دسته ها
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱

آنچه باید درباره مهاجرت به بلژیک بدانید

 • سمیه نیک فرجام
 • ۸ آذر ۱۳۹۷
 • ۰

کشور بلژیک از کشورهای اتحادیه اروپا است که یک کشور سلطنتی به شمار می رود و دارای تمدن و فرهنگ غنی است حکومت این دولت سلطنتی و دارای دموکراسی است و به این دلیل نرخ پایینی از بیکاری در این کشور وجود دارد مهاجرت به بلژیک رو به افزایش است.

کشور بلژیک به لحاظ اقتصادی دارای وضعیت مطلوبی است و دارای نرخ ۸/۱ بیکاری است و تورم نیز ۱/۸ درصد که نشان دهند ه آمار خوبی است و وضعیت بالای اقتصادی این کشور را نشان می دهد و صنعت این کشور در زمینه فولاد، تولیدات الماس، مواد شیمیایی،منسوجات،فلزات و نفت است که این صنعت صادراتی در کشور بلژیک موجب رونق اقتصادی آن شده و است و بیشتر مهاجران را به مهاجرت به بلژیک ترغیب می کند.

مهاجرت به بلژیک

شرایط مهاجرت به بلژیک:

به طور کلی ۳ نوع ویزا برای سفر به بلژیک وجود دارد که با دارا بودن هر یک از اتین ویزاها می توانید به مدت ۹۰ روز در بلژیک بمانید که بیشتر برای توریست ها مورد کاربرد است. نوعی دیگر از دریافت ویزای بلژیک، ویزای ۹۰ روزه است که برای مهاجرانی است که با درخواست کار می توانند این ویزا را داشته باشند. نوع دیگر از ویزا برای مهاجرت به این کشور ویزای کاری است که شرایط معتبر کاری یا تحصیلی را نیازمند است.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

مهاجرت به کشور بلژیک به شکل های مختلفی امکان پذیر است که با توجه به شرایط فرد مهاجر می توان از هر یک از راه های درست برای دریافت ویزای اقامت در این کشور اقدام نمود.

سفر به بلژیک

مهاجرت از طریق تحصیل:

در این نوع مهاجرت برای دانش آموزانی که به عنوان شهروند سوئیسی محسوب می شوند دریافت ویزا نیاز نیست اما باید در یکی از مراکز آموزشی یا دانشگاه های این کشور پذیرفته شوند. و برای مهاجرانی که غیر سوئیسی هستند باید ویزای نوع D داشته باشند که از طریق سفارت این کشور می توانند آن را درخواست و دریافت کنند. از شرایط پذیرش ویزای تحصیلی در این کشور به تحصیل حرفه ای، داشتن منابع مالی، داشتن بیمه سلامت، نداشتن سابقه کیفری و ارائه مدارک تحصیلی و نامه پذیرش در موسسه بلژیکی اشاره کرد.

برخی از دانش آموزان در این کشور از طریق بورس تحصیلی اقدام به دریافت ویزا می کنند که بعد از سفر به بلژیک سوابق تحقیقی و مدارک تحصیلی خود را به شهرداری این کشور برده و درخواست اقامت می کنید.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

دریافت اقامت بلژیک

مهاجرت از طریق کارآموزی:

برای دریافت این ویزا باید از طریق درخواست یک شرکت بلژیکی به شروع همکاری با این شرکت اقدام کنید و با ارسال نامه درخواست همکاری می توانید ویزای بلژیک را دریافت کنید. برای مهاجرت به بلژیک از طریق کار سه نوع ویزا می توان دریافت کرد ویزای مشاغل خاص و درخواست همکاری از یک کارفرمای بلژیکی، ویزای کاری از طریق مهارت و تخصص و ویزای مجوز کار برای افراد پناهنده از انواع ویزای کاری بلژیک است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

سرمایه گذاری در این کشور باید به مدت ۳ سال باشد که می تواند سرمایه گذاری در شرکت ها باشد داشتن سابقه تجاری و نداشتن سابقه کیفری از شرایط خاص برای اقدام به دریافت این ویزا است.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.