دسته ها
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

چگونه از فضاهای پرت خانه بهترین بهره را ببریم؟

  • ملیحه بال افکن
  • 2 دسامبر 2019
  • ۰

چگونگی استفاده از فضاهای پرت خانه از دسته نگرانی افرادی است که با مشکل کمبود جا مواجه اند و ما به همین خاطر در این مقاله سعی داریم تا به بیان روش ها و راهکارهایی برای رفع این مشکل بپردازیم.

خلاقیت و هنر داشتن برای استفاده از فضاهای پرت خانه در آپارتمان های کوچک بسیار کارگشا است و راه های بسیاری برای استفاده بیشتر از آن ها وجود دارد که در ادامه بدان پرداخته ایم و می توانید از آن ها نهایت استفاده را ببرید.

استفاده از فضاهای پرت خانه

امروزه با افزایش فرهنگ آپارتمان نشینی خانه ها روز به ورز کوچک تر می شوند و ساکنان بایستی از تمامی فضاهای پرت خانه نهایت استفاده را ببرند تا با مشکل کمبود جا مواجه نشوند. یکی از راه کار استفاده از فضاهای پرت خانه است که در ادامه به بیان روش های مختلفی برای آن پرداخته ایم.

استفاده از فضاهای پرت خانه

آلبومی از بهترین لحظه ها:

در اغلب خانه دیوار هایی وجود دارد که نه کاغذ دیواری دارند و نه تابلویی بر روی آن مشاهده می شود به همین خاطر یکی از راهکار های مناسب برای زیباتر کردن این دیوار ها استفاده از عکس های شخصی است. این ایده علاوه بر اینکه خانه شما را زیباتر خواهد کرد بلکه یادآور لحظه های خوبی است که در کنار عزیزانتان گذرانده اید. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که اگر می خواهید دیوار خانه نمای بیشتری داشته باشد بایستی تمامی عکس دارای سایز و حاشیه یکسانی باشند و در دیوار ها نیز می توانید گچ بری هایی انجام دهید.

ایجاد تابلویی بر روی دیوار های خالی خانه

استند مارک ایجاد کنید:

به طور معمول تمامی کابینت های آشپزخانه گنجایش تمامی لیوان ها و یا ظروف را ندارند به همین خاطر ما همواره دچار مشکل می شویم. اما شما می توانید برای جای دادن تمامی ظروف خود یک استند مارک بسازید و توسط آن تمامی لیوان ها و ماگ های مخصوص را در جای خود قرار دهید.

ایجاد نمایی برای نوشیدن چای:

با نصب کردن یک تخته چوب به یکی از پنجره های و قرار دادن یک یا دو صندلی در کنار آن شما قسمت مخصوصی در خانه برای نوشیدن چای دارید. اگر قصد انجام این ایده را دارید بهتر است پنجره ای را انتخاب کنید که دارای پهنای زیادی باشد برای مثال اگر قصد قرار دادن دو صندلی را دارید بایستی پهنای پنجره از حد معمول بزرگ تر باشد.

ایجاد فضایی برای نوشیدن چای

استفاده از گوشه های اتاق:

یکی از قسمت هایی که در طراحی خانه نقش چندانی ندارد گوشه های خانه است. گوشه های اتاق مکان مناسبی برای قرار دادن گلدان و یا میزهایی است که در آپارتمان کوچک جایی ندارند و فرد مجبور است به دلیل کمبود جا آن را بفروشد. البته این ایده در مورد تمامی خانه ها صدق نمی کند و هر خانه ای متناسب با طرح خودش مناسب ایده است همچنین این قسمت می تواند مکان مناسبی برای دکور و یا کتابخانه نیز باشد.

مشکلات سرویس بهداشتی:

مشکلی که در اغلب خانه های کوچک مشاهده می شود نبود فضا در سرویس های بهداشتی برای قرار دادن حوله و وسایل بهداشتی است. اگر شما نیز از این مشکل رنج می برید توصیه می کنیم که متناسب با نوع ساخت سرویس بهداشتی خود یک فضا برای وسایل بهداشتی ایجاد کنید. یکی از بهترین فضاها برای ایجاد که دور از چشم نیز باقی می ماند بالای در ورودی سرویس است و شما می توانید با میخ کردن یک تخته چوب یا ام دی اف یک محل مناسب برای لوازم بهداشتی ایجاد کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید از این راهکار برای اتاق خواب ها نیز نهایت استفاده را داشته باشید.

مشکلات موجود در سرویس بهداشتی

میله های آویز:

ممکن است در برخی از خانه ها فضای کافی در حمام ها برای قرار دادن لوازم بهداشتی نظیر شامپو و صابون و … که بایستی به صورت مداوم در دسترس باشند وجود نداشته باشد. یکی از آسان ترین راه حل ها برای این موضوع استفاده از میله آویز پرده حمام و یا دیگری است که در حمام موجود است. به همین منظور بهتر است تا شما استند هایی را در حمام آماده کنید و از میله ها آویزان کنید. البته شما می توانید برای خشک نگه داشتن حوله ها نیز آن را در پشت پرده آویز کنید.

اتاق کار در کنار اتاق خواب:

در آپارتمان هایی که تنها یک یا دو اتاق خواب دارند فضایی برای اتاق کار باقی نمی ماند و بسیاری افراد از این موضوع همواره نگران هستند اما بایستی بگوییم که شما می توانید با قرار دادن دیواری کاذب در گوشه ای از اتاق خواب نیمه دیگر را تبدیل به اتاق کار خود کنید و اگر اتاقتان کوچک است و فضایی برای دیوار کاذب ندارید می توانید یک میز تحریر در گوشه اتاق قرار دهید و میز کار خود را مهیا کنید.

ایجاد فضایی برای اتاق کار به منظور استفاده از فضاهای پرت خانه

داخل کابینت ها را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهید:

یکی دیگر از فضاهای پرت خانه که کارایی زیادی دارد و معمولا دور از چشم نیز باقی می ماند درب کابینت ها است که شما می توانید با میخ کردن چندین استند به دیواره های داخلی کابینت فضای مناسبی را برای قرار دادن قابلمه های کوچک و قاشق های بزرگ فراهم کنید. البته لازم به ذکر است که بگوییم اگر استند متناسب با کابینت خود را در بازار پیدا نکردید می توانید یک تکه چوب در درب کابینت میخ کنید و از میخ ها به عنوان استند مورد پسند خود استفاده کنید.

توجه به محیط خانه برای استفاده بهتر از فضاهای پرت خانه

اتاق کار در کمد از فضاهای پرت خانه:

در برخی از خانه ها کمد های بزرگی وجود دارد که معمولا بدون استفاده نیز می باشند. این کمدها از طرفی کوچک تر از اینکه بخواهیم به عنوان انبار استفاده کنیم و بزرگ تر از کمد معمولی نیز می باشد به همین توصیه می کنیم که متناسب با کمد های موجود در خانه خود اقدام به ایجاد کتابخانه یا اتاق کار بکنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.