دسته ها
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

معرفی جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی سن پترزبورگ

  • سمیه نیک فرجام
  • ۹ مهر ۱۳۹۷
  • ۰

سن پترزبورگ از شهرهای بزرگ و مهم روسیه است و در سال ۱۹۸۲ به عنوان پایتخت این کشور به رسمیت شناخته شده بود و در زمان جنگ میان نازی ها نقش مهمی را ایفا کرده است و به این دلیل که در گذشته پایتخت روسیه بوده است بیشتر مکان های دیدنی سن پترزبورگ دارای جنبه فرهنگی است.

مکان های دیدنی سن پترزبورگ بسیار زیبا و حیرت انگیز هستند این شهر بزرگ با جاذبه های مدرن و تاریخی خود گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند و از قطب های مهم گردشگری به شمار می رود. این شهر بسیار تاریخی است و به لحاظ فرهنگی دارای ارزشی دیرینه و بسیار است در این شهر به خوبی می توان تمدن غنی و هنر پر عمق روسیه را دید و این تمدن چند هزار ساله را تحسین کرد.

  روسیه و سن پترزبورگ

مکان های دیدنی سن پترزبورگ:

در سن پترزبورگ می توانید از موزه ها با آثار تاریخی و هنری ارزشمند دیدن کنید همچنین برای افرادی که به طبیعت گردی علاقه مند هستند می توان سواحل دریا و پارک های طبیعی را در این شهر پیشنهاد کرد که دارای امکانات مدرن برای گردشگران هستند.

خیابان نوسکی پراسپکت:

این خیابان از بزرگ ترین و معروف ترین خیابان های سن پترزبورگ است که از قرن نوزدهم باقی مانده است این خیابان دارای جاذبه های خاص خود است و به دلیل برخورداری از مراکز خرید مورد توجه بیشتر گردشگران است.

چشم انداز سن پترزبورگ

موزه هرمیتاژ:

این موزه از زیباترین جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ با جاذبه های تاریخی است و به موزه فرهنگ و هنر شناخته می شود این موزه توسط کاترین کبیر راه اندازی و نگهداری می شده است و اکنون مجموعه ای ارزشمند از آثار هنری و نقاشی در این موزه نگهداری می شود.

دیدنی های زیبای سن پترزبورگ

 

کلیسای جامع کازان:

از کلیساهای زیبا در جهان با معماری ویژه می توان کلیسای کازان را نام برد که از شاهکارهای معماری در روسیه است و محلی برای عبادت فرقه ارتدوکس است.

جذابیت های خاص در سن پترزبورگ

کلیسای سنت ایزاک:

این کلیسا نیز از بزرگ ترین کلیساها در جهان است و برای ارتدوکس ها در نظر گرفته شده است. سبک زیبا و خاص معماری این کلیسا آن را به  یکی از مکان های دیدنی سن پترزبورگ با جاذبه های خاص تبدیل کرده است.

کلیسای تاریخی سن پترزبورگ

قصر کاترین:

این قصر در یکی از روستاهای سن پترزبورگ قرار دارد و از دوران امپراطوری در این کشور باقی مانده است این قصر زیبا دارای معماری رویایی با اتاق های زیبا و پارک بی نظیر است که هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران است.

دیدنی های ارزشمند سن پترزبورگ

قلعه پیتر و پاول:

این قلعه دژ اصلی شهر است که از زمان پتر کبیر درست شده است و به منظور نظامی بنا شده است اما اکنون به عنوان زندان این شهر برای محل نگهداری زندانیان در نظر گرفته شده است.

مناطق توریستی سن پترزبورگ

قصر بزرگ و پارک پیتر:

این باغ بسیار بزرگ دارای چشم اندازی رویایی است و درون باغ قصری با معماری بزرگ قرار گرفته است که قدمت آن به قرن نوزدهم باز می گردد در فضای بیرونی این قصر شاهد آبنما و نقاشی های و مجسمه های متنوع هستید.

سن پترزبورگ و مکان های دیدنی

کلبه پتر کبیر:

از دیگر مکان های دیدنی سن پترزبورگ با ارزش تاریخی می توان به این کلبه که کاخ امپراطوری سن پترزبورگ و پتر کبیر بوده است اشاره کنیم این کاخ دارای سه اتاق با قسمت های نشیمن، اتاق مطالعه و اتاق خواب است.

کلبه پتر کبیر سن پترزبورگ

اداره نیروی دریایی:

این اداره بزرگ و مهم در سال ۱۷۰۴ دایر شده است و در معماری این بنا از طلاکاری های زیبا به کار برده شده است که بسیار جلب توجه می کند در این منطقه امکانات مختلف دریایی و کشتی های مجهز دیده می شوند.

مکان های دیدنی سن پترزبورگ

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.