دسته ها
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

آشنایی با قانون کارما و راز و رمزهای آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • ۰

کارما به معنای کنش یا عمل است که به زبان سانسکریت می باشد و قانون کارما بیان کننده این موضوع است که هر عملی عکس العملی دارد و بدان معنا است که هر کاری که انجام می دهید همان نتیجه را دریافت می کنید.

شاید در برداشت اول شما این تصور را در رابطه با قانون کارما داشته باشید که این قانون می تواند تاثیراتی مجازات کننده بر روی زندگی شما داشته باشد در صورتی که این قانون فقط به دنبال آموزش حرکت در مسیر درست به شما است. زیرا در این قانون فرد در صورت قرار گرفتن در مسیر درست چه به لحاظ نگرشی و چه از جهت عمل می تواند تاثیرات همان مسیر را در نتیجه عمل خود دریافت نماید.

قانون های کارما

قانون کارما چه تاثیری بر زندگی ما می گذارد؟

در این قانون زندگی همانند یک جعبه تصور می شود که که شما زمان هایی را که کاری خوب انجام می دهید در حقیقت آن را درون این جعبه قرار داده اید و بالعکس و زمانی که در این جعبه را باز کنید همان کاری را می بینید که خودتان انجام داده اید.

  •  گاز رومیزی

قانون کارما یک نیروی دنیایی است و در دنیا طبق قانون و اصلی همه چیز به خود شما باز می گردد اما این قوانین در زمینه های متعددی صدق می کند و تنها به یک چیز بسنده و محدود نمی شود.

قانون خلقت:

در قانون خلقت که از اصل کارما تبعیت می کند خداوند جهان را بدون هدف خلق نکرده است و زندگی در جهان خلقت به سادگی رخ نمی دهد زیرا در این دنیا باید زندگی بر مبنای مشارکت قرار بگیرد. و در این جهان خلقت کلید اصلی انسان ها هستند که باید در زندگی خودشان باشند.

قانون طلایی کارما

قانون رابطه:

این اصل نشان می دهد که همه چیز در دنیا دارای یک رابطه پنهان و آشکار با یک دیگر و حتی در بین پدیده های نامحسوس نیز ارتباط وجود دارد و این قانون در دنیا صدق می کند.

قانون خوبی:

قانونی که نشان می دهد هر آنچه می کارید همان را برداشت می کنید افرادی که در دنیا به عشق و محبت به دیگران پرداخته اند همان عشق و محبت را از سوی دیگران دریافت می کند و هر کس در حق دیگری بدی کند همان بدی را دریافت می کند.

قانون تمرکز:

انسان نمی تواند به طور همزمان بر روی دو موضوع مجزا تمرکز داشته باشد و این امر زمانی ممکن است که شما بر روی نیمی از موضوع تمرکز داشته باشید و این به تعبیری تمرکز محسوب نمی شود.

قانون موفقیت کارما

قانون تعالی:

در قانون تعالی که یکی از مباحث قانون کارما است به وجود روح تعالی در انسان تاکید می شود که انسان برای دستیابی به این کمال و تعالی خود را تغییر می دهد. این امر موجب می شود تا قلب ما در معرض تغییر قرار بگیرد.

قانون بخشندگی یا دهش:

از هر دست بدهید از همان دست نیز می گیرید این یک قانون طلایی در جهان است که نشان دهنده کنش و عمل و عکس العمل موجود در جهان است. اگر در حق کسی خوبی کرده اید باید بدانید جهان و کارما این خوبی را به شما برمی گرداند.

قانون رشد:

در این قانون کارما به رشد و تغییر اشاره می شود و اینگونه بیان شده است که اگر می خواهید در زندگی رشد و پیشرفت داشته باشید باید به تغییر خودتان دست بزنید و زمانی که توانستید خودتان را تغییر دهید می توانید بر روی دیگران نیز تاثیر بگذارید.

قانون کارما در دنیا

قانون الهام:

اشاره به انرژی که صرف انجام دادن کارها می کنید دارد یعنی شما برای انجام هر کار اگر انرژی زیادی را صرف کنید به همان اندازه نیز نتیجه آن را دریافت می کنید.

قانون مسئولیت:

هر فردی در زندگی با مسئول اشتباهاتی باشد که انجام می دهد و دیگران نباید اشتباهات اطرافیان را پاسخگو باشند. در حقیقت در اینگونه از قوانین ما در محدوده عمل خود احاطه شده ایم و عمل ما و خود ما تعیین کننده کیفیت جهانی است که برای خودمان می سازیم.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.