دسته ها
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

نکاتی کلیدی برای برطرف کردن مشکل بد خوابی در افراد

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

داشتن خواب کافی می تواند بسیاری از فشارها و تنش های موجود در زندگی انسان را کاهش دهد افرادی که مشکلات بد خوابی دارند در گذر زمان دچار مشکلات فراوانی می شوند که زندگی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد.

تحقیقات نشان داده که با وجود تنش های مختلفی که افراد در جامعه حاضر تحمل می کنند مشکل بد خوابی می تواند بر این مشکلات بیافزاید افرادی که دارای چنین مشکلاتی هستند می توانند با استفاده از راهکارهایی بر بد خوابی غلبه کنند.

برطرف کردن مشکل بد خوابی

1- مطالعه قبل از خواب:

تحقیقات مختلف نشان می دهد که خواندن کتاب می تواند استرس و اضطراب را از افراد دور کند و با به دست آوردن تمرکز، به ایجاد آرامش روانی کمک کند. انجام این کار قبل از خواب می تواند آشفتگی های فکری را از شما دور کند و ذهن شما را برای خواب آماده کند.

2- استفاده کمتر از موبایل قبل از خواب:

استفاده از وسایلی مانند: موبایل، تبلت و لپ تاپ ذهن شما را بیدار می کند و به دلیل وجود نور اضافی مانع ترشح هورمون های خواب خواهد شد کنترل این موضوع می تواند کمک زیادی به رفع مشکل بد خوابی شما کند.

3- استفاده از عینک مخصوص در برابر نور مصنوعی:

استفاده از نورهای آبی و نورهای مصنوعی در محیط اتاق خواب موجب ایجاد مشکلات بد خوابی خواهد شد اگر در اطراف شما نورهای مصنوعی وجود دارند با استفاده از عینک های فیلتر نور می توانید عوارض آن را کاهش دهید.

4- خواب کوتاه 20 دقیقه ای در عصر:

طبق تحقیقاتی که توسط گروه نروفیزیولوژی صورت گرفته است افرادی که در وعده های عصر خواب 20 دقیقه ای دارند از عملکرد و بازدهی مطلوبی برخوردار هستند البته خواب عصر نباید بیشتر از 30 قیقه طول بکشد.

5- تلاش برای بیدار ماندن:

این روش برای افردی که از نخوابیدن می ترسند راه حل مناسبی است زمانی که شما سعی می کنید خود را بیدار نگه دارید خستگی در طول روز موجب ایجاد حس خوابالودگی در شما خواهد شد و می توانید خوابی راحت و تنظیم شده داشته باشید.

  •  آرون گروپس

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *