دسته ها
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

آیا ازدواج درونگرا با برونگرا درست است؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲ اسفند ۱۳۹۷
  • ۰

ازدواج زمانی می تواند به موفقیت بیانجامد که دو نفر دارای تفاهمات و اشتراکات زیادی با یکدیگر باشند. درونگرایی و یا برونگرایی در دست یابی به این تفاهمات موثر است که در اینجا به بحث درباره ازدواج درونگرا با برونگرا می پردازیم.

ویژگی شخصیتی افراد به دو دسته کلی درونگرا و برونگرا تقسیم بندی می شود که هر یک از این تیپ های شخصیتی دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند. این دو تیپ شخصیتی در برخی از موارد نیز دارای تضادهایی هستند که در ازدواج توصیه می شود دو تیپ شخصیتی یکسان با یکدیگر ازدوتاج کنند و زمانی که شاهد ازدواج درونگرا با برونگرا هستیم ممکن است با تفاهم های کمتری رو به رو شویم.

 ازدواج درونگرا و برونگرا

ازدواج افراد درونگرا با برونگرا:

ازدواج دو تیپ شخصیتی متفاوت در صورتی می تواند درست باشد که این دو نفر به خوبی به ویژگی های شخصیتی فرد مقابلشان آگاه باشند و آن را بپذیرند. بی تردید مهم ترین مشکلی که در بین زوج ها می تواند موجب تخریب یک رابطه باشد همین عدم شناخت کافی است که موجب می شود تا با نداشتن درک صحیح از یکدیگر به اختلاف بخورند.

ابتدا بهتر است توضیح مختصری از تیپ های شخصیتی مختلف داشته باشیم تا به درک بهتری در رابطه با این دسته بندی شخصیتی برسید. در تیپ های شخصیتی برونگرا ما با افرادی رو به رو هستیم که دارای هیجانات و روابط اجتماعی بالا هستند و به خوبی می توانند احساسات خود را منتقل کنند و در مقابل نیز تیپ های شخصیتی درونگرا نمی توانند به خوبی احساساتشان را بروز دهند و درونگرایی دارند.

با توجه به این توضیحات می توان به این برداشت رسید که ازدواج درونگرا با برونگرا می تواند چه سختی هایی داشته باشد و ما چگونه باید در اینگونه ازدواج ها عمل کنیم.

ازدواج درونگرا با برونگرا

آزادی شخصیتی:

شما در اینگونه از ازدواج ها باید ابتدا آزادی عمل را به فرد مقابل خود بدهید و با این عقیده وارد رابطه شوید که من این دسته از ویژگی های همسر درونگرا یا برونگرای خود را پذیرفته ام و نباید به هیچ آن شخصیت و احساسات او را تخریب و نابود کنید.

با یکدیگر بیشتر صحبت کنید:

این موضوع که هر یک از شما باید در رابطه زناشویی خود صبر و حوصله داشته باشید موضوعی است کاملا منطقی و تاثیرگذار در زندگی مشترک. زمان های بیشتری با یکدیگر صحبت کنید و به علایق و خواسته های یکدیگر بیشتر پی ببرید. اگر همسر دوست دارد مدتی را تنها باشد این حق را به او بدهید یا اگر دوست دارد با یکدیگر به مسافرت بروید باید این امکان را در اختیار او قرار دهید و اینگونه باید تیپ شخصیتی متفاوت همسر خود را بپذیرید.

تیپ شخصیتی مختلف

بررسی تفاوت ها:

شما یک زوج استثنایی و خاص هستید زیرا ازدواج شما از نوع ازدواج درونگرا با برونگرا است که ممکن است در خیلی از مسائل با یکدیگر متفاوت باشید. به عنوان مثال شما ممکن است در شیوه حرف زدن، تفریحات، پوشش، محبت کردن و … همسری متفاوت از خود داشته باشید.

زوج هایی می توانند با وجود تیپ های شخصیتی متفاوت یکدیگر خوشبخت شوند که این تفاوت ها را بررسی کنند و برای نگهداری رابطه به یکدیگر فرصت بیشتری دهند.

در حل مشکل صبور باشید:

فرد درونگرا هنگام بروز مشکل ممکن است سکوت کند و واکنشی نشان ندهد اما شما با برونگرایی خود سعی دارید موضوع را سریعا حل و فصل کنید. در اینجا باید کمی به همسر خود فرصت و زمان بدهید که مشکل را بررسی کند و اظهار نظر نماید.

ازدواج شخصیت های متفاوت

تغییر را کنار بگذارید:

این تلاش که شما می خواهید همسر خود را تغییر دهید اشتباه است زیرا در ازدواج درونگرا با برونگرا فرد دوست دارد تا او را باور کنید و نسبت به او اعتماد داشته باشید.

تفریحات درست:

شاید یکی دیگر از مشکلتی که شما بعد از داشتن یک ازدواج درونگرا با برونگرا شاهد آن هستید تفاوت در تفریحات است و این موضوع می تواند گاهی منجر به بحث شود. تفریحاتی را در زندگی انتخاب کنید که مورد علاقه هر دو باشد یا گاهی به میل همسرتان و بر خلاف علاقه خود عمل کنید تا احساس بهتری پیدا کند.

شاید به عنوان یک همسر بهتر است بدانید که افراد با شخصیت های درونگرا دارای چه ویژگی های متفاوتی هستند و این گاهی می تواند بیشتر به شما کمک کند. پس بهتر است در این رابطه بیشتر آگاه و مطلع شوید تا همسرتان را بشناسید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.