دسته ها
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

بروز دادن توانایی ها بدون آنکه فردی از خود راضی باشیم

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۰

افرادی توانمند هستند که سعی دارند تا توانایی های خود را به خوبی بشناسند و آنها را عملی کنند این دسته از افراد سعی ندارند تا با نشان دادن توانایی های خود فردی خودنما و از خود راضی باشند.

افرادی از خود راضی هستند که از توانایی های خود برای جلب توجه دیگران استفاده می کنند و این را نشانه اعتماد به نفس و توانمندی در خود می بینند در صورتی که افراد توانمند برای اثبات خود به دنبال کشف توانمندی ها می باشند.

بروز دادن توانایی ها

بسیاری از انسان های اطراف ما از خودنمایی بیزارند و در روابط خود سعی می کنند تا از اینگونه از افراد دوری کنند. بعضی از افرادی که می خواهند توانمندی های خود را نشان دهند  فکر می کنند که در نگاه دیگران فردی مغرور و از خود راضی به نظر می آیند اما در حقیقت افرادی که برای نشان دادن توانایی های خود تلاش می کنند در واقعیت افرادی توانمند هستند به این دلیل که بر خلاف افراد از خود راضی نشان دادن توانایی های خود به دیگران عاملی برای جلب توجه نمی دانند.

برای نشان دادن توانایی های خود به دیگران باید اعتماد به نفس کافی را داشته باشید و بیاموزید گه چگونه اعتماد به نفس فوق العاده ای داشته باشید. با باور پذیری خود این توانایی ها را به دیگران نشان دهید در این میان توجه کردن به برخی از مسائل به شما بیشتر کمک می کند تا دیگران شما را باور کنند و توانایی های شما را بدون اینکه تصور کنند شما فردی از خود راضی هستید ببینند.

ویژگی های عجیب و شگفت انگیز را به دیگران نشان دهید:

اگر در نشان دادن ویژگی های خود به درستی عمل نکنید ممکن است استفاده از این روش برای شما عوامل دیگری را به همراه داشته باشد این ویژگی ممکن است شما را فردی خود ستایشگر بروز دهد و نظر دیگران را نسبت به شما تغییر دهد بنابراین ویژگی هایی که در شما به خوبی دیده می شوند را به اطرافیان نشان دهید.

دستاوردهای خود را به دیگران نشان دهید:

بهترین روش برای نشان دادن توانایی های خود به دیگران عملی کردن آنها است زمانی که شما دیگران را متوجه دستاوردهای خود می کنید دیگر جایی برای شک و شبهه در آنان باقی نمی ماند و به راحتی شما را باور خواهند کرد.

ویژگی های خود را به طور غیر مستقیم نشان دهید:

نیازی نیست که ویژگی ها و توانمندی های خود را به طور مستقیم بیان کنید و در واقع از خودتان تعریف کنید در عوض می توانید نظرات دیگران درباره توانایی های خود را بیان کنید. به عنوان مثال: تعریف و تمجید اطرافیان از توانایی و مهارت خود را به دیگران بیان کنید.بیان غیر مستقیم این موضوع حس بهتری را در طرف مقابل ایجاد می کند و تأثیرگذاری بیشتری بر روی آنها خواهد داشت.

  •  آرون گروپس

بروز دادن توانایی ها

غیر مستقیم به دستاوردهای خود اشاره کنید:

زمانی که به دلیل توانمندی های بالایتان به عنوان رئیس یک بخش معرفی می شوید به جای اینکه این موضوع را به علنی و حضوری برای دیگران بیان کنید می توانید این موضوع را به شکل یک پست در شبکه های مجازی به انتشار بگذارید این کار به طور غیر مستقیم توانندی های شما را نشان می دهد.

از عبارت انکاری برای جلب توجه دیگران استفاده کنید:

به کار بردن برخی عبارات انکاری که جملات شما را خنثی می کند می تواند در بروز توانایی های به دیگران کمکتان کند به عنوان مثل: زمانی که می خواهید از یک توانایی خود به دیگران توضیح دهید در ابتدای جملات خود از عبارات انکاری” نمی خواهم از خود تعریف کنم…” و… استفاده کنید.

از افتخارات دیگران نیز صحبت کنید:

شما می توانید در کنار تمجید و تعریف از دیگران به توانایی های خود اشاره کنید در این صورت بیشتر این توانایی ها در نظر دیگران دیده می شود و با این شکل شما دور از قضاوت های دیگران قرار خواهید گرفت.

نشان دادن شواهد از تمجیدات دیگران از شما:

به اطرافیان نشان دهید که مورد تعریف و تمجید دیگران قرار گرفته اید و از توانمندی های شما استفاده های زیادی شده است برای این کار می توانید لوح تقدیر یا اسنادی که نشان می دهد شما فردی توانمند هستید را در معرض دید اطرافیان قرار دهید در این صورت به شکل غیر مستقیمی توانایی خود را نشان می دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *