دسته ها
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

با داشتن نشانه های زیر می توانید رهبری خوب باشید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

رهبران موفق در جهان دارای ویژگی های شخصیتی و عملکردی مشابهی هستند که برای آنان مقبولیت از سمت کارکنان را به همراه داشته است.

مهارت درست رهبری کردن می تواند یک گروه کاری و فعال را به موفقیت نزدیک تر کند شیوه رفتاری شما با دیگران می تواند به قدرت و محبوبیت شما اضافه کند.

نشانه های رهبری خوب

1- به چالش کشیدن فرضیات:

این دسته از افراد سعی ندارند تا نظرات غیر قابل تغییر و بدون انعطاف داشته باشند بلکه در مقابل سعی دارند تا با بهره گیری از نظرات دیگران تغییرات مثبت و سازنده ای در خود ایجاد کنند. این رهبران از یادگیری بیشتر لذت می برند و بیشتر وقت خود را صرف یادگیری از دیگران می کنند.

2- افرادی ساده و دست یافتنی هستند:

وجود شخصیتی شفاف در این افراد یک ویژگی بارز و مثبت محسوب می شود این رهبران با سادگی و دست یافتنی بودن خود می توانند ویژگی های اخلاقی درستی را به کارکنان انتقال دهند و شخصیت آنها را در جهتی صحیح تغییر دهند. داشتن روابط عاطفی بالا با کارکنان و تبادل نظرات در این افراد بسیار دیده می شود.

3- یادگیری فعال:

استفاده از فرصت های مختلف برای بدست آوردن تجارب و مهارت های جدید قابلیتی است که به موفقیت رهبران پر نفوذ منجر شده است داشتن این روحیه یادگیری و انتقال آن به کارکنان تکاپوی بیشتری به سازمان خواهد داد.

4- انتخاب دقیق منتورها:

منتورها در کنار رهبران بزرگ به عنوان یک راهنما و کمک کننده عمل می کنند این دسته از مشاوران و همراهان دارای اطلاعات گسترده هستند که می توانند در زمینه های مختلف به عنوان یک راهنمای با تدبیر همپای با رهبر باشند.

یکی از دلایلی که باعث شکست گروه استارتاپ ها شد نبود مشاوران و راهنمایان با تجربه ای بود که می توانستند در شرایط بحرانی با ارائه راهکارهای احتمالی مشکلات پیش روی این گروه ها را حل کنند.

  •  آرون گروپس

5- ارتباطی مؤثر و قوی:

در سازمان هایی توسط افرادی شایسته رهبری می شوند شما می توانید شاهد روابطی سازنده و قوی باشید که در میان سطح های مختلف سازمان به چشم می خورد و در نهایت  در رأس می توانید این ارتباط را با رهبر مشاهده کنید.

6- خدمت به دیگران:

تصور اکثر افراد از رهبری، فردی است که مسؤلیت های مختلف را برای دیگران تعیین می کند و دیگران موظف به انجام آن خواهند بود در صورتی که رهبران موفق در جهان خود را به عنوان یک خدمت گذار در نظر می گیرند و از این مقام برای بهبود شرایط استفاده می کنند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *