دسته ها
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

10 نکته مهم برای بالا بردن کارایی در امتحان دادن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳ خرداد ۱۳۹۷
  • ۰

بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در هنگام امتحان دادن کارایی خود را از دست می دهند در چنین مواقعی می توانید با به کار بردن تکنیک هایی کاربردی به افزایش کارایی دانش آموز کمک خواهند کرد.

کنترل استرس و غلبه بر آن از عوامل مهمی است که می تواند به بالا بردن کارایی فرد در جلسه امتحان کمک کند در ادمه با نکات مهم دیگری در این زمینه آشنا خواهید شد.

کارایی در امتحان دادن

1- خواب کافی:

افرادی که در شب قبل از امتحان خواب کافی دارند توانایی ذهنی آنها به میزان بیشتری افزایش می یابد و قدرت تمرکز در آنها بیشتر می شود افرادی که در شب قبل از امتحام دچار بد خوابی می شوند با مشکلات بیشتری در این زمینه رو به رو هستند.

2- ورزش کردن:

قرار دادن برنامه ورزشی به مدت 30 دقیقه و استفاده از ورزش های هوازی سیستم گردش خون را در بدن ما به جریان انداخته و تأثیرات مثبتی را ایجاد خواهد کرد. ورزش این امکان را فراهم می کند تا بر استرس خود غلبه کنید.

3- خوردن آب:

خوردن آب به میزان کافی از نکات دیگری است که قدرت فکر و عمل را در شما بیشتر می کند خوردن روزانه چند لیوان آب یا سایر مایعات می تواند به عملکرد بهتر بدن شما کمک کند.

4- خوشحالی از خوب امتحان دادن:

بیشتر افرادی که استرس امتحان را تحمل می کنند نسبت به اطرافیان خود بی ملاحظه می شوند و تصور دارند که اطرافیان از بد امتحان دادن او خوشحال خواهند شد.

5- تمرکز بر روی دانسته ها:

این امکان وجود دارد که شما تنها بخشی از دروس را متوجه شوید بنابراین با تمرکز بر روی مطالبی که هنوز به خاطر نسپرده اید بیشتر به استرس خود اضافه می کنید.

  •  آرون گروپس

کارایی در امتحان دادن

6- خوردن صبحانه کامل:

صبحانه می تواند مهم ترین نکته در روز امتحان باشد نخوردن صبحانه موجب ایجاد ضعف و عدم تمرکز شما خواهد شد که در نتیجه آن به کاهش عملکرد مناسب شما منجر می شود.

7- مصرف کمتر کافئین:

این نوشیدنی محرک در زمانی کوتاه موجب ایجاد حس شادابی در افراد می شود اما مصرف مکرر آن نیز می تواند عواقب جبران ناچذیری را به همراه داشته باشد.

8- بعد از امتحان به خانه بروید:

برخی از افراد بعد از امتحان در جو دوستان دچار استرس و تنش می شوند بنابراین می توانید بلافاصله به منزل بر گردید و محیطی آرام را در منزل تجربه کنید.

9- نفس عمیق کشیدن:

اگر در جلسه امتحان با سؤالاتی مواجه شدید که جواب آن را نمی دانستید به طور مرتب نفس عمیق بکشید و با رساندن اکسیژن به مغز استرس خود را کاهش دهید.

10- مراقبت از انگشتان:

اگر از آن دسته از افراد هستید که در هنگام پاسخ دادن به سؤالات دست شما دچار مشکل می شود کمی به خودتان استراحت دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *