دسته ها
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

بررسی ممنوع الخروج بودن با دو روش استعلام اینترنتی و تلفنی

  • مرضیه نوروزیان
  • ۱۷ مهر ۱۳۹۷
  • ۰

برای افراد بسیاری پیش آمده که با اتمام کارهای مهاجرت، با ممنوع الخروج بودن از کشور مواجه شده اند. این گونه افراد باید قبل از اقدام به مهاجرت از وضعیت و شرایط خروج آگاه می شدند. برای بررسی ممنوع الخروج بودن از کشور ما را تا پایان مطلب دنبال بفرمایید.

همه ما با لغت ممنوع الخروج آشنایی داریم و آن را بارها و بارها شنیده ایم. لذا بررسی ممنوع الخروج بودن، قبل از انجام کارهای اقامتی و مهاجرتی اهمیت دارد. برای یک سفر موفق، باید ابتدا از وضعیت مهاجرتی خود استعلام کنید.

بررسی ممنوع الخروج بودن از کشور

برای اطلاع از ممنوع الخروج بودن از دو روش اینترنتی و تلفنی کمک گرفته می شود. البته این دو روش نسبتاً مدرن هستند و شما را از رفتن به اداره ها و سازمان ها تا حد زیادی بی نیاز می کنند. ضمن اینکه سریع تر وضعیت خروج از کشور شما را مورد ارزیابی قرار می دهند و مسلماً نتیجه نیز به سرعت در اختیار شما قرار می گیرد.
بررسی ممنوع الخروج بودن
اگر قرار باشد در آخرین لحظات، آن هم در گیت فرودگاه متوجه ممنوع الخروجی شوید، حقیقتاً متضرر می شوید و تمام برنامه های مسافرتی، کاری، تفریحی و یا هر آن چه که برای آن قصد خروج از کشور را دارید، به تعویق می افتد و کنسل می گردد. این در حالی است که بعضی از این امور اهمیت زیادی دارند و شما برای انجام آن باید در اسرع وقت حاضر شوید.
استعلام ممنوعیت خروج از کشور

استعلام تلفنی و بررسی ممنوع الخروجی

استعلام تلفنی قبل از اینترنت برای بررسی وضعیت خروج مورد استفاده بود اما چون در این موارد اطلاعات فرد اخذ می شد، سوء استفاده از اطلاعات بسیار زیاد شد و کم کم منسوخ گردید. در این روش فرد با اداره گذرنامه تماس می گرفت و آن گاه شماره پاسپورت و شماره ملی خود را اعلام می کرد.

استعلام حضوری

در روش سنتی نیز فرد روانه اداره گذرنامه می شد و مستقیماً اقدام به بررسی ممنوع الخروج بودن می کرد. بهتر است پیش از جمع آوری مدارک برای گذرنامه، از ممنوع الخروج نبودن خود مطمئن شوید.

استعلام اینترنتی

برای استعلام اینترنتی باید به سایت exitban.ssaa.ir (سازمان ثبت اسناد املاک کشور) بروید. با وارد کردن اطلاعات شخصی، می توانید وضعیت خروج خود از کشور را بررسی کنید.

استعلام اینترنتی ممنوع الخروج بودن

چرا یک فرد ممنوع الخروج می گردد؟

ممنوع الخروج بودن در پی دستورات قضایی و دولتی، مجرم بودن، نداشتن اجازه نامه از قیم یا سرپرست، موارد امنیتی و صلاح دید کشوری، بدهکاری های مالیاتی به دولت و فعالیت های سیاسی صادر می گردد. البته روش اینترنتی و تلفنی برای استعلام گرفتن خیلی معتبر نیستند و فرد بهتر است با در دست داشتن مدارک لازم، شخصاً به اداره گذرنامه مراجعه و از وضعیت خروج خود آگاه شود.
امیدواریم در این مقاله به طور خلاصه با روش های استعلام ممنوع الخروج بودن آشنا شده باشید. توجه داشته باشید وضعیت خروج شما از کشور حتی در صورت ممنوعیت ابلاغ نمی گردد. از این رو شما برای انجام کارهای مهاجرتی باید به فکر این استعلام باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید آن ها را برطرف سازید.

  •  قاصدک 24
  •  بلیط کیش

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.