دسته ها
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰

آشنایی با برج کج پیزا در ایتالیا

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
 • ۰

برج کج پیزا یکی از جاذبه های دیدنی و معروف در جهان است این برج در ایتالیا قرار دارد و یکی از مهم ترین مکان های دیدنی آن است. درباره این برج اطلاعات و دانستنی های بسیاری وجود دارد که برای بسیاری از گردشگران جالب است.

آیا می دانید چرا برج پیزا کج است؟ و معماری آن دارای چه ویژگی های منحصر به فردی است که این بنا را به عنوان یکی از جذابیت های تاریخی و مکان های دیدنی ایتالیا معروف کرده است. برج کج پیزا به دلیل معماری خاصی که دارد نمایی کج دارد و علت آن قرار گرفته پایه های برج در خاک ماسه ای است که حالت اسفنجی دارد و جالب است بدانید که بستر زمین این برج باتلاقی است. با وجود این ها یکی از دلایل برجسته بودن این برج در میان گردشگران نوع معماری متفاوت آن است. همچنین یکی از نکات درباره این برج این است که به عنوان ساختمان ناقوس برای کلیسای جامع پیزا ساخته شده و مجموعه ای مذهبی است.

 برج پیزا

برج کج پیزا:

برج پیزا در بین رودخانه آرنو و سرشیو واقع شده است این رودخانه ها متعلق به توسکانی ایتالیا هستند و در سال ۱۱۷۳ این برج ساخته شده است. یکی از عواملی که موجب شده است تا توجه توریست ها از نقاط مختلف دنیا به این جاذبه دیدنی جلب شود اهمیت تجاری بندر پیزا است که آن را به شهرت رسانده است.

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

برج پیزا را بشناسید

در بسیاری از منابع نیز اطلاعات دقیقی از سازنده این برج در دست نیست و جالب است بدانید که هنوز معمار اصلی این بنا مشخص نیست و در منابع مختلف به نام های گوناگونی از آدم ها اشاره شده است. تحقیقات نشان می دهد که بستر نرم زمین موجب شده تا این برج از طبقه سوم به سمت جنوب انحراف پیدا کند و این در سال های ۱۱۷۸ ایجاد شده است.

دیدنی های برج کج پیزا

ساخت برج کج پیزا در دو دوره انجام گرفته است دوره دوم ساخت این برج بعد از جنگ در این کشور آغاز شده است و در این میان ساخت و ساز این ساختمان تا نیم قرن متوقف شده است. بنابراین در زمان توقف ساخت بنا شاهد این بوده ایم که پایه آن بیشتر در زمین های نرم فرو رفته است و این باعث شد تا معماران جدید در دوره دوم ساخت بنا طرحی شگفت از معماری را بنا کنند که مانع ریزش این برج شود و این طراحی در نهایت برجی با معماری کج در پیزا اختراع کرد.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

آشنایی با برج پیزا

در سال ۱۳۷۰ ساخت بنای برج پیزا به اتمام رسیده است و مرت کاری های متعددی برای پیشگیری از ریزش برج صورت گرفته است. انحراف این برج در حال حاضر با وجود مرمت کاری ها و معماری های مدرن به ۴ درجه می رسد. در طراحی و ساخت این برج معماران زیادی دست به کار بوده اند و طرح های مختلفی بر روی این بنا صورت گرفته است. همچنین برج کج پیزا به عنوان یکی از  آثار ارزشمند در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.