دسته ها
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹

آنچه باید درباره پرنده طاووس بدانید

  • فاطمه میرزایی
  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
  • ۰

طاووس یکی از زیباترین پرندگان بوده که نوع نر آن دارای پرهای رنگین کمانی بسیار دیدنی می باشد و طول آنها تا سه و نیم متر می تواند رشد کند. در این مطلب اطلاعاتی را در مورد پرنده طاوس در اختیارتان قرار خواهیم داد.

طاووس یکی از مخلوقات و موجودات زیبای خداوند می باشد که به دلیل زیبایی خیره کننده اش بسیار مورد توجه انسانها می باشد. نوع نر آن دارای دمی با رنگ های متنوع و نیز اغلب سبز و آبی می باشد، طاووس با نام هزاران چشم نیز خوانده می شود، زیرا زمانی که طاووس نر پرهای خود را مانند چتر باز می کند، همانند تعداد زیادی چشم باز به نظر می رسد.

آشنایی با پرنده طاووس

طاووس نام یک گونه از سه سرده طاووس و تیره قرقاولان است که نوع سبز آن در حال انقراض می باشد. طول پرهای طاووس نر ۱.۵ متر بوده که گاهی به طول ۳.۵ متر نیز می رسد به همین خاطر آن را می توان جزو بزرگترین پرندگان جهان دسته بندی کرد.

 پرنده طاووس

رنگ های بدن و دم طاووس های نر بسیار متنوع بوده و نوع ماده آن اغلب قهوه ای و خاکستری می باشد. جالب است بدانید که این پرنده علی رغم زیبایی خیره کننده اش، صدای بسیار بد و گوش خراشی دارد. همانطور که می دانید طاووس نر دارای پرهای زیبایی به ویژه در ناحیه دم خود می باشد و نیز پاهای بسیار زشتی دارد. طاووس نر در زمان جفت گیری پرهای خود را می گستراند تا در برابر طاووس ماده خودنمایی نماید، زیرا جنس ماده فاقد زیبایی می باشد.

 پرنده طاووس

غذای طاووس میوه و دانه می باشد و نکته جالب در مورد طاووس، این است که گوشتش قابل خوردن نیست و مانند چرم سفت می باشد. طاووس ها حیوانات اجتماعی هستند که می توانند در صلح با هم زندگی نمایند و تنها در هنگام جفت گیری ممکن است با هم درگیر شوند. تخم گذاری این حیوان سالی یکبار و هر بار به تعداد تقریبا ده عدد می باشد و رنگ تخم ها سفید می باشد و دارای لکه های خاکستری است و در حدود ۱۵۰ گرم وزن دارند. در آب و هوای گرم تعداد تخم ها زیادتر است و لازم است، طاووس ماده به مدت ۳۰ روز بر روی تخم ها بنشیند تا جوجه ها بیرون آیند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.