دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

با روش ها و شرایط مهاجرت به سوئیس آشنا شوید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۲ دی ۱۳۹۷
  • ۰

سوئیس از کشورهای کوهستانی است که در مرکز اروپا واقع شده است و به دلیل هم مرز بودن با آلمان، اتریش و لیخن اشتاین محل بسیاری از مهاجران است که با پذیرفتن شرایط مهاجرت به سوئیس در این کشور اقامت می کنند.

راه های مختلفی برای مهاجرت کردن به کشور سوئیس وجود دارد که از جمله آن می توان به مهاجرت از طریق کار، تحصیل، ازدواج و تولد فرزند اشاره کرد. در شرایط مهاجرت به سوئیس مکن است برای پذیرش در شهرهای مختلف شرایط گوناگونی دیده شود به طور مثال مهاجران کانتون باید یک دوره بدون وقفه در این شهر اقامت داشته باشند تا ویزای اقامت بگیرند. مهاجرت کردن به سوئیس

شرایط مهاجرت به سوئیس:

افرادی با شرایط خاص که همسر یا فرزند آنها دارای تابعیت سوئیس است می توانند به سادگی ویزای اقامتی دریافت کنند و از طریق اعضای خانواده خود اقدام به مهاجرت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به سوئیس شما باید به مراکز حقوقی در این زمینه مراجعه کنید.

مهاجرت از طریق ازدواج:

یکی از شرایط مهاجرت به کشور سوئیس و پذیرش اقامت در آن، ازدواج با فرد دارای تابعیت سوئیس می باشد و از شرایط این نوع مهاجرت این است که فرد تابع سوئیسی باید در این کشور به مدت ۱ سال زندگی کرده باشد و مدارک لازم برای ثبت ازدواج را ارائه دهید.

شرایط مهاجرت به سوئیس چیست

در برخی از موارد نیز فرد از طریق خانواده خود می تواند به این کشور مهاجرت کند که خانواده او برای  حداقل به مدت ۶ سال در این کشور زندگی کرده باشند.

مهاجرت از طریق اقامت ۱۲ ساله:

مهاجرانی که به مدت ۱۲ سال در سوئیس اقامت دارند می تواند تابعیت و حق شهروندی در این کشور را دریافت کنید که با درخواست از سه طریق ایالت، کنفدراسیون و کمون می توانید تابعیت دریافت کنید که با ارائه درخواست این مراحل آغاز می شود.

مهاجرت از طریق کار:

برای این نوع مهاجرت می توانید از طریق کارفرمای خود در سوئیس اقدام کنید که از طریق درخواست همکاری با شما می تواند ویزای اقامت شما را دریافت کند که این کارفرما باید در انجمن های تجاری مشغول به فعالیت باشد.

  •  آرون گروپس

مهاجرت کردن به سوئیس

مهاجرت تحصیلی:

شرط لازم برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس قبول شدن معدل شما در دانشگاه های معتبر این کشور است که در تمام مقاطع تحصیلی این نوع مهاجرت قابل پذیرش است.

در این کشور شرایطی برای محصلان و دانشجویان فراهم می شود که از طریق آن می توانید به صورت پاره وقت مشغول به کار باشید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

در این نوع از مهاجرت مشا می توانید در بخش های مختلفی سرمایه گذاری کنید و با شرمیاه گذاری در بخش های خصوصی و داشتن قراردادهای سرمایه ای عظیم و همچنین راه اندازی کسب و کاری در سوئیس شاین کار را انجام دهید و ویزای اقامت خود را دریافت کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *