دسته ها
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳

ویژگی های افراد درونگرا و کارهایی که افراد درونگرا در آن موفق ترند

  • مهتاب علی پناه
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
  • ۰

درون گرا بودن به معنای ساکت نشستن، منزوی و گوشه گیری می باشد اگر با ویژگی های افراد درونگرا آشنا باشید می توانید راحت تر آن ها را بشناسید.

افراد درونگرا دارای خصوصیاتی می باشند که شاید بعضی از آن ها از درون گرا بودن خود اطلاعی ندارند بنابراین آشنا شدن با خصوصیات شخصیتی این گونه افراد و پذیرش تفاوت های آن باعث می شوند تا بتوانید در برخورد با دیگران منطقی تر رفتار کنید، در این بخش از مطلب قصد داریم به خصوصیات افراد درونگرا بپردازیم.

نشانه های افراد درونگرا

شناخت ویژگی های افراد درونگرا

افراد درونگرا دارای ویژگی خاصی می باشند که در ادامه شما عزیزان را با ویژگی های افراد درونگرا آشنا خواهیم کرد.

آزار دهنده دانستن موضوعات بی اهمیت

از ویژگی های افراد درون گرا می توان به این اشاره کرد که صحبت کردن در مورد مسائل بی ارزش و بی اهمیت باعث ناراحتی و مضطرب شدن آن ها می شود و در حقیقت غیبت کردن برای بسیاری از افراد درون گرا احساس دوروی و عدم صداقت را برای آن ها به همراه دارد.

احساس تنهایی در میان جمع

از خصوصیات فرد درونگرا این است که در جمع احساس تنهایی می کنند و برنامه های خود را در جمع کمتر اجرا می کنند و حتی در میان افرادی که می شناسند احساس غربت و تنها بودن می کنند.

ویژگی های افراد درونگرا

داشتن شور و اشتیاق زیاد به مفاهیم عمیق

افراد درونگرا علاقه زیادی به بحث های عشقی و فلسفی به کتاب ها و فیلم های تامل برانگیز دارند و تمایل دارند به عمق بروند و در عمق سفر کنند.

تمایل به تنها و بیکار ماندن در خانه

یکی از مهمترین خصوصیات افراد درونگرا این است که در خانه تنها ماندن و مشغول نوشیدن چای و خواندن روزنامه برایشان خوشایند می باشد در حالی که ممکن است این کار یک فرد برونگرا را کلافه و خسته کند.

  •  آرون گروپس

نشانه های افراد درونگرا

بی انرژی شدن پس از یک فعالیت طولانی مدت

یکی دیگر از ویژگی های افراد درونگرا این است که پس از گذراندن یک روز طولانی خارج از منزل بی انرژی و خسته می شوند و نیاز دارند که در یک مکان خلوت استراحت کنند.

توجه کردن به جزییات

افراد درونگرا معمولا چشمان حساس و تیزی نسبت به جزییات دارند و به چیزهای که دیگران به آن توجهی ندارند توجه می کنند که در واقع تحقیقات نشان داده است که فعالیت مغز در زمان پردازش اطلاعات بصری در افراد درونگرا نسبت به افراد برون گرا بسیار بیشتر است.

ویژگی های افراد درونگرا

فکر کردن قبل از سخن گفتن

یکی دیگر از ویژگی افراد درونگرا این است که آن ها قبل از سخن گفتن فکر می کنند، همین امر باعث شده است که آن ها نسبت به دیگران عاقل تر به نظر برسند.

تمایل به نویسندگی

 افراد درونگرا بیانات خود را راحت تر از راه نوشتن ابراز می کند و در واقع توانایی برقراری ارتباط نوشتاری در این گونه افراد بسیار بیشتر از ارتباط کلامی و حضوری می باشد جنیفر کانویلر، نویسنده تأثیرات سکوت می گوید: درونگراها فقط بر روی عمق و گسترش تمرکز می کنند، آنها می توانند ایده های خود را به طور کامل بنویسند، به جای اینکه ایده هایشان از سوی دیگران قطع شوند.

ویژگی های شخصیتی افراد درونگرا

گوش دادن به صحبت ها

افراد درونگرا به دلیل که ذاتا شنونده متولد می شوند در مورد همه اطلاعات و نظرات به دقت گوش می دهند و پس از فکر کردن یک پاسخ متفکرانه ارائه می دهند.

وفاداربودن

دیگر خصوصیات افراد درونگرا این است که بسیار وفادار و قابل اعتماد هستند و به دلیل اینکه آن ها تمایل دارند دایره کوچکی از دوستان داشته باشند بنابراین در انتخاب دوستان وسواس به خرج می دهند.

پریشان شدن ذهن

افراد با شخصیت های برونگرا زمانی که کار زیادی برای انجام دادن نداشته باشند خسته و کلافه می شوند اما افراد درونگرا بر عکس این گونه افراد هستند.

سخنرانی کردن

یکی دیگر از نشانه های افراد با شخصیت درونگرا این است که می توانند به سخنرانان و رهبران بی نظیری تبدیل شوند و از سخنرانی کردن خجالت نمی کشند.

دوست شدن با فرد برونگرا

افراد درونگرا معمولا به سمت افراد برونگرا جذب می شوند بنابراین درست است که قطب های مخالف یکدیگر را جذب می کنند.

تمایل به حرفه ای شدن در یک حوزه

افراد درونگرا معمولا ترجیح می دهند به جای اینکه هر کاری را انجام دهند در یک حوزه حرفه ای شوند زیرا مسیر های مغزی آن به صورتی است که فرد را قادر می سازد برای مدت زمانی به چیزی فکر و روی آن تمرکز کند بدین ترتیب این گونه افراد به مطالعات و توسعه تخصص های خود علاقه شدید دارد.

ویژگی شخصیتی افراد درونگرا

بهترین رهبرو مدیریت

از دیگر خصوصیات افرد درونگرا این است می توانند یک تیم را به شکل صحیح رهبری کنند بنابراین اگر گروه شما آماده به کار می باشد یک رهبر درونگرا می تواند از حداکثر توانایی تیم استفاده کنند.

ضمن سپاس از همراهیتان در این نوشتار، امیدواریم توانسته باشیم شما عزیزان را با ویژگی های افراد درونگرا آشنا کنیم تا با استفاده از مطلب فوق این گونه افراد را راحت تر بشناسید اگر تمایل دارید در زمینه روانشناسی اطلاعات مفیدی کسب کنید می توانید بر روی لینک کلیک نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *