دسته ها
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

7 رفتار در جامعه که موجب احترام دیگران به شما می شود

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

احترام جزء جدایی ناپذیر از شخصیت هر فرد است و بیشتر افراد دوست دارند تا مورد احترام و ارزش دیگران باشند برای بدست آوردن این احترام ابتدا باید از خودتان شروع کنید تا در نگاه دیگران مورد احترام واقع شوید.

انجام دادن برخی از رفتارها موجب برانگیختن حس احترام اطرافیان نسبت به شما خواهد شد رفتارهایی نظیر مهربانی، کنترل خود، مسؤلیت پذیری و نوع دوستی بر احترام شما می افزاید.

احترام گذاشتن دیگران به شما

1- مهربان بودن:

رفتار مؤدبانه و مهربان بودن با اطرافیان یکی از راه هایی است که شما را مورد احترام و تقدیر قرار خواهد داد مهربان بودن حس خوبی را به دیگران منتقل می کند و متقابلاً موجب دریافت رفتار مؤدبانه از سمت دیگران خواهد شد. احترام یک رفتار متقابل و دو سویه است زمانی که شما دیگران را ارزشمند و محترم می شمارید خودتان نیز در دید دیگران ارزشمند تر خواهید شد.

2- رفتار محترمانه:

زمانی که با فردی در حال تعامل و صحبت کردن هستید به رفتارهای خود توجه بیشتری داشته باشید رفتارهایی مثل: حرف زدن با موبایل، بی توجهی به صحبت های طرف مقابل و بد اخلاقی می تواند در فرد مقابل احساس بی احترامی را به وجود آورد. رعایت این نکات و توجه به این رفتارها بازخوردهای مثبتی از سمت دیگران را به همراه خواهد داشت.

3- گوش کردن به دیگران:

زمانی که دیگران در حال انتقال افکار خود به شما هستند گوش دادن فعال به آنها موجب شکل گیری تعاملی دو طرفه و مثبت خواهد شد در چنین تعاملاتی با پرسیدن سؤال از شخص مقابل حس احترام و ارزشمندی را به او منتقل خواهیدکرد.

4- مفید بودن:

افرادی که برای دیگران مفید هستند و در مواقع نیاز به آنان کمک می کنند احترام بیشتری را دریافت خواهند کرد بنابراین از فرصت های مختلفی برای کمک به دیگران استفاده کنید تا فردی مفید و قابل احترام باشید.

احترام گذاشتن دیگران به شما

  •  آرون گروپس

5- بهانه جویی نکردن:

زمانی که انجام برخی از فعالیت های شما با مشکل روبه رو می شود به دنبال علت های درونی باشید و از بهانه جویی دوری کنید. پذیرفتن مسؤلیت کارها شما را فردی محترم و ارزشمند می کند و باعث جبران اشتباهات شما می شود.

6- کنترل خشم:

عدم کنترل خشم می تواند عواقب جبرا ناپذیری را در روابط شما به وجود آورد سعی در کنترل استرس و خشم موجب تسلط شما بر رفتارتان می شود و در روابط خود سنجیده تر با دیگران برخورد خواهید کرد. زمانی که دچار عصبانیت می شوید با استفاده از روش های کنترل خشم و غلبه بر آن می توانید تصمیماتی سنجیده در روابط خود اتخاذ کنید.

7- به دنبال تغییر خود باشید:

در روابط اجتماعی خود باید ریشه بسیاری از رفتارهای دیگران در خودتان بیابید افرادی که سعی در تغییر رفتارهای خود دارند افرادی منعطف و با ویژگی های شخصیتی مثبت هستند که دارای روابطی گسترده و تأثیرگذار می باشند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *