دسته ها
پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

مکان های دیدنی اردن و شناخت مناطق توریستی و تفریحات جذاب در این کشور

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۸
  • ۰

اردن یک کشور کوچک در حاشیه رود اردن است این کشور پادشاهی ۶ و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و اقلیت های آن عرب هستند این کشور به دست پادشاهان و به شکل مشروطه اداره می شود. مکان های دیدنی اردن بر اهمیت توریستی این منطقه افزوده اند و موجب شده تا این کشور نیز یکی دیگر از نقاط گردشگری در دنیا باشد.

با توجه به اینکه در اردن جکومت پادشاهی برقرار است می توان در سفر به این کشور با نوع حکومت های پادشاهی بیشتر آشنا شد پادشاه این کشور در حال حاضر ملک عبدالله دوم است این منطقه محل سکونت مردمان نبطی است که از دوران هزاره اول در این منطقه ساکن بوده اند. این کشور در سال ۱۹۲۱ دایر شده است در سال ۱۹۲۲ نیز یک مرکز مهم تحت الحمایت بریتانیا بوده است و در نهایت در سال ۱۹۴۶ به استقلال دست یافته است. بخش های مهمی از کشور اردن را صحرای عرب فرا گرفته است زمین های این مناطق قابل کشت هستند و در بخش های غربی آن جنگل های انبوه وجود دارند. جاذبه های توریستی که در اردن وجود دارند موجب می شود تا افرادی که به این منطقه سفر می کنند از این جاذبه ها نیز دیدن کنند شگفتی های تاریخی و دیدنی های این منطقه بسیار زیاد هستند یکی از معروف ترین جاذبه هایی که می توانید در اردن از آن دیدن کنید پترا است که مرکز مهم ترین معادن است. بازدید از بناهای تاریخی اردن همچون پیترا در شب نیز لذت دیگری دارد که با تجربه آن می توانید سفر خود را خاطره انگیز تر و دیدنی تر کنید.

مکان های دیدنی و جذاب اردن:

خیلی از گردشگرانی که به پترا می روند لذت گوش دادن به موسیقی را تجربه می کنند این شهر کامل که در دل کوه های تراشیده شده قرار گرفته است با وجود صخره های سنگی و مرتفع از جذابیت زیادی برخوردار است. صخره هایی که در اردن وجود دارند صخره های تراشیده شده اند و صورتی رنگ هستند این شهر تاریخی از ارزش زیادی برخوردار است و محلی برای رفت و آمد گردشگران از نقاط مختلف دنیا می باشد.

 

وادی روم اردن:

یک دره ی بی نظیر با چشم انداز فوق العاده که آوازه ای جهانی دارد و در جنوب کشور اردن واقع شده است در این مکان دورافتاده که فقط در آن بادیه نشین ها و عشایر آن هم فقط بصورت کوتاه مدت اقامت می کنند خانه ای برای سکونت همیشگی وجود ندارد و تمامی آن از ماسه های سنگی و صخره های گرانیتی تشکیل شده است همه ساله بازدیدکنندگان زیادی از وادی روم بازدید می کنند تا از کوه سنگی ام فروت دیدن کنند این کوه سنگی رنگی قرمز مایل به نارنجی دارد که می تواند هر شخصی را حیرت زده کند . روزانه تور های زیادی به سمت وادی روم حرکت می کنند تا عظمت و چشم انداز این مکان دیدنی را به توریست ها و گردشگران نشان دهد مکانی که برای خودش یک سیاره ی رنگی و جذاب می باشد و هر کسی را مجذوب خودش خواهد کرد.

مکان های دیدنی اردن

  • کالا چیو

شهر باستانی پترا اردن:

یکی دیگر از مکان های جذاب اردن می باشد و در واقع یکی از بهترین مکان های این کشور که از عجایب هفتگانه جدید در سراسر جهان شناخته می شود این شهر پر جاذبه قبل از به تصرف در آمدن به دست رومی ها پایتخت حکومت نباتیان بوده است. این شهر بی نظیر در طول قرن ها یکی از مکان های توریستی و فوق العاده بوده است و در دوقرن گذشته اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و بازدیدکنندگان زیادی به این شهر می آیند تا از شکوه و عظمت این شهر بازدید نمایند شهری که در طول گذشت قرن ها هنوز هم تماشایی و فوق العاده است. گردشگران در این شهر می توانند از  صومعه، آمفی تئاتر ، ماسه های سنگی صیق، دره های بزرگ و کوه هارون بازدید نمایند و از معماری با شکوه شهر باستانی پترا لذت ببرند.

بناهای تاریخی اردن

قلعه های بیابانی اردن:

قلعه های بی نظیر که معماری و ساخت آن ها توسط حکومت امویان انجام شده است و کاربرد آن ها برای دفاع از خود در طول جنگ ها و استراحگاه بعضی از خلیفه های بزرگ بوده است این مکان در شرق کشور اردن و در شهر امان واقع شده است و مکانی مناسب برای سکونت و زندگی نمی باشد و رفت و آمد در آن کمی سخت است در این بیابان بزرگ قلعه های فراوانی وجود دارد که با سفر به آنجا می توانید از قصر حلابات، حمام صرح و قصر امرا دیدن نمایید برای بازدید به این بیابان نیز روزانه تور های زیادی وجود دارد که با پرداخت هزینه آن می توانید از این قلعه های بیابانی اردن دیدن نمایید و روز خود را سپری کنید.

اردن و دیدنی ها

دریای مرده اردن:

یک دریاچه نمکی فوق العاده که در مرز اردن و فلسطین قرار دارد و یکی از مکان های دیدنی اردن است که آب بسیار شوری دارد این مکان می تواند علاوه بر یک مکان تفریحی یک مکان پزشکی نیز باشد دریاچه ای که برای مراقب از پوست و بیماری های سینوزیت و استئوآرتریت عالی و بسیار مفید می باشد همه ساله از کشور های مختلف به دریاچه ی مرده می آیند که هم از تفریح و شنا در آن لذت ببرند و هم از این مکان شفابخش برای درمان استفاده کنند. اگر قصد سفر به کشور اردن را دارید این مکان از برترین مکان های این کشور می باشد که سالانه هزاران نفر برای تفریح به این مکان می آیند.

دیدنی های طبیعی اردن

شهر مادبا اردن:

این شهر که به عنوان شهر صنایع دستی بادیه نشین ها شناخته می شود دارای جذابیت های زیادی است پاره چین و موزائیک ها به همراه بافنندگی از جمله مهم ترین هنرها و صنایع دستی است که در این شهر عرضه می شود. خانواده سلطنتی برای نگهداری از صنایع دستی تلاش های زیادی انجام داده است و این منطقه فرهنگی را به خوبی حفظ کرده است مدارسی که برای آموزش های هنر در این شهر برپا شده اند کمک زیادی به رونق و ترویج این هنر کرده اند.

دیدنی های مهم اردن

مهم ترین شهری که در اردن قرار دارد شهر عمان است این شهر تاریخی دارای پیشینه ای غنی است نشانه ها و آثاری که از اردن و پیشینه تاریخی آن وجود دارد به خوبی تاریخ گذشته این منطقه را رقم می زند. عمان یکی از مکان های دیدنی اردن نیز به شمار می آید و خیلی از علاقه مندان با وجود دیدنی های عمان به این شهر تاریخی سفر می کنند و از جاذبه های آن دیدن می کنند. در راهنمای سفر به مکان های دیدنی عمان اطلاعات گردشگری مهمی درباره این هر اردن ارائه شده است که می توانید از آن ها اطلاع کسب کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.