دسته ها
سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

سفر به جزیره ابوموسی و مشاهده دیدنی های آن

  • سمیه نیک فرجام
  • 19 سپتامبر 2019
  • ۰

جزیره ابوموسی که در استان هرمزگان واقع شده است با مساحت ۲۵ کیلومتر مربع یکی از دیدنی های این منطقه است شما علاقه مندان عزیز می توانید در سفر به جزیره ابوموسی چشم اندازهای تکرار نشدنی را مشاهده کنید.

استان هرمزگان یکی از مهمترین مناطق جنوبی کشور است این استان دارای جاذبه های آبی و تفریحی متعددی است و یکی از مهمترین جاذبه های آن جزیره ابوموسی است. گردشگران و علاقه مندان در سفر به جزیره ابوموسی با جذابیت های زیادی رو به رو شوند و در فاصله چند کیلومتری از آن نیز جزیره های تنب وجود دارند در مسیر تردد این جزایر قایق های نفتکشی دیده می شوند که بر اهمیت این جزیره ها افزوده اند. در ادامه گردشگران بیشتر با جزیره ابوموسی و دیدنی های آشنا خواهند شد.

سفر به جزیره ابوموسی و آشنایی با زیبایی های این جزیره

جزیره ابوموسی از آب و هوای گرم و مرطوبی برخوردار است این منطقه ۶۸ کیلومتر مربع وسعت دارد و از نواحی اطراف به بندر عباس، بندر لنگه، شارجه، تنگه هرمز، تنب بزرگ و کوچک، سیری و … راه دارد. در این نواحی امکان کشت و کار وجود ندارد زیرا زمین های قابل کشت در این منطقه بسیار محدود هستند و شغل مردمان این مناطق اغلب ماهیگیری است. جزیره خوش آب و هوای ابوموسی دارای گونه های مختلف جانوری و گیاهی است و در این جزیره گونه های مختلفی از موجودات آبزی و دریایی دیده می شوند.

جزیره ابوموسی

جالب است بدانید جزیره ابوموسی دارای برخی ناهمواری ها است که به سمت شمال سوق دارد و در این نقطه رو به افزایش است در سفر به جزیره ابوموسی می توانید از بلندترین نقطه آن که با نام کوه حلوا شناخته می شود و دارای ۱۱۰ متر ارتفاع است دیدن کنید.

راهنمای سفر به جزیره ابوموسی

این جزیره در منطقه دارای اهمیت بالایی است ارزش استراتژیکی این منطقه آن را به عنوان یک خط دفاعی و تجاری در ایران تبدیل کرده است این جزیره یکی از مراکز اصلی صادر کننده نفت خام در جهان است و به موجب اهمیت نفت در دنیا بسیار شناخته شده است . علاوه بر این این جزیره به لحاظ گردشگری نیز دارای جذابیت های بسیاری است که در ادامه بیشتر با دیدنی های این منطقه آشنا خواهید شد.

مناطق تاریخی جزیره ابوموسی

از جمله دیدنی هایی که در سفر به جزیره ابوموسی می توانید از آن ها دیدن کنید می توان به سینما کودک، منطقه دیدنی و محافظت شده فارور و سواحل این جزیره اشاره کرد.

جذابیت های جزیره ابوموسی

همانطور که می دانید این جزیره دارای تاریخچه ای طولانی و قدمتی بالا است زیرا از همان ابتدا یک منطقه جنگی با استراتژی بالا بوده است و که در منطقه و در ایران از اهمیت نظامی بالایی برخوردار بوده است. این جزیره به دلیل اهمیت تجاری، نظامی و تفریحی دارای تاسیسات و امکانات فراوانی است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.