دسته ها
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

تنهایی انسان در کیهان واقعیت یا تخیل؟

  • زهره امامی
  • ۱۶ تیر ۱۳۹۷
  • ۰

«ایلان ماسک» (Elon Musk) موسس و مدیر شرکت فضایی اسپیس ایکس طی یک تحقیقات گفت احتمال این که زمین با عوامل انسانی چون بمب اتم و یا طوفان خورشیدی از بین برود زیاد است اما باید توجه داشت تا جلوی انقراض نسل انسان گرفته شود.

ایلان ماسک تصمیم دارد تا فضاپیمایی را طراحی کند که قادر به حمل ۱۰۰ انسان و ۱۵۰ تن بار باشد. انستیتو تحقیقات تازه ای را در دانشگاه اکسفورد انجام داد و نتیجه آن احتمال ۲۰ درصدی تنهایی انسان در کیهان است.

انسان در کیهان تنها می ماند

ایلان ماسک در این باره گفت:

«مشخص نیست که آیا ما تنها تمدن زنده در جهان قابل مشاهده هستیم، ولی شانس اینکه تنها باشیم، اهمیت اینکه زندگی را به فراتر از زمین ببریم بیشتر می‌کند.»

وی افزود:

«به همین دلیل باید چراغ موجود هوشمند را با تبدیل شدن به یک تمدن که در فضا سفر می‌کند و گسترش زندگی به دیگر سیارات، زنده نگه داریم.»

انسان در کیهان تنها می ماند

طبق آخرین بررسی ها اعلام شده است که تمدن های هوشمند خود را از طریق های مختلفی چون تغییرات اقلیمی، تمام کردن منابع یا سلاح‌های هسته‌ای نابود می کنند. همینطور این تمدن ها نژاد های دیگر را قبل از این که تهدیدی برایشان داشته باشد از بین می برند در حالی که باید به طور مثال چرخه غذایی به طور طبیعی در گردش باشد.

انسان در کیهان تنها می ماند

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.