دسته ها
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

راهنمای دریافت ویزای آذربایجان برای ویزای عادی، ترانزیت و آنلاین

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۰ بهمن ۱۳۹۷
  • ۰

آذربایجان یکی از نقاط گردشگری دنیا است که پایتخت آن نیز شهر باکو است علاوه بر این بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به این کشور هستند. به همین منظور دریافت ویزای آذربایجان برای مهاجرت و اقامت ضروری است که نحوه دریافت آن را بیان خواهیم کرد.

برای دریافت ویزای آذربایجان باید از برخی شرایط آن مطلع باشید و با انواع مختلف این ویزا نیز آگاهی داشته باشید شما برای دریافت ویزای این کشور می توانید از طریق سفارت آن اقدام به دریافت ویزا نمایید که این اولین مرحله از انجام کار است. شما با توجه به قصدی که از مهاجرت خود دارید می توانید از انواع ویزای این کشور استفاده نمایید همچنین اگر می خواهید از ویزاهای توریستی و … نیز استفاده کنید می توانید با آگاهی از شرایط پذیرش هر یک ویزای این کشور را دریافت نمایید.

 شرایط اخذ ویزای آذربایجان

برای دریافت ویزای آذربایجان چه مدارکی لازم دارید؟

افرادی که دارای تابعیت آذربایجان نیستند می توانند از دو نوع ویزای این کشور برای سفر خود استفاده کنند که هر یک از این ویزاها دارای شرایطی است. برای دریافت هر یک از این ویزا شما باید ابتدا مدارک لازم و مربوطه را به سفارتخانه ارائه دهید که این مدارک شامل موارد زیر می باشند:

  •  تکمیل فرم تقاضا
  • ارائه اصل گذرنامه با اعتبار ۶ ماه
  • عکس پرسنلی
  • گواهی بیمه پزشکی
  • فیش واریزی هزینه
  • ارائه سند دعوتنامه

ویزای کشور آذربایجان

ویزای عادی:

این نوع از ویزای آذربایجان دارای اعتبار ۹۰ روزه است و ویزای یک بار ورود است و در صورتی می توانید از این ویزا استفاده کنید که قصد شما از سفر یکی از این موارد باشد: علمی، آموزشی، درمانی، گردشگری، تجاری، شغلی، فرهنگی، ورزشی و دیدار با بستگان.

این نوع از ویزا دارای دو نوع ۱ بار ورود و چند بار ورود است که همانطور که از نام آن پیدا است در ویزای یک بار ورود فرد تنها می تواند یک بار از ویزای خود استفاده کند و در ویزای چند بار ورود نیز می تواند با تمدید چند بار از ویزای خود استفاده نماید و مهلت آن تا ۲ سال است.

ویزای عادی آذربایجان

ویزای ترانزیت:

در این نوع از ویزا که برای اتباع خارجی صادر می شود فرد می تواند از مرزهای این کشور عبور نماید اعتبار این ویزا ۳۰ روزه است و می توانید با داشتن این ویزا به شکل های مختلف هوایی، زمینی، دریایی و ریلی وارد مرز شوید.

ویزای آنلاین:

برای دریافت ویزای آنلاین از طریق سیستم آسان ویزا باید اقدام نمایید و با اسکن مدارک مورد نیاز می توانید ثبت نام خود را به راحتی انجام دهید. هزینه پرداخت آنلاین ویزا نیز ۲۴ دلار است و دارای اعتبار ۹۰ روزه نیز می باشد.

ویزای توریستی آذربایجان

برای کسب اطلاع از نحوه دقیق ثبت نام نیز می توانید از طریق وب سایت سفارت جمهوری آذربایجان اقدام کنید و اطلاعات دقیق تر در این زمینه را کسب نمایید. هزینه دریافت ویزای آذربایجان نیز در صورت دریافت ویزای ترانزیت و یک بار ورود مبلغ ۲۰ دلار است و برای ویزاهای چند بار ورود نیز برابر با مبلغ ۳۵۰ دلار است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.