دسته ها
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

آشنایی با آبشار آنجل و زیبایی های آن

  • مریم صبوری
  • 14 می 2020
  • ۰

آبشار به رود کارئو روان می شود که بعد به رودخانه کارونی می ریزد این رودخانه از شاخه های بزرگ رودخانه اورنیوکو است که به سمت اقیانوس اطلس جاری می گردد. آبشار آنجل از شکاف به عمل آمده در قله کوهستانی آیاآنتی می باشد که رو به پایین می آید.

یکی از بلند ترین آبشار های دنیا آبشار زیبای آنجل می باشد که با ارتفاع ۹۸۰ متر بر سطح دریا قرار دارد. این آبشار جذاب در قسمت جنوب شرقی ونزوئلا وسط جنگل های پارک ملی کانایما و ایالت بولیوار قرار گرفته است. علت نام گذاری این مکان برداشته شده از یک کاوشگر آمریکایی که هواپیمای خود را نزدیک آبشار در سال ۱۹۳۵ میلادی فرود آورد به نام جیمز آنجل بود می باشد. چون که آبشار در جنگلی انبوده و سرسبز درختان قرار دارد دولت کشور ونزوئلا تا دهه ۱۹۳۰ به جستجوی آبشار نپرداخته بود و به همین دلیل ناشناخته مانده بود. با ما همراه باشید تا بیشتر با این آبشار آشنا شوید.

زیباترین آبشار دنیا آنجل

آشنایی با آبشار آنجل

برای انتخاب مکان تفریحی خوب است در زمانی به گشت و گذار طبیعت بروید و هوای روح و جسم خود را تازه کنید. وجود طبیعتی دل انگیز و جذاب در مکانی تفریحی در کنار رودخانه های پراب و خروشان از صخره نوردی هم لذت ببرید. این آبشار به دلیل وجود در جنگل های دور افتاده پارک ملی کانایما در قسمت جنوب شرق ونزوئلا تا دهه ۱۹۳۰ ناشناخته مانده بود و کسی با هواپیما به جستجو نپرداخته بود. از جذابیت آبشار آنجل می توان به ارتفاع بلند آن که حدود ۲۰ برابر بزرگ تر از آبشار نیاگارا می باشد با ارتفاع ۳۲۱۲ فوت است.

درباره آبشار آنجل چه می دانید؟

آبشار به رود کارئو روان می شود که بعد به رودخانه کارونی می ریزد این رودخانه از شاخه های بزرگ رودخانه اورنیوکو است که به سمت اقیانوس اطلس جاری می گردد. این آبشار به زبان اسپانیایی به اسم سالتو انجل گفته می شود که این آبشار از شکاف به عمل آمده در قله کوهستانی آیاآنتی می باشد که رو به پایین می آید. آب آن از منطقه در زمانی که بارش فراوان می باشد تامین می شود و چون بارش در آن جا زیاد می باشد به هیچ وجه قطع نمی شود. آب به رودخانه چورون می پیوندد شما همواره می توانید از بهترین هیجان در کنار رودخانه خدادادی لذت ببرید و سفری ماجراجویانه ای داشته باشید.

آبشار آنجل کجا قرار دارد؟

انکشاف این آبشار

قبل از شناخته شدن آبشار انجل بلند ترین آبشاری که در کل دنیا قرن ۲۰ شناخته شده بود (توگلا) بود که ارتفاع ۹۴۸ متری داشت. اما زمان پیدا کردن آبشار Angel دلیل نام گذاری او می باشد که به معنی فرشته نازل شده می باشد. که در تاریخ ۱۹۳۵/۰۷/۱۶ میلادی  خلبان آمریکایی به اسم جیمی آنجل در فراز ونزوئلا با هواپیمای ال ریو پرواز می کرد که برای پیدا کردن سنگی قیمتی به آن محل رفته بود. به آبشار نزدیک شد و به دلیل وجود گل زیاد هواپیما دیگر نتوانست پرواز کند و گیر افتاد در آن محل به دلیل وجود نداشتن مواد غذایی ۱۱ روز را با همسرش به سختی تحمل کرد و با این همه دشواری و صبری که داشت یکی از اکتشافات بزرگ را به نام خود ثبت کرد.

آبشار کشف شده جیمی آنجل

این آبشار عظیم بلند ترین آبشار جهان نام گرفت که به اسم Jimmie Angel نام گذاری شد. هواپیمای جیمی آنجل تا سی سال در ان جا ماند و سپس با کمک هلی کوپتر بقایای آن را برداشتند. سپس در نقشه ونزوئلا به ثبت رسید که اکنون پیکره آن در جلوی در فرودگاه سیوداد بلیوار قرار گرفته است. این آبشار دیدنی و جذاب اکنون یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در کشور ونزوئلا محسوب می شود.

آبشار آنجل بلند ترین آبشار دنیا

حقیقتی درباره آبشار آنجل

  • ارتفاع آبشار ونزوئلا بالغ بر ۳ برابر ارتفاع برج ایفل است.
  • این آبشار عظیم در جهان با ارتفاع ۳۲۳۰ پا می باشد که در فصول بارانی آب و هوای منحصر به فرد خودش را دارد.
  • افرادی که به این دیدنی جالب می روند می توانند از شعاع ۱ کیلومتری گبار خیسش را بر روی صورت حس کنند.
  • این مکان گردشگری از سال ۱۹۹۰ برای بازدیدکنندگان باز شد که نخستین بازدیدکنندگانش از Boulton Camp بودند.
  • پارک کانایما که آبشار Angel در آن جا قرار دارد از ۲ بخش شرقی و غربی تشکیل شده است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.