دسته ها
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

عضوی جدید در بدن انسان کشف شد!

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی بشر به تحقیقات جدید و جالبی دست یافته است که تغییرات گسترده ای را به وجود اورده است برخی از دانشمندان در تحقیقات خود به کشف عضو جدیدی در بدن انسان دست یافته اند.

با بررسی بافت های زنده در بدن انسان، دانشمندان عضو جدیدی با نام ” اینتر ستیشیوم” را کشف کرده اند که از بافت های پیوندی در بدن انسان است و دارای لایه هایی فشرده و به شکلی ضخیم است.

عضوی جدید از بدن انسان

در بررسی های که توسط میکرو دوربین ها از دستگاه گوارش انسان صورت گرفته است این بافت ها مشاهده شده اند و نتایج جالبی در این زمینه به دست آمده است. نیل دیز یکی از پژوهشگران این مطالعه بیان می کند که این بافت ها در فضاهای سیال بدن انسان قرار دارند و به وسیله کلاژن هایی ضخیم به یکدیگر متصل شده اند و در قسمت های مختلف بدن به عنوان یک محافظ در برابر شوک خارجی عمل می کنند.

پژوهشات نشان می دهد که در صورت وارد شدن آسیبی به این بافت ها، سیال درونی تخلیه می شود و اتصال کلاژن ها از بین می رود علاوه بر این وجود برخی ترک ها به شکل ریز در این بافت ها نشان می دهد که در زمان تخریب این کلاژن ها برخی از بافت ها به شکل ترک هایی باقی خواهند ماند.

بقایای کلاژن های تخریب شده در بافت های زنده مشاهده می شوند و بررسی آنها دربافت های غیر زنده امکان پذیر نمی باشد. طبق گفته های دیز این بافت به عنونان عضوی جدید و پر کاربرد در بدن اسان است که شناسایی عملکرد آن می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار ما قرار دهد.

این بافت ها می تواند موجب انتشار سلول های خطرناک سرطانی در قسمت های مختلف بدن شود و کل بدن را آلوده کند و علت این امر اتصالات شبکه ای این کلاژن ها به یکدیگر است.

  •  آرون گروپس

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *