دسته ها
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

راهنمای کاشت طالبی در گلدان

  • نرگس کوهستانیان
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
  • ۰

برای کاشت طالبی اول گلدان را پر از خاک غنی باغچه کرده و سپس دانه را تا عمق ۳ سانتی متر در آن قرار می دهیم و بعد لایه نازکی از خاک را روی آن می پوشانیم. برای رشد بهتر طالبی باید درجه حرارت در روز ۳۰ سانتی گراد و در شب ۲۳ سانتی گراد  باشد. حدود ۲ الی ۴ ماه طول می کشد تا طالبی ها به ثمر برسند.

در این مقاله می خواهیم به ارائه آموزش کاشت طالبی در منزل بپردازیم. شاید خیلی از شما علاقه مند باشید طالبی را در گلدان بکارید. لذا پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را مطالعه کنید و با بهترین روش ها برای کاشتن طالبی آشنا شوید.

آموزش کاشت طالبی در گلدان

طالبی در نواحی با آب و هوای گرم و یا استوایی کاشته می شود. اما می توان در منطقه ای با آب و هوای سرد آن را در گلدان در داخل منزل یا گلخانه خود بکارید.

میوه طالبی و پرورش آن

ابتدا گلدان را پر از خاک غنی باغچه می کنید. توجه داشته باشید برای یک گیاه یک گلدان لازم است. دانه های طالبی را در تا عمق ۳ سانتی متری در خاک گلدان قرار می دهیم. و کمی خاک روی آن ها بپاشید. خاک باید مرطوب باشد. گلدان باید در معرض نور خورشید باشد.

کاشت طالبی نیازمند دمای ۳۰ درجه سانتی گراد در روز و ۲۳ درجه سانتی گراد در شب است. وقتی نهال طالبی بزرگ شد آن را باید به داخل گلدان های بزرگتری انتقال بدهید. مدت زمان به ثمر رسیدن میوه طالبی بین ۲ الی ۴ ماه است.

دانه های طالبی

کاشت طالبی

نکات مهم و هشدار ها در هنگام کاشت و برداشت طالبی

وقتی می خواهید بدانید میوه های طالبی رسیده اند یا نه آن را بو می کنید. اگر عطر شیرینی داشت و پوست آن در آستانه ترک کردن باشد یعنی میوه رسیده است.

برای بهتر رشد کردن میوه لازم است یک داربست به صورت عمودی در گلدان قرار دهیم. چون درست کردن داربست میوه طالبی را از هجوم حشرات و کرم ها و نیز آفت های دیگر دور نگه می دارد.

اگر چنانچه حشره ای مانند کرم عنکبوتی و مگس های سفید به میوه در حال رشد طالبی حمله ور شد، از ورود آن ها جلوگیری و با آن ها مقابله کنید.

طالبی و نحوه کاشت آن

امیدواریم مطالعه این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد و پاسخ سئوالات خود را در مورد نحوه کاشت و برداشت طالبی دریافت کرده باشید. حال پیشنهاد می کنیم به بخش پرورش گل و گیاه مجله آرگا مراجعه نمایید و از دیگر آموزش های ارائه شده در این زمینه نهایت استفاده را ببرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
مطالب پیشنهادی
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.