دسته ها
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

از بین بردن خط اخم با روش های طبیعی و گیاهی

  • ملیحه بال افکن
  • ۲۲ آذر ۱۳۹۸
  • ۰

از بین بردن خط اخم از جمله مشکلاتی است که امروزه بسیاری از افراد بدان مشغول هستند و به دنبال راه حل می گردند به همین خاطر ما در این مقاله به بیان روش های خانگی و طب مدرن برای درمان این خطوط و از بین بردن آن ها خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

به تمامی خطوطی که بین دو ابرو ایجاد می شود خط اخم می گویند و معمولا با خطوط بالای ابرو ها (قسمت پیشانی) اشتباه گرفته می شود و ما قصد داریم در ادامه به بیان روش های مختلف برای رفع خط اخم و بهبودی آن بپردازیم.

چگونگی از بین بردن خط اخم

بایستی بدانید که از بین دو ابرو عضله ای در خارج به نام عضله ی اخم کننده وجود دارد و هنگامی که منقبض می شود ابرو ها را به داخل یا پایین می کشد و باعث افزایش میزان انقباض عضلات و در نتیجه کشیده شدن پوست شدن و رها شدن آن باعث ایجاد این خطوط که با نام ۱۱ می شناسند می شود.

نحوه ی از بین بردن خط اخم

توجه داشته باشید که خط ابرو می تواند در هر سنی ایجاد شود؛برخی از افراد در دوره بیست سالگی با این خطوط مواجه می شوند و این موضوع برای آن ها شوکه آور است و تصور می کنند که می بایست در سنین بالاتر این خطوط مواجه می شدند اکنون ما در ادامه علل به وجود آمدن این خطوط و چگونگی از بین بردن آن ها را بیان خواهیم کرد.

عوامل اصلی به وجود آمدن خط اخم:

برخی از افراد ممکن است با خط اخم مواجه شوند اما علت آن را ندانند و به صورت مداوم با خود کلنجار بروند بنابراین ما در ادامه به بیان عوامل ایجاد کننده این خطوط خواهیم پرداخت.

سن:

همانطور که می دانید پوست انسان با افزایش سن میزان انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و این بدین معنا است که پوست سخت تر می تواند تا به حالت عادی خود بازگردد و در نهایت احتمال باقی ماندن چین و چروک بر روی پوست بیشتر می شود.

  •  آرون گروپس

ایجاد خط اخم با افزایش سن

ژن ها:

یکی دیگر از دلایلی که موجب ایجاد خطوط اخم می شود DNA است که نقش بسیار مهمی را در پوست صورت شما ایفا می کند. ممکن است در برخی افراد پوستشان زود تر چروک شود اما در برخی دیگر این عمل دیر تر اتفاق بیافتد.

نور خورشید:

همه ی ما می دانیم که نور خورشید آسیب قابل توجهی را به پوست وارد می کند و وجود اشعه ماوراء بنفش در نور خورشید دو پروتئین مهم در پوست کلاژن و الاستین که باعث شاداب نگه داشتن پوست می شود را تجزیه می کند و پوست به دلیل نبود این دو پروتئین دچار چین و چروک می شود.

از بین بردن خطوط اخم

انجام مکرر شکل های بر روی صورت:

بر اساس افکار قدیمی که می گویند خطوط اخم ناشی از نگرانی است و خط اخم ناشی از  ایجاد اخم است که شامل تنگ شدن چشم ها،خندیدن و لبخند می باشد به همین دلیل ممکن است چین و چروک های مختلفی بر روی پیشانی افراد به وجود بیاید.

مصرف سیگار:

می دانیم که این علت چندان جدید نیست اما اگر شما این موضوع را نشنیده اید بایستی بدانید که سیگار کشیدن منجر به ایجاد خطوط مختلف بر روی پیشانی خواهد شد.

تاثیرات سیگار بر ایجاد خط اخم

استرس و فشار:

از آنجایی که استرس برای سلامتی خوب نیست برای پوست نیز مناسب نیست و مضراتی را برای پوست به ارمغان می آورد. اگر بیشتر اوقات درگیر استرس و فشار هستید این می تواند پوست شما را خراب کرده و منجر به ایجاد چین و چروک روی پوستتان شود.

راهکارهای خانگی برای از بین بردن خط اخم:

توجه داشته باشید که برای از بین بردن خط اخم روش های خانگی وجود دارد و نیازی به نگرانی نیست و شما می توانید برای درمان این خطوط از روش هایی در ادامه بیان کرده ایم استفاده کنید.

چگونگی درمان خطوط

روغن نارگیل برای رفع خط اخم

برای این کار بایستی روغن نارگیل را به مدت ۱۰ دقیقه بر روی خطوط پیشانی خود ماساژ دهید همچنین شما می توانید این روغن را با سفیده تخم مرغ مخلوط کرده و سپس آن را به پیشانی خود بمالید. اگر پوست خشکی دارید از امتحان این روش خودداری نکنید.

استفادهخ از روغن نارگیل برای بهبودی صورت

روغن کرچک بمالید

بایستی مقداری روغن کرچک را روی پیشانی خود بمالید و به آرامی آن را ماساژ دهید و اجازه دهید تا یک شبانه روز بر روی پوست باقی بماند. بدون شک این روش یکی از روش هایی است که با امتحان آن سریع نتیجه می گیرید.

چگونگی استفاده از روغن کرچک

تاثیر میوه موز برای از بین بردن خط اخم:

بهتر است برای این روش مقداری موز رسیده را به همراه آووکادو و کمی عسل ترکیب کرده و آن را به پوست خود بمالید و این کار را در ۱۰ دقیقه الی ۱۵ دقیقه انجام دهید و سپس بشویید.

استفاده از موز برای از بین بردن خط اخم

سفیده تخم مرغ

برای این کار بهتر است تا سفیده تخم مرغ را جدا کرده و به صورت خود بکشید و قبل رفتن به رختخواب آن را با آب سرد بشویید.

نحوه ی استفاده از سفیده ی تخم مرغ

ژل آلوئه ورا

برای از بین برد خطوط اخم خود بهتر است تا آلوئه ورا و سفیده تخم مرغ را با یکدیگر ترکیب کرده و به صورت خود بمالید و پس از گذشت ۱۰ دقیقه آن را بشویید.

کاربرد ژل آلوئه ورا در بهبودی پوست

مبارزه با خط اخم با زنجبیل

برای از بین بردن خط اخم بهتر است تا یک تکه زنجبیل را با کمی عسل ترکیب کرده و هر روز صبح میل کنید همچنین می توانید در طول روز دو مرتبه چای زنجبیل مصرف کنید.

کاربرد زنجبیل در از بین بردن خط اخم

استفاده از شیر جهت بر طرف کردن خط اخم:

برای این کار بهتر است تا یک پارچه را درون شیر سرد بخیسانید و روی پیشانی خود قرار دهید و به آرامی آن را ماساژ داده و پس از گذشت ۱۵ دقیقه بشویید.

قرار دادن شیر بر روی پوست صورت

کلم برای رفع خط اخم:

آب کلم را تهیه و روی پیشانی خود ماساژ دهید و پس از گذشت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بشویید همچنین می توانید از ترکیب کلم به همراه یک قاشق چای خوری عسل و مخمر نیز برای از بین بردن خطوط اخم خود استفاده کنید.

استفاده از کلم برای از بین بردن خط اخم

زردچوبه:

بهتر است تا کمی زردچوبه و شکر را با با یکدیگر حل کرده و محلول به دست آمده را بر روی پیشانی خود اعمال کنید و پس از خشک شدن این ماده بر روی پوست می توانید آن را بشویید.

استفاده از زردچوبه و فواید آن

روش های طب مدرن برای از بین بردن خطوط اخم:

از روش های خانگی و ساده رفع خط اخم که بگذریم به روش های مدرن خواهیم رسید و می توانید برای از بین بردن خطوط اخم خود از این روش ها استفاده کنید.

بوتاکس:

بوتاکس یک از روش های بسیار مناسب و عالی که برای پر کردن ناحیه های دارای چین و چروک و خط اخم مورد استفاده قرار می گیرد. البته برخی از ویژگی های ظاهری و فیزیکی موجب خواهد شد تا عمل بوتاکس موفق یا ناموفق شود. بایستی بدانید که اگر خطوط اخم بسیار عمیق باشند بوتاکس نمی تواند به طور کامل منافذ آن را باز کند و در نهایت شما به ژل نیاز خواهید داشت.

انجام بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک

استفاده  از مواد پرکننده:

پرکننده ها نیز برای از بین بردن این خطوط انتخاب مناسبی هستند و البته بایستی بدانید که میزان ماندگاری آن بسته به نوع مواده پرکننده است و ممکن است بر روی صورت هر فردی نتایج متفاوتی داشته باشد.

تزریق ژل برای بهبودی صورت

تزریق ژل:

تزریق ژل برای از بین بردن خطوط اخم، صاف کردن چین های عمیق،برجسته کردن گونه و حجم دادن به لب ها مورد استفاده قرار می گیرد و از دسته بهترین روش ها نیز محسوب می شود. بر اساس سخنان پزشکان پوست و مو طول ماندگاری این ژل حدود ۶ الی ۹ است و بعد از گذشت این زمان جذب خواهد شد. همچنین این ژل ها نیازی به تست ندارند زیرا دارای خاصیت آلرژی زایی و حساسیت زایی نیستند.

قرار دادن ژل در دستور کار برای درمان خط اخم

پی آر پی:

پی آر پی برای جوان سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد اما به خوبی ژل نمی رسد. موفقیت در این روش وابسته به نوع تهیه پی آر پی است، بنابراین هیچ گاه برای انجام آن مطب هایی را که که متخصص پوست و مو در آن نیست را انتخاب نکنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *