دسته ها
سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

علت تلخ شدن لیمو شیرین چیست؟

  • سمیه نیک فرجام
  • 5 ژانویه 2019
  • ۰

تلخ شدن گریپ فروت، لیمو شیرین و نارنج به علت تغییرات آنتی اکسیدانی است و بروز این امر نباید موجب نگرانی شما و ترس از در خطر افتادن سلامتی باشد. لیمو شیرین در صورت تلخ شدن نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و مانعی وجود ندارد.

برش خوردن مرکبات و میوه های قلیایی که دارای مقادیر نارینجین هستند موجب می شود تا با قرار گرفتن در معرض هوا طعم آن تلخ شود. علت این امر وجود این ترکیبات در لیمو شیرین است که در صورت ترکیب شدن با هوا می توان علت تلخ شدن لیمو شیرین را بروز چنین ترکیبی دانست. هر چند که با وجود تلخ شدن اینگونه از مرکبات می توانید آنها را استفاده کنید و مشکلی برای سلامت شما نخواهد داشت اما برخی از افراد از بروز این امر نگران هستند.

 تلخ شدن لیمو شیرین چه دلیلی دارد

دلیل تلخ شدن لیمو شیرین:

همچنین وجود لیمونین و نارینژن نیز در ترکیبات لیمو شیرین از علت های دیگر تلخ شدن آن است لیمونین از ترکیبات آلی است که گیاهان و مرکبات است که دارای خاصیت ضد تومور نیز می باشد. نارینژین نیز نوعی از فلاوونوئید است که با خواص آنتی اکسیدانی برای سلامت بدن مفید است.

وجود این دو ترکیب می تواند سیستم دفاعی بدن را بسیار قوی کند و در برابر بیماری های مختلف و خطرناک ایمنی بدن را حفظ می کند.

تلخ شدن میوه لیمو شیرین

لیمونین:

همانطور که بیان شد یکی از علت های تلخ شدن لیمو شیرین وجود لیمونین در لیمو شیرین است این ماده علاوه بر لیمو شیرین در زیره، هل، نعنا، ترنج، گریپ فرود، آویشن نیز یافت می شود. تحقیقات نشان داده است که مصرف این ماده می تواند موجب پیشگیری از سرطان شود همچنین موجب بهبود دستگاه گوارش خواهد شد.

کاهش وزن و سوء هاضمه، پیشگیری از ناراحتی معده، ضد قارچ، ضد افسردگی و بالا بردن قدرت دفاعی سیستم ایمنی از دیگر خواص درمانی این مرکبات است.

تلخ بودن لیمو شیرین به چه علت است

نارینژین:

از مهم ترین مواد معدنی که در نارینژین دیده می شود ویتامین C  است که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل می کند. برای رفع التهاب ها، ویروس ها و مهار کننده آنزیم ها می توانید از این ماده موجود در لیمو شیرین استفاده کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.