دسته ها
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

معرفی کاخ کرملین و عکس های دیدنی از این کاخ باشکوه

  • سمیه نیک فرجام
  • ۹ شهریور ۱۳۹۸
  • ۰

کاخ کرملین یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مسکو است کاخی که در قرن ۱۵ ساخته شده است و در درون آن نیز می توان کاخ و کلیساهای دیگری را مشاهده کرد در ادامه بیشتر با این جاذبه تاریخی آشنا شوید.

کاخ کرملین با ارتفاع ۷۵۰ متر از معروف ترین کاخ های مسکو است که دارای شکلی مثلثی است و یک بنای نوستالژیک با یک سمبل و استراتژی خاص شناخته می شود. این کاخ عنوان بزرگترین کلیسا را نیز  از آن خود کرده است که نام کلیسای آن اوسپنسکی است و دوره های مختلفی از تاج گذاری تزارها در این بنا انجام شده است. کرملین در سال ۱۴۸۵ تاسیس شده است و دیوارهای اولیه این بنا در کنار رودخانه مسکو پایه گذاری شده اند که مورد حمله قوم های مختلفی از تاتارها بوده است.

کاخ شناخته شده کرملین

کاخ کرملین و جاذبه های باستانی:

ساخت این بنا ۱۰ سال به طول انجامیده است و جالب است بدانید که در طی زمان بخش های مختلفی به این کاخ اضافه شده است و کرملین جدید بخشی دیگر از بنای این کاخ است. به منظور مقاوم سازی بنا سعی شده تا دیوارهای قدیمی با استفاده از دیوارهای آجری و جدید ضخیم و محکم شوند همچنین این دیوارها بلندتر شده اند و نمای این کاخ را زیباتر کرده اند.

آشنایی با کاخ کرملین

کاخ کنگره ها یکی دیگر از بخش های این کاخ است که در سال ۱۹۶۱ ساخته شده است و هدف اصلی از ساخت این بنا نیز برگزاری جشن های عمومی و ارائه تئاتر نمایش برای عموم است. این بخش درای سالن های بسیار بزرگ است که در مجموع برای ۶ هزار نفر گنجایش دارد و نمایش های زیبایی که بر روی این سالن ها برگزار می شود همواره گردشگران زیادی را جذب خود می کند.

  •  قاصدک 24
  • کالا چیو

بنای کاخ دیدنی کرملین

در کاخ کرملین ۸۰۰ اتاق وجود دارد که شامل سالن، راهرو، رخت کن و اتاق اختصاصی است و جالب است بدانید که معماری این بنا به قدری شگفت انگیز است که جایزه برلین بهترین معماری به آن تغلق گرفته است. در بیشتر کتاب ها بیان شده است که نقاط مختلفی از روسیه به اتاق های کرملین منتهی خواهند شد و از فراز آن نیز می توان نقاط مختلفی از مسکو را نظاره گر بود.

به لحاظ سیاسی نیز می توان قدمت بالایی برای این کاخ در نظر گرفت زیرا در این کاخ افراد مهمی رفت و آمد داشته اند که از جمله آن ها می توان به ناپلئون اشاره کرد. وجود ۵ قصر و ۴ کلیسا در این بنا موجب شد تا این کاخ یک کاخ عظیم و ارزشمند در مسکو و در دنیا باشد.

کاخ معروف کرملین

کاخ کرملین از گذشته داستان و افسانه های مختلفی داشته است این کاخ از هزاره دوم بعد از میلادی با عبور و مرور مردم مختلف و همچنین اعضایی که در این بنا اسکان داشته اند یک بنای مهم سیاسی، تاریخی و فرهنگی بوده است. و از جمله مهمترین مکان های دیدنی مسکو و حتی روسیه به شمار می رود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.