بیشتر کودکان برداشتن مدا درنگی یا خودکار و خط خطی کردن دیوار است که منظره نازیبایی را ایجاد می کند. اگر مایلید تا بدانید چگونه آثار خط خطی یا نقاشی کودک خود را از روی دیوار پاک کنید در ادامه این مطلب با ۷ راهکار این امر آشنا می شوید.

۱. خمیر دندان

از بین بردن آثار مداد رنگی از روی دیوار

مقداری خمیر دندان را روی یک مسواک کهنه بمالید و خیلی آهسته روی خطوط مداد رنگی بکشید تا پاک شوند. البته می توانید به جای مسواک روی پارچه خمیر دندان را بمالید سپس با آن آثار مداررنگی روی دیوار را پاک کنید.

  • کالا چیو
  •  قاصدک 24

۲. جوش شیرین و آب

استفاده از مایونز برای پاکسازی دیوار

جوش شیرین (baking soda) ساینده خفیف بوده که می تواند در تمیز کردن دیوار موثر باشد. برای پاک کردن آثار مداد رنگی از روی دیوار گچی کمی جوش شیرین را در آب حل نموده و با پنبه روی سطح خط خطی شده بکشید تا تمیز گردد.

۳. سیب زمینی

این روش برای پاک کردن  آثار لک بجا مانده از اثر انگشت بچه ها یا حتی بزرگترها روی دیوار روغنی و پلاستیکی کاربرد دارد. سیب زمینی را نصف کنید و چندبار روی لک و خطوط دیوار بکشید سپس با اسفنج آنجا را تمیز کنید. ا

۴. سس مایونز

استفاده از جوش شیرین و تمیز شد دیوار

 مقداری سس مایونز را روی آثار  مداد رنگی بمالید و اجازه دهید چند دقیقه روی دیوار بماند. سپس با یک پارچه مرطوب سطح مدنظر را تمیز نمایید.البته برخی افراد علاوه بر مایونز از کرم اصلاح و لوسیون نیز برای این کار استفاده کرده اند. به هر صورت ابتدا آن را روی دیوار بمالید و بعد از گذشت چند دقیقه با پارچه ای مرطوب سطح مدنظر را تمیز کند.

۵. پاک کن مداد

پاک کردن مداد رنگی از روی دیوار

به نظر استفاده از پاک کن مداد ساده ترین روش می باشد. یک پاکن بردارید و روی علائم مدارنگی روی دیوار بکشید تا تمیز گردد.

۶. سیم ظرفشویی

استفاده از سیم ظرفشویی و کمی مایع تمیز کننده روی سطح خط خطی شده نیز می تواند موجب پاکسازی دیوار گردد.

۷. سرکه

سرکه و تمیز کردن دیوار کثیف

یکی از مؤثرترین روشها برای از پاک کردن اثرات مداد رنگی از روی دیوار سرکه می باشد. اسید استیک موجود در آن سبب تجزیه ماده موم مانند و رنگدانه مداد رنگی می شود. کفی است یک مسواک کهنه را در مقداری سرکه سفید آغشته کرده سپس آثار لکه را با آن تمیز کنید. سپس دیوار را با پارچه ای مرطوب تمیز کنید. اگر نگران بوی سرکه هستید بدانید بعد از خشک شدن بوی آن از بین می رود. توجه کید قبل از استفاده از سرکه ابتدا ناحیه کوجکی را امتحان کنید، ممکن است همه رنگها با واکنش شیمیایی سرکه پاک نشوند. و مانند هر پاک کننده دیگری مراقب باشید با چشم یا پوست شما تماس پیدا نکند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.