دسته ها
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

جالب ترین رکوردهای کتاب گینس که تا به حال تایلند کسب کرده است!

  • فرهاد هاشمی
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
  • ۰

تایلند کشوری است که همیشه کارهای عجیب و غریب در آن رخ می دهد و همه چیز در آن طبق روال عادی و روزمره پیش نمی رود! شاید به همین خاطر است که تور تایلند همیشه پرطرفدار است و همیشه توریستان از اقامت در تور ارزان تایلند شگفت زده می شوند.

عجیب ترین رکورد های کتاب گینس از کشور تایلند

تایلند کشوری است که همیشه کارهای عجیب و غریب در آن رخ می دهد و همه چیز در آن طبق روال عادی و روزمره پیش نمی رود! شاید به همین خاطر است که تور تایلند همیشه پرطرفدار است و همیشه توریستان از اقامت در تور ارزان تایلند شگفت زده می شوند. شاید هم به همین خاطر است که همیشه بعضی از جالب ترین و عجیب و غریب ترین رکوردهای گینس از کشور تایلند ثبت می شود.در ادامه بعضی از جذاب ترین و گاه خنده دارترین رکوردهای گینسی که تا به حال در تایلند ثبت شده است را به شما معرفی می کنیم!

۱- رکورد گران ترین ازدواج حیوان های خانگی در تایلند

رکورد گران ترین ازدواج حیوان های خانگی در تایلند

یکی از خنده دارترین اتفاقاتی که تا به حال در تایلند رخ داده است، برگزاری گران ترین ازدواج حیوانات خانگی در سال ۱۹۹۶ بوده است. اما واقعا جای تعجب دارد که چگونه در طی این همه سال تا به حال این رکورد در هیچ جای دیگر جهان شکسته نشده است! در این سال در تایلند دو گربه عاشق یعنی فت و پلوی با لباس های صورتی رنگ با یکدیگر ازدواج کردند و گران ترین ازدواج تاریخ حیوانات ثبت شد! جالب است که بدانید این گربه ها نوعی بیماری چشمی داشتند و اصطلاحا چشمانشان آب آورده بود و این مسئله از نگاه تایلندی ها خوش شانسی می آورد! جالب است که بدانید هزینه این ازوداج در سال ۱۹۹۶ بیشتر از ۴۰۰،۰۰۰ بات بوده است و ۵۰۰ مهمان در این مراسم ازدواج باشکوه شرکت کرده بودند که در مجموع بیش از ۱۵،۰۰۰،۰۰۰ بات به این زوج خوشبخت هدیه دادند و جهیزیه عروس بیش از ۵۵۰،۰۰۰ بات بوده است! از همه جالب تر و خنده دارتر اینکه گربه عروس با رولز رویس به مراسم عروسی آمده است و گربه داماد با هلکوپتر به مراسم عروسی آمده است! از آن هم خنده دارتر اینکه یک طوطی ساقدوش داماد و یک ایگوانا ساقدوش عروس بوده است!

۲- رکورد بزرگترین رژه موتورسیلکت ها در تایلند

رکورد بزرگترین رژه موتورسیلکت ها در تایلند

سال ۲۰۰۹ از نظر رکوردهای گینسی برای تایلند سال خوبی بوده است! در ماه آگست سال ۲۰۰۹ کمپانی تایلندی موتور یاهاما یک رکورد جدید در کتاب گینس ثبت کرد و بزرگترین رژه موتورسیکلتی تاریخ جهان را ثبت کرد. بر طبق راهنمای گینس، این رژه باید بیشتر از۳.۲ کیلومتر می بود و نباید بین هر موتورسیکلت فاصله مشخصی می بود. در نهایت این رژه عظیم موتورسیکلتی با طول بیش از ۵ کیلومتر در تایلند برگزار شد و این رکورد جهانی برای تایلند ثبت شد.

۳- رکورد بزرگترین رستوران جهان در تایلند

رکورد بزرگترین رستوران جهان در تایلند

مساحت رستوران مانگ گورن لوانگ (رستوران اژدهای سلطنتی) در بانکوک در مساحت ۱.۶ هکتاری ساخته شده است که در آن ۵،۰۰۰ صندلی و ۵۴۱ خدمه و پیشخدمت دارد که با اسکیت از این سوی رستوران به آن سوی دیگرش می روند. همین رستوران بزرگ در تور بانکوک یکی از جذاب ترین رکوردهای گینس تایلند را در سال ۱۹۹۲ با عنوان بزگترین رستوران جهان ثبت کرده است. جالب است که بدانید این رکورد تا سال ۲۰۰۸ از آن تایلند بوده است و در نهایت توسط یک رستوران سوریه ای با ۶،۰۰۰ صندلی این رکورد را شکست! اما با این حال هنوز که هنوزه رستوران اژدهای سلطنتی در بانکوک جذابیت خودش را حفظ کرده است و منوی آن با بیش از ۱۰۰۰ مدل غذای متنوع همیشه نظر توریستان زیادی را جلب کرده است. در این رستوران انواع غذاهیا تایلندی، غربی، چینی و ژاپنی سرو می شود و غذاهایش واقعا وسوسه انگیز هستند. به هر حال شما هم می توانید با سفر به تایلند با تور لحظه آخری تایلند در بزرگترین رستوران جهان غذا بخورید و این رکورد گینسی را از نزدیک ببینید! مطمئنا شما هم از دیدن بزرگی و عظمت این رستوران شوکه خواهید شد!

۴- رکورد بزرگترین استخر موج جهان در تایلند

رکورد بزرگترین استخر موج جهان در تایلند

در آپریل سال ۲۰۰۹، استخر موج سیام پارک سیتی در اطراف بانکوک به عنوان بزرگترین استخر موج کره زمین در کتاب گینس ثبت شد. جالب است که بدانید این استخر موج ۳۰ سال است که در تایلند ساخته شده است، اما بعد از این همه سال ثبت گینس شد! این استخر که با نام دریای بانکوک از آن یاد می شود، یک سری آبشار نیز دارد و مناظر اطرافش بسیار زیبا و سرسبز کار شده است. جالب است که بدانید موج های این استخر می تواند به ارتفاع ۱.۵ متر بالا بیایند. به هر حال سیام پارک سیتی در باکوک یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تایلند با ثبت رکورد گینس است و شما هم می توانید با تور تایلند از آن بازدید داشته باشید.

۵- رکورد قدبلندترین دختر جهان در تایلند

رکورد قدبلندترین دختر جهان در تایلند

تا سال ۲۰۱۰، یک دختر ۱۷ ساله تایلندی به نام ام مالی دوانگدی (Malee Duangdee)، قدبلندترین دختر جهان با ۲ متر و ۷ سانتی متر قد، بلندترین دختر جهان بود. این عنوان در نهایت توسط یک نوجوان آمریکایی به نام ماروادن آندرسون (Marvadene Anderson)  با ۱۶ سال سن و با قد ۲ متر و ۹ سانتی متر گرفته شد.

۶- رکورد شرکت کردن بیشترین تعداد جراح دامپزشکی در یک عمل در تایلند

رکورد شرکت کردن بیشترین تعداد جراح دامپزشکی در یک عمل در تایلند

در آگست سال ۱۹۹۹، تعداد ۳۰ جراح دامپزشکی در تایلند در عمل یک فیل شرکت کردند. این جراحان در بیمارستان هانگ چات الفنت در استان لامپانگ تایلند تمام تلاششان را برای بهبود شرایط یک فیل ۳۸ ساله که وارد یک زمین مین در کشور میانمار شده بود، انجام دادند. جالب است که بدانید بر طبق گزارشان این فیل به اندازه ای داروی بیهوشی دریافت کرده بود که می توانست ۷۰ انسان را بیهوش کند!

۷- رکورد طولانی ترین روزهای زندگی با عقرب ها در تایلند!

رکورد طولانی ترین روزهای زندگی با عقرب ها در تایلند!

ملکه عقرب تایلند یعنی کانچانا کتکئاو (Kanchana Ketkeaw) در ژانویه سال ۲۰۰۹ رکورد خودش را شکست و در یک اتاق شیشه ای به اندازه یک اتاق خواب، برای ۳۳ روز با ۵،۰۰۰ عقرب زندگی کرد. جالب است که بدانید در سال ۲۰۰۲ این رکورد توسط خود این خانم برای ۳۲ روز زندگی با ۳،۴۰۰ عقرب ثبت شده بود و بالاخره توانست رکورد خودش را بشکند و رکورد جدیدی در گینس کسب کند. جالب است که بدانید ملکه عقرب تایلند همیشه برای توریستان نمایش های جذابی برگزارمی کند و طرفداران خاص خودش را دارد. بر طبق گفته ملکه عقرب تایلند، او بارها در این سال ها توسط عقرب ها گزیده شده است! اما زهر آن ها تاثیری بر او ندارد، چراکه در طول این همه سال در برابر زهر عقرب ها مصونیت پیدا کرده است.

۸- رکورد بزرگترین نمایش ایروبیک درآب جهان در تایلند

رکورد بزرگترین نمایش ایروبیک درآب جهان در تایلند

این رکورد نیز در سال ۲۰۰۹ در ماه آپریل ثبت شد. در این سال در پاتایا نمایشی از ۲،۰۴۷ ورزشکار برگزار شد که درون دریا با یکدیگر ورزش کردند! جالب است که بدانید ورزشکاران در یکی ازشهرهای ایتالیا سعی کردند که این رکورد را بشکنند، اما نتوانستند و در نمایش آن ها فقط ۱،۵۶۵ شرکت کننده حضور داشتند.

۹- طولانی ترین کت واک جهان در تایلند

طولانی ترین کت واک جهان در تایلند

در آپریل سال ۲۰۰۹، تایلند توانست رکورد طولانتی ترین کت واک (رژه مد) را در جهان بشکند. این کت واک در جاده ساحلی پاتایا برگزار شد و طول آن ۱۵۹۵ متر بود. جالب است که بدانید قبل از این کت واک، رکورد طولانی ترین کت واک جهان با ۱۳۲۰ متر متعلق به مکزیک بود. کت واک متعلق به پاتایا در روز آخر هفته مد بین المللی پاتایا برگزار شد و در آن همه مدل های رویدادهای هفته مد همراه یکدیگر در صحنه حضور داشتند.

اگر شما هم دوست دارید که به تایلند سفر کنید و این کشور عجیب و غریب و جذاب را از نزدیک ببینید، می توانید برای رزرو تور ارزان تایلند با همکاران ما در آژانس مسافرتی زیما سفر تماس بگیرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *